Přejít na výpis diskuzí

Kvůli platům navýší ČSSD a ANO rozpočet. Mzdy vzrostou o osm procent

30.8.2018 8:05
2 příspěvky

Ministerstvo financí zvýší platy ve veřejné sféře o osm procent, shodli se vládní koaliční partneři z ČSSD a hnutí ANO. Původně přitom mělo jít pouze o procent šest. Jednotlivé obory, v nichž se budou platy navyšovat ale ještě budou součástí jednání. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Příklad, jak média ovlivňují názor občanů. Titulek na konkurenčním serveru "Vyšší platy úředníkům." Ano, přidáno by měli dostat státní zaměstnanci, ke kterým se řadí i zmiňovaní, ale zvyšování mezd je cílené především do stále podhodnocených oborů, jako jsou učitelé, policie, hasiči, záchranáři... To jsou státní zaměstnanci stejně jako zmiňovaní úředníci, které z toho pravděpodobně není možné vyjmou jakýmsi speciálním zákonem. Takže bude občan opět nadávat nad rostoucími platy ministrů a jejich poradců, ale že účel byl jiný to média taktně zazdí.

    Nedostane-li přidáno úředník, těžko může brát výšší výplatu učitel.

    • Od Roku 2013, kdy Babiš nastoupil do vysoké politiky, přibylo 31 000 úředníků a vzniklo 10 nových úřadoven. Jen na platy tak jde o 28 miliard ročně navíc. Nepočítaje v to náklady na provoz, které v lecčems jistě výdaje na platy překonají.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit