Přejít na výpis diskuzí

Lidem se nechce k urnám. Volební účast zůstává pod 20%

20.10.2012 13:56
12 příspěvků

Ke druhému kolu senátních voleb přišlo ve většině okrsků zatím méně než 20 procent oprávněných voličů. Výjimečně se počet voličů dostal přes 30 procent, v některých okrscích se ale účast počítá jen v jednotkách procent. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Lidé senát nechtějí a nepotřebujího!!!! Raději by měli referendum
 • Malá účast voličů? Těch příčin a důvodů je více. Jedním i to, že z daňových příjmů státu, tedy z peněz odvedených občany-voliči, půjde ročně na účet politických stran v Senátu 68 milionů korun a to v tom nejsou započítané odstupné miliony vyplácené odcházejícím senátorům. Za co, vždyť do Senátu šli "na dobu určitou", kterou je příslušné volební období. Totéž platí také o příspěvcích vyplácených politickým stranám zastoupených v poslanecké sněmovně. Každá politická strana je přece zájmové sdružení. Tak ať si členové každé politické strany plní svoji pokladnu ze členských příspěvků a ne z peněz občanů - daňových poplatníků. Za druhé: V nemocnicích umírají lidé na požití pančovaného alkoholu, čemuž stávající senátoři svým postavením měli zabránit, avšak nedokázali to. Nijak jim to nevadí v tom, aby v kancelářích vedení svých stran si nepřipíjeli "na zdraví" a úspěchy ve volbách. Z široké plejády všech existujících stran v našem politickém životě nikdo nepřišel s návrhem výše uváděného názoru. Všichni čekají na peníze, které si, bez názoru a tím i souhlasu občanů - voličů přivlastňují. Taková je bohužel náš politický systém, kterému se říká demokracie. Jaká, čí a pro koho?
 • Lidem by se k volbám chtělo, kdyby měli koho volit. Není jejich vina, že nevěří politikům a volebním kampaním. 20% volební účast je něco natolik jasného a trapného, že by volby měly být prohlášeny za neplatné.
 • .... do senátu volí jenom Ti, kteří si myslí, že potřebují senát. Ostatní senát nechtějí.
  • Do senátu nevolí pouze tupec, který neví nic o ústavním systému ČR a jehož nelze nazvat zodpovědným občanem. Takový jedinec nemá právo cokoli říkat o demokracii, protože svou hloupostí demokracii bojkotuje a nahrává uzurpátorům.
   • Víš jak se pozná tupec, tečko? Že kolem sebe vidí samé tupce. Jsi naprosto jasný.
    • Příteli antiparoubku, kolem sebe vidím také Tebe. a i Ty kolem sebe vidíš tupce, jak dokazuješ tímto svým příspěvkem. Jsi naprosto jasný. *1*
 • V 2 kole je vždy nižší účast
 • bojkot znamená že není koho a ti představení ke korytům *12* nevyhovují 80% občanů *6*
  • Neříkej, že v každém okrsku by nenašla alespoň jedna čestná, morální a zodpovědná OSOBNOST. Pokud se někdo chce nazývat občanem a vykonávat správu země prostřednictvím volených zástupců, tak se musí zajímat o profil osobnosti, kterou volí a jít volit. Když tady převažují tupci, kterým stačí zamávat buřtem před čenichem nebo slíbit nesplnitelné, aby dotyčnému dali hlas nebo vůbec nejdou a dávají tak svůj hlas k disposici, tak se tam vederou vyčůránkové a budkou se mít dobře na úkor stáda.
   Ono by zřejmě 80% vyhovoval ten, kdo by jim zařídil, aby se měli dobře a nemuseli se namáhat a o nic starat. Demokracie vyžaduje OBČANY, ale těch je tady poskrovnu.
   Tupci by měli naříkat jedině na svou tupost, ale to nemohou, protože to nechápou.
   • ... ty se za tupce zjevně nepokládáš :))))
   • ... že to nechápou, podívejte se na zkrachovalý existence co tam cpou, neperspektivní ředitel zákl.školy před penzí, doktor co k němu nechtějí lidi chodit atd. a nakonec zbude střeďák komunista a ještě placený aparátem ... tak co teď občánku *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit