Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pavel.Jegl











    09. února 2019
























    Reakce na příspěvek:







    Píšete z Marsu. V mém sousedství snědí makají.

  • Je zajímavé, že v současné době lze v ekonomické diskusi zcela abstrahovat kapitál a jeho tvorbu.

    Zajištění živobytí ve stáří produkcí potomků je typické pro země t.zv.třetího světa fungující ještě na feudálních principech.

  • "Píšete z Marsu. V mém sousedství snědí makají."

    Podle vlastních dlouholetých zkušeností odvozuji, že Marsem míníte nejspíše Most. Ale možná je to tam v posledním roce či dvou jiné - stihl jsem se odstěhovat. Mám to na Klínovec sice dál, ale to přežiji.

  • Nějaké číslo by nebylo? Na základě jednoduché úvahy lze totiž tvrdit, že píšete nesmysly.

  • "Nejsou peníze, kde máte právní záruku, že se vám jednou vrátí."

    Zlatá slova. Můj děd spořil na věno a důchod mé matce od chvíle, kdy dovršila první rok svého života. Dokážete alespoň řádově odhadnout celkový výnos takového spoření? Mělo by to být snadné, literatura existuje, a pokud o problematice píšete, měl byste se v ní alespoň orientovat.

    Podnikové spoření je jistě dobrý nápad. Blahopřeji si, že jsem to neudělal, podnik, ve kterém bych si léta spořil, ještě dluží mnoha mým kolegům mzdu a státu zdravotní a sociální daň.

  • vše by vyřešil nepodmínený příjem pro všechny ve stejné víši dle HDP tolik zbytečných ministerstev co by se pak mohlo zrušit a úředníků komisí atd. žádné přesložitělé DNES NESPRAVEDLIVÉ přerozdělování každý by dostal stejnou částku a jestli to prožere a ve stáří mít nic jiného nebude nevadí bude dostávat to co každej chytrej si to pak naspoří nebo investuje do vlastního bydlení, každopádně spravedlivé pro všechny

  • Pavel.Jegl

    Čtu a o snědých tam není zmínka. Pokud trváte na svém, tak mi ji ocitujete, koloběžko.

  • mateřskou a rodičovskou tu almužnu stát na daních sebere tomu druhému rodiči co ji zrovna nepobírá! jako bezdětní nikomu nic na rodičovskou a mateřskou nepřizpívají páč rodiče dětí odvedou na daních MNOHONÁSOBNĚ více!!!

  • Reaguji na vas prispevek...

    Takze si ctete,  co pisete...

  • Pavel.Jegl

    Psal jsem ale o něčem jiném, než je veřejný pořádek, O DŮCHODECH... ne o rámusu, smradu... Takže se držte, prosím, tématu.


  • V mem NE - chodi ve skupinach po meste, delaji bordel, hluk, nebo sedi na lavickach a pijou pivo z PETek a opet. - jen bordel, hluk...

    V domech absolutni netolerance k ostatnim najemnikum, ramus, smrad, hadky, rev...atd...atd...

    Takze z Marsu jste spis vy...

  • Pavel.Jegl

    Píšete z Marsu. V mém sousedství snědí makají.

  • Pavel.Jegl

    Ano, už hromadu desítek let.

  • Pavel.Jegl

    Ano, to se dá říct, jenže ne z příjmové  daně, ale z odvodu sociálce. Správně píšete "vlastně", protože odvody se nahází do společného měšce a pak přerozdělí.


  • mun.go

    "Když platíte na soc. zajištění, nespoříte. Peníze, které tam posíláte, jsou obratem odeslány současným důchodcům, takže je to ve skutečnosti daň. Nejsou peníze, kde máte právní záruku, že se vám jednou vrátí."

    Co pracující důchodci? Ti přece řádně platí daň ze mzdy, takže si vlastně platí na svůj důchod ...

  • mun.go

    Bezdětní už nyní mají podstatně větší odvody, než pracující s dětmi. Takže už trestáni jsou.

  • Dobra - tak jeste jedna ma, posledni, poznamka - jak vy rikate bily povalec - bere stejne davky, jako snedy = nebere, ikdyz treba driv pracovali i 20 let napr. spousta bezdomovcu...na rozdil od prevazne vetsiny snedych, kteri po ukonceni povinne skolni dochazky nikdy nepracuji...

  • Pavel.Jegl

    Proč by bílý povaleč nemohl brát sociální dávky?

    U nás se berou dávky podle barvy pletí?

    Co je ale podstatné, píšu o možných konceptech důchodů, ne mateřské, rodičovské, sociálních dávkách všeho druhu, podporách v nezaměstnanosti.

    To je jiné téma.

  • A jen pro doplneni - to neni prvni ''napad'' , ktery Babis poklada za svuj...


  • Clanek jsem precetla cely...

    Spousta deti - tedy nejen snedych - nepracuje, tudiz do statniho systemu neprispiva...

    A ''bily povalec'' 'jak jste pojmenoval , nebere mnohatisicove soc. davky, jako nasi neprispusobivi spoluobcane...

    Vy si snad myslite, ze nova koncepce duchodu je o tyto penize pripravi...?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit