Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • O tomto festivalu už jsem slyšel, ale nikdy jsem na něm bohužel nebyl. Letos to ale co se týče festivalů bylo celkem výživné. Mně se podařilo stihnout 3 a všechny byly super. Díky vedru to ale bylo opravdu náročné. Kempování ve stanovém městečku mám sice rád, ale ocaď pocaď.  :)

  • Jako v Bohnicích mezi ploty to vypadá v poslanecké sněmovně a senátu. Tam je těch šílenců nepočítaně a vévodí jim Kalousek.
  • Divím se, že dosud nikdo neupozornil na původní a současný stav léčebny.
    Tato nemocnice byla koncipována a postavena jako téměř soběstačný celek. Bylo to dáno i jeho tehdejší odlehlostí. V areálu byla vlastní vodárna, pekárna, truhlárna, zámečník, švadleny, kuchyně a společná jídelna pro personál. Fungovala zde slušná kantýna, zahradnictví, statek až po kostel a hřbitov. Areál lemovaly, z jedné strany vilky pro zaměstnance a přes ulici byly další ubikace pro personál.
    Dnes toho funguje už pramálo , ale myslím si, že jenom zprovoznění vlastní vodárny by ústavu
    přineslo mnohamilionové úspory. Místo toho špitál vytlouká prachy z podobných akcí.
  • na těchhle akcích si honí body jenom papaláši a podobná verbe ž , devianti, alkoholici a fetáci by v psychiatrické nemocnici neměli vůbec být, měli by si sami hradit léčbu v privátu. tento zločinný systém generuje tyto individua a pak je i léčí. dobrý byznys.
  • hlupaně které v ústavu se za naše peníze léčí ze závislosti na drogách dávají reklamace. Společenský balast který se tam dostal vlastním přičiněním by chtěl vyskakovat? Mohou být rádi že je v rámci léčby nikdo neseřeže.Protože povalovat se a jakoželéčit a k tomu prudit - to už je moc.
  • Foto: týpek si neváží toho, že mu ještě rostou vlasy a bláznivým účesem riskuje na sluníčku spálení kůže na lebce.
  • To je tak, když se ze cvokárny udělá Dysneyland za plného provozu.
  • Areál PNB překvapí při první návštěvě svojí rozlehlostí - ve své době to byla opravdu velkorysá investice.

    Je to tam krásné na procházku, projížďku na kole nebo in-line bruslích.

    Za plotem u některých pavilonů je ovšem vidět pacoše, někteří mohou na relaxující návštěvníky působit skličujícím dojmem, s tím je ale třeba počítat.

    U pavilonů, u laviček a vchodů, jsou k vidění pětilitrovky od okurek, někdy i skoro plné vajglů od cigaret, takže to tam vypadá jako ve VÚVZ (Výzkumný ústav vykuřování zobáků).

    Pacienti jsou ale údajně mnohdy v tak vážném stavu, že zakázat jim ještě i kouření, to by je mohlo už úplně skácet. V několika pavilonech jsem byl navštívit bratra alkoholika, bohužel to asi nebylo naposledy. Budovy jsou staré, chtělo by to masívní modernizaci, nyní skličující. Je dobře, pokud má psychiatrický pacient podporu zvenčí, osamělé osoby nemohou očekávat velké zázraky.
  • Díky moc za článek. Pořádání festivalu přímo v léčebně je poněkud kontraproduktivní. Na straně jedné je to určitý kontakt s léčebnou, ale obávám se, že pro většinu diváků je prostě fesťák a nějaký přesah směrem k pacientům tam zcela chybí.
    Osobně bych byl pro konání festivalu mimo areál léčebny, protože původní smysl se už vytratil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit