Přejít na výpis diskuzí

Lidé se dusí smogem. Tak na tom pojďme vydělat, řekli si Poláci

20.2.2018 20:45
šar 6 příspěvků

V Polsku kvete neobvyklý obchod. Vzhledem ke stále se zhoršující smogové situaci se někteří podnikaví Poláci chopili příležitosti a nabízejí nepřeberné množství výrobků, které mají lidi ochránit před vlivy špatného životního prostředí. Vychytávky jsou to užitečné i pořádně bizarní. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • A já myslel, že zakrývat si gesicht pod jakoukoli záminkou je už všude v EU zakázáno.
 • Je vidět že některé datace mají smysl a některé ne. Třeba kotlíkové dotace rozhodně smysl mají, kdy místo represe a zákazů se lidem pomůže a ještě mají čitší vzduch.
  To se nedá říct třeba o dotacích na biopaliva, které jdou jen do podniků a tím kazí trh. Navíc je jejich přínos hodně sporný podobně jako u solárních dotací.
  • Kotlíkové dotace pche měl jsem starý plynový kotel chtěl jsem přejít na nový s větší účinností a hlavně mnohem menšíma emisema, nutnost vyvložkovat komín atd. hromada nákladů tak aspoň něco málo kdyby ta dotace hodila třeba 20% na kotel ne? ALE NE nemám NÁROK, NIC! nebydlím v baráku, ale v domě a ta dotace je jen pro to a proto... hmm tak nic OK... JENŽE pak se bavím za pár let s kámošem a ten dostal kotlíkovou dotaci 100% ceny na kotel ve kterém pálí UHLÍ!!! A VYJETEJ olej s pilinama... Jako vážně a proč no měl barák (fajfka splnil podminku) mel stary kootel na uhli (druha fajfka) pořídil nový kotel kde se dají pálit pelety (ale uhlí taky), ale nikdo už NEKONTROLUJE CO TAM PÁLÍ...kotlíková dotace *1* a dostnete ji na kotel kde se dá pálit uhlí....
 • Polsko je v rámci EU nesporným premiantem především ve vypouštění rakovinotvorných látek. Hlavním původcem znečištění je druhořadé uhlí a zastaralé pece.

  Miliony lidí v zemi ještě topí ve starých kotlích, varuje organizace, která zahájila osvětovou kampaň v kině.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  a zase se bude brečet nad starými pecemi a nekvalitním uhlím. A budou se vymýšlet emisní fantasmagorie, povinnost koupit novou pec, každý rok ji podrobit povinné placené technické kontrole jako u aut, šikana s komíny, sledování jakým dřevem či uhlím kdo topí či netopí.

  Ne že by to tedy nebyla pravda, kvalita pece nebo paliva je důležitá, burcující je pouze to, že šikana za pece a uhlí nám nevadí, ale chemtrailsy a to, že už sto let máme možnost čistých zdrojů energie nás nechávají chladnými.

  Tahle vypočítavá krátkozraká logika na mne dělá dojem imbecilů, kteří chodí a pečlivě sledují, ze které kaluže u skládky odpadu si naberou pitnou vodu, že by se ovšem napili z čistého horského pramene, to radši předstírají že ten pramen prý "neexistuje". Asi to bude tím, že voda z horského pramene je ZDARMA kdežto na vodě u toxické skládky se dá vydělat. musí se postavit čistička a pak zpitomnělým ovcím výsledný produkt draze prodat. V této společnosti je všechno na hlavu. V čele jsou jedinci a skupiny, kteří by spíš patřili do ústavu duševně chorých pod zostřený dohled coby společensky nebezpeční. *7*
 • Já, pokud vyjedu do vyšších příhraničních poloh, vidím nad polskými rovinami namísto "azzurra" jakési kouřmo i v letních slunných dnech. Někde asi udělali soudruzi z "Miliciji Obywatelskiej" a hlavně "SB" chybu.
 • Obchod v Polsku vždy kvetl a kvést bude.
  Jeden přítel ze Švédska mi řekl, že dokud nebyly otevřeny hranice, tak nemusel zavírat dům.
  O milionu Poláků v Británii zase někdy jindy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit