Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  •  Dobrý den, mám otázku. Stává se mi, že přijdu k lékaři a on mi naměří klidně 180/110 ale doma když si pak měřím (chce po mě abych si měřila a zapisovala) tak mám MAXIMÁLNĚ 140/90. Zkoušela jsem i různé tlakoměry a tak, vždy tohle je maximum. Léčím se s vysokým krevním tlakem, ale doma ho nikdy nemám. Stalo se vám to někomu? Doktor si myslí že si domácí hodnoty vymýšlím nebo že mám vadný tlakoměr, ale já to zkoušela i na jiném!! Tady v článku https://medicspark.cz/priznaky/vysoky-krevni-tlak/ píšou, co způsobuje vysoký krevní tlak, ale já nic z toho nedělám! Vím že to neznamená že nemůžu mít vysoký tlak ale přijde mi to divné

  • Několikrát jsem dostala u doktora vyčteno, že bych měla se svým krevním tlakem něco dělat. Proto jsem začala pravidelně cvičit a pořídila jsem si k tomu i chytré hodinky od https://www.armodd.cz/ , které dokáží tlak měřit, ale také mají spoustu sportovních režimů. To mi pomáhá k pravidelnému sportování. 


  • Začal
    jsem bojovat s tlakem a podle doktorky bych si měl pravidelně měřit tlak i
    doma a hlídat se podle toho. Nemám proti tomu nic, akorát jsem se díval, že
    se nabízí opravdu hodně tlakoměrů. Můžete mi někdo s jeho výběrem poradit? 


    • Chcete
      jen tlakoměr? Já jsem třeba vybíral tlakoměr i s pulsoměrem a pamětí, abych
      si naměřené hodnoty mohl porovnávat. 


      • A tam
        se vám ukládají? To by pro mě možná bylo lepší, že bych si to nemusel nikde
        zapisovat a měl bych to v paměti. Jaký jste kupoval? 


        • Vybral
          jsem tento model https://www.onlinerousky.cz/tlakomer-beurer-bm-58/ . Tlakoměr
          je automatický, stačí si nasadit manžetu na ruku a zmáčknout tlačítko. Obchod
          má případně i pobočku v Praze. 

  • Doktorka mi pořád nadávala, jak mám vysoký tlak a že s tím nic nedělám.... Měla jsem si ho pravidelně měřit, jenže jsem na to pořád zapomínala. Proto jsem si také koupila chytré hodinky, které okáží měřit tlak a já mám tak stále přehled https://www.smartomat.cz/

  • Mám problém s vysokým krevním tlakem už delší dobu. Co kromě zdravého životního stylu mohu pro tělo udělat? nějaké přírodní bylinky nebo potraviny, které snižují krevní tlak? 

    • Existují přírodní enzymy, které dokáží přírodně a hlavně přirozeně čistit cévy. Díky tomu se potom můžete vyhnout vysokému krevnímu tlaku. Užívám sám doplněk stravy, který mi pomáhá k nižšímu krevnímu tlaku 

      • Jaký enzym to je? mohl
        bych na to koupit něco v lékárně? abych věděl, co přesně bych měl chtít?

        • Kupuji si doplněk enerex serrapeptázam je to přírodní látka, a to bylo pro mě to nejdůležitější při rozhodování. Podívejte se na stránky enerex-vitaminy .cz, kde je to celé popsané, přesně o jaký enzym jde a jak dokáže být tělu prospěšný. 

  • Kardiovaskulární onemocnění je nemocí moderní civilizace. Daň za pokrok - a bude hůře. Lidská civilizace je předurčena k sebedestrukci a k postupnému zániku.
  • Znám kardiaky, kteří mají standardně nízký tlak 80/60. Módní vlna strašení na základě závadových poživatin je stále uměle přiživována. Kdysi strašili církevní inkvizitoři a nyní straší a evokují dusnou atmosféru zdravotničtí inkvizitoři, kteří se oddávají zákazovému šílenství. Po zákazu kouření v hospodách přijdou další zákazy. A ti lidé mající problémy s logickým myšlením a oslavující zákaz kouření brzo vystřízliví ze svého oslavného opojení ze zákazu kouření, protože džin byl již vypuštěn.
    • Tak to koureni to byl zrovna muj pripad , kde me to dostalo dost do uzkych. byl jsem doslova fanaticky kurak . Po dosti duslednem varovani odkudsi zevnitr tela jsem ve vterine prestal kourit. Nebo spise , prestalo to neco ve me mit chut kourit. Zadne odvykani, zadne stressy , prsote najednou slus , finito. A Co rikaji lekari v CZ i jinde ohledne toho koureni , tak s tim musim do puntiku souhlasit. Kouril jsem dlouha desetileti. Nekdy vic , jine obdobi mene , ale hulil. Ted se tedy proti tomu nevyhranuji , dost jsem se sam ze zacatku nechapal ze mi najednou cigaretovy kour proste smrdi. Nikomu to nezakazuji , ani nerozmlouvam , kazdeho vec. Jen kdyz si nekdo zapali , proste poodstoupim abych se nedusil tim kourem. Take se rika ze byvali kuraci nesnasi pudove smrad z cigaret , protoze maji strach aby jim zase nezacal chutnat a nezacali znovu kourit. Nevim , mam ten dojem , ze zrovna tenhle pripad nejsem. Ovsem , nedavno jsem nahodou nasel plnou krabku cigaret a hned jsem ji pro jistotu hodil z auta z okna nejakemu bezdakovi. Abych to u sebe nemel. Takze mozna na tom strachu neco bude. Ovsem s tim zakazem koureni v hospodach atd , prave diky te zmene ktera ve me nejak divne nastala , ted snad i souhlasim.Ale jinak bych se zdrzel pri nejake te podobne prilezitosti o tomhle hlasovani. 

      • to je teď život, co nesmrdíš jak plný zmoklý popelník, lépe se ti dýchá a říkáš si, proč jsem byl takový blbec

        • Hospoda nikdy nebyla místem pro dechová cvičení. Kdo má problémy s dýcháním, tak by neměl chodit do hospody. 
        • Ani ne. Co bylo před hodinou je historie a nic s tím neudělám . Tak na to nemyslím. Faktem je že s tím dýcháním je to pravda. Ale to bude nějakému hrobníkovi nebo krematoriu stejne fuk. Znám 80 ti lete kuřáky a znal jsem také 50 ti lete nekuraky. Na pohrby obecně nechodím, nebyl jsem ani jim. To je prostě život .


        • Ani ne. Co bylo před hodinou je historie a nic s tím neudělám . Tak na to nemyslím. Faktem je že s tím dýcháním je to pravda. Ale to bude nějakému hrobníkovi nebo krematoriu stejne fuk. Znám 80 ti lete kuřáky a znal jsem také 50 ti lete nekuraky. Na pohrby obecně nechodím, nebyl jsem ani jim. To je prostě život .


          • O. K. 

        • Hospoda byla vždycky místem pro dostaveníčko kuřáků. Proč tam lezou nekuřáci a provokují a roztahují si tam faldy ? Načichlý tabákem znamená být přítelem mile začouzené hospůdky. Nebude to dlouho trvat a zatvrzelým odpůrcům kouření splaskne hřebínek. Budou nadávat na stále větší měrou uplatňovaná různá restriktivní opatření. Nejsem proti protivníkům nekuřáků. Sám nemohu kouřit, protože jsem po několikanásobném infarktu a po náročné operaci srdce, ale nikdy nepřestanu brojit proti škodolibým nepřátelům kuřáků, kteří mají radost z neradosti druhého. Hospody by měly být kuřácké i nekuřácké. Extrém z dílny ministerstva zdravotnictví je nepřijatelný, stupidní a pohrdající člověkem. Zákaz kouření byl prvním krokem k postupné destrukci demokratického systému a oklešťování svobody člověka. Zákaz kouření dodává zdravotnickým inkvizitorům chuť k dalším zákazům, zejména když vnímají škodolibou radost nekuřáckých misantropů.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit