Přejít na výpis diskuzí

Máte doma malého génia? Tyto znaky to prozradí

27.9.2017 16:51
Marek Přibil 8 příspěvků

Potřebují objevovat, vynalézat, tvořit, řešit problémy. Jsou nadprůměrně zvídavé, ale i kritické. Vyžadují nadstandardní péči, kterou jim často není možné poskytnout v běžných školách. Dvěma slovy: malí géniové.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Odpověď na dotaz nicku "mumat":

  Jde o prvorepublikový terminus technicus, jako střední školy byl označovány pouze gymnasia všech typů, učitelské ústavy a reálky. Střední odborné školy - jak je známe dnes - nepatřily tehdy do zastřešujícího pojmu „střední školy“ a byly vedeny zvlášť.

  Na gymnasiích byli žáci rozděleni do tříd gymnasia klasického (a byla - hlavně ve větších městech - i specialisovaná gymnasia klasická jako taková) s náplní vzdělávání obsahu převážně HUMANITÁRNÍHO = SPOLEČENSKÉHO (důraz kladen na výuku jazyků, dějepisu a předmětů se SPOLEČENSKÝM obsahem sui generis) a do tříd s náplní vzdělávání tzv. REÁLNÉHO = TECHNICKO-PŘÍRODOVĚDNÉHO - byla rovněž též specializovaná gymnasia reálná (důraz kladen na výuku matematiky, chemie, biologie a fysiky a předmětů s TECHNICKO-PŘÍRODOVĚDNÝM obsahem vůbec).

  Pochopitelně existoval tříletý společný základ na nižším stupni – jednotné osnovy pro všechny typy škol, byly totožné s osnovami škol měšťanských, čímž byl umožněn i
  snadný přestup mezi školou střední a měšťanskou, pokuď žák náročnějšímu stylu a tempu výuky na gymnasiu nestačil. Obdobou tohoto systému jsou první tři ročníky víceletých gymnasií dnes.
  • Nemohu za to, že pojem "humanitární" byl v poslední době zprofanován a přiřazen k jevům, ke kterým historicky nenáleží!
 • U nás jsou totálně zničeny všechny hodnoty a ve všem.Mám dva vnuky a naše rodina je nadaná na hudbu jazyky,sport i techniku ,ale bohužel mají matku,která je odvekla z Prahy,kde by byl kvalitativně vyšší jejich vývoj do Sudet a tento stát není schopen přes rok s tím něco dělat,protože matka je duševně nemocná a odpírá,aby strana otce se postarala rovným dílem a peníze vyhazuje za vyčurané právníky a tím ještě víc okrádá děti a nikdo s tím nic neudělá.My bojujeme již přes rok a bezvýsledně.Lepší to nebude,pokud nezvolíme SPD,protože po včerejší diskusi na čt24 to jsou nejlepší názory,které tady panují a když nevýjde ani to,tak jenom amen s touto společností v rozkladu.Budu podporovat naše sudetské čechy,aby se vrátili do svých domovů jinak vidím zbytečnost veškerého konání do budoucna ,protože ty zlatokopové jsou stejně necitelní jako Sudeťáci,když jim velel můž s knírkem,kterého by tady bylo třeba,aby tu bláznivou Evropu srovnal,protože jí vedou šílenci.
 • Naše školství je v úpadku.
 • Mohl, by mi vysvětlit, Terazky, co to je akademicky středoškolské vzdělání?
 • Tedy tohle je opravdu špatně napsaný článek - definice genia tak ji článek předkládá se vyskytuje jen výjímečně. Můj syn spadá do Kategorie génia - máme na to papír z PPP - nicméně syn nechce číst, nezajímajího věci do hloubky a zároveň není studijní typ. ..... Pokud někdo chce něco vědět o géniích, měl by dle mého názoru kontaktovat paní Moniku Stehlíkovou *13*
  • Přesně tak... Článek píše že dítě se studijním vlohy není studijní typ.... Dává na piedestal právě děti s dobrou paměti (jazyky, četba,
   slovní zásoba, šachy). Tedy přesně ty parametry studijního typu (dobrá paměť, chuť něco dělat) o mnoho horší je pokud u genialniho dítěte chybí právě ta zarputilost, ten drift co by ho hnal a pamět na každou kravinu.

   Aspoň jednu věc tam mají dobre. Že inteligence je vrozená, což by si měli uvědomit hlavně vytači. V Africe je průměr IQ i hluboce pod 85, copak asi budou dělat ti uprchlici v Evropě jiného než dělají už tam (protesty za víc věcí zdarma, rabování, násilí, kriminalita) ?
 • Testování IQ by mělo být součástí starostlivosti o dítě každého rodiče. Ostatně - provedení testů v kterékoli renomované společnosti, která se tímto zabývá, je finančně únosné i pro relativně chudé rodiny.

  A hodně to napoví o perspektivě ve vzdělávání a budoucím uplatnění každého děcka! S průměrným IQ 90 - 100 nemá cenu dítě tlačit do akademicky středoškolského, natož vysokoškolského vzdělávání. Perspektivnější a více uplatnění možné pro takové dítě bude výuční list v jakémkoli oboru či středoškolské vzdělání na průmyslovce, zdravotnické škole, či střední škole humanitárního zaměření (knihovnictví, ekonomická škola - pokud v oblasti matematiky "na to má" /což tímto testováním se zjistí/ a pod.).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit