Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vzdělání pro bohatou elitu, sem tam si vybrat nadějného chuďase. Pane ministře to už tu jednou bylo. Tímto způsobem fungovalo školství celý středověk. Jestli z nás chcete udělat stejné nevzdělané debži ve stylu prostý občan USA, tak to je opravdu nejlepší cesta. Jaká škoda, že se češi nedrží svých defenestračních tradic. ASI BY TO KOLEM MINISTERSTEV VYPADALO JAK NA LETECKÉM DNU.
    Jaroslav Denisov Kovářská
  • Jen by mne zajímalo,jestli i o sobě prohlásí,že byl vyžírka,parazit, když studoval zadarmo,za "dělnické peníze".Jaksi si myslím,že by měl státu také zaplatit za svoje studia.Všichni co řvou,že by měli studenti platit, vystudovali zadarmo,za cizí peníze.To jim,například i panu prezidentovi, tenkrát nevadilo.
  • Domnívám se, že pan ministr se mýlí. Klempíři se zmrzlýma rukama, kteří ze svých malých platů, odvádí do státní kasy malé odvody, přispívají na studenty málo.Studenti,kteří až budou pracovat a mít dle pana ministra velké platy, budou do státní kasy odvádět velké peníze a budou tak přispívat těmto klempířům na důchody a sociální dávky. Klempířům se tak jejich investice mnohonásobně vrátí.
  • A máme tady další díl snahy o rozeštvávání lidí - tentokrát pracující proti studentům, hlavně, aby se snad proti té sebrance nespojili.
  • Proc nerekl,kdo hlavne parazituje?
    Zbytecnej senat,zkorumpovana poslanecka snemovna,Hejtmanstvi,a abych nezapomel na cikany... *12*
  • Hlavně, že soudruh Dobeš vystudoval za dělnický peníze.

    Zpoplatněním školství se možnost studia uzavře pro spoustu nadaných dětí z nemajetných rodin. Pochybuju, že by naši úžasní politikové vymysleli nějaký rozumný systém stipendií... A docela by mě zajímalo, kde mladí budou peníze brát, když pro absolventy příliš mnoho práce není (pokud zrovna nejsou právníci nebo absolventi oborů IT), jsou rádi, když seženou práci za mzdu těžce pod průměrem. A to by měli splácet školné, pořídit si hypotéku, založit rodinu,..
    No ještě, že už nejsem mladá.
  • Jsem zvědav jak se paní prodavačka v supermárketu, nebo pan klempíř bude tvářit až u doktorů budou platit a ne 30,-kč protože páni doktoři studovali a musejí nějak zaplatit studentskou půjčku, a to zaplacení budou muset mít. Jinak mluvit o zatuchlém rybníčků z úst pánů poslanců a ministrů je poněkud ironické - celý národ moc dobře ví který rybníček je zde nejvíc zatuchlý. Náklady na jednoho studenta za semestr činí 40 - 50 tisíc ze státní pokladny a to je za 3 měsíce ( z toho jsou hrazeni pedagogičští pracovníci pomůcky ....) náklady na jednoho poslance jsou 80 000,-Kč za měsíc + náhrady a další. Já o osobně jsem student ale nejsem proti školnému (například v podobě speciální daně) ale sem zásadně proti školnému v téhle podobě.

    A pan Ministr by si měl uvědomit že i on studoval za daně tehdy nejspíš ještě dělnické třídy. Takže vyznívá komicky když označuje studenty za parazity - to jsme se dostali do situace kdy "zloděj křičí - chyťte zloděje"
    • Souhlasím. Používat slovo "parazit" pro studenta v ČR v roce 2012 je podobné, jako když Josif Visarionovič Stalin prohlásil, že ".... kybernetika je kapitalistická pavěda". Vracíme se do komoušských manýrů, kdy jsme "študovali za dělnický peníze". Ani se mi nechce věřit, že ( prý) vysokoškolsky vzdělaný člověk může takový blábol vypustit střízlivý z úst. A máte pravdu, že pokud hleadají společenské parazity, ať se podívají kolem sebe. Když nám jedna poslankyně VV prozradí, kolik díky své poslanecké funkci brala čistého, a vidíme, co za to pro nás udělala, tak kdo je tady parazit??? A že za ODS, ČSSD vznikaly VŠ a "univerzity", kde si někteří lidé pomohli přes víkend nebo letní prázdniny k diplomu, tak co na to řeknou tihle chytrolíni???
      Je jediná pravda: ŽE STÁTNÍ KASA JE PRÁZDNÁ. Za komoušů se říkalo, že stát je jako chudá a zandebaná hospoda, plná bohatých číšníků...
      Ale koho tyhle naše "bláboly" zajímají, kdo se nad nimi zamyslí? Za sebe si můžu jen přát, aby takoví exoti jako VV mohli v příštích volbách získat hlas jen sami od sebe ! A nejen VV!
    • souhlasím s Vámi, já mám 5 dětí, z toho tři by mohly jít během příštích dvou let na VŠ, protože jsou nadané, ale kdybychom měli platit k ubytování a stravě ještě školné, tak si to nedovedu představit.
  • Vážený pane ministře, evidentně se zastáváte Klause, nicméně - to snad nemyslíte vážně?
    Studují mi oba synové na VŠ v Praze, cca 8.000 Kč měsíčně na každého. Oba aspirují na prospěchová stipendia. Zatím nemáme ani korunu (jsou na státních elitních VŠ). Chcete národ bez VŠ vzdělaných lidí? Okamžitě odstupte z funkce, jděte pryč, bez ohledu na platy učitelů (které snížením osobního ohodnocení nedostali nic navíc), tohle snad nemyslíte vážně?
    Klaus stejně skončí, možná i celá vláda ledos v březnu, nekupujte stíhačky, pandury, 38 mld.Kč pro Řecko, dejte těm dětem peníze, vždyť tohle bude VŠ elita národa. Není potřeba to dávat "navíc", šetřete jinde a vyřiďte to panu premiérovi, projednejde to ve vládě, vždyť potřebujeme VŠ vzdělané lidi, zaměřte se na ty soukromé VŠ, tam se dostane a vystuduje každý, co mu to rodiče zaplatí. Neblbněte.
    • Teď jde jenom o to, jestli ti vaši dva vysokoškoláci budou tou elitou národa při vystudování některého z humanitních oborů. Jako třeba politologové, kteří se živí jenom blafáním, nebo sociologové a jiné zbytečné obory, kterých je dnes až moc, kteří stejně skončí na pracáku bez práce.
      Nebo studují nějakou opravdickou školu, kde potom budou alespoň něco platni? Zkuste to trochu specifikovat co vlastně studují, docela by to mě i jiné čtenáře zajímalo.
  • Vystudoval jsem zadarmo.Proto požaduji ať dvě generace studentů studují zadarmo. Ti co hlásají, ať studenti platí ,jsou ti kteří nejsou schopni sehnat jinde peníze do naší ekonomiky.
  • Ó můj Bóže, ten malý Bobeš (tak se mu říká na pajdáku i jinde) je, ale blbec ještě větší než jsme si mysleli a z minulosti! Každý student, který dokončí školu je nadějí do budoucna pro všechny bez rozdílu, jak pro bohaté tak pro chudé. Úspěšní studenti mohou posunout tuto zemi o něco blíže k pozitinvímu vnímání a práci a tím také k vylepšenífiancí všch. Zásadní je, že se musíí vyrábět doma a pro domácí, jinak pracujeme jen na cizí, kteří si hojí na nás své rány. Dobeš tam nikdy neměl být tak jako VV a celá trojkolaice. Byl a je to hluboký omyl. Shoďme vládu!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit