Přejít na výpis diskuzí

Míří evropská sociální demokracie na smetiště dějin?

12.3.2018 6:34
Lukáš Strašík 24 příspěvků

Před týdnem poslaly italské parlamentní volby pomalu ale jistě ke dnu další sociálnědemokratickou partaj. Demokratická strana (PD) sice ještě nedostala takový výprask, jako některé její evropské kolegyně, výsledek se ale dá nazvat vším jiným, jen ne úspěchem. Jak je možné, že se voliči od evropských...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Nejsem soc.dem. a je známo, že před I.svět. měli soc.dem. většinu třeba v parlametu i Rakouska Uherska a schválili vyhlášení války !!! Jenom chci naznačit, že začali zrazovat
  své ideály pomalu hned po svém vzniku !!! Nemohu zapomeut na slova mého dědy jak vyprávěl, že Tuzar všude argumentoval "Soudruzi je krize musíme to vydržet!" A přitom kapitalisti BOHATLI !!!! Jinak děda přešel ke Gottwaldovi. Přesto mám pro soc.dem. doporučení ať si zvolí jako svého předsedu Kalouska !!! Ten své jméno nezapře !!! Co tan má na svědomí a stále je čistý jak lilie !!!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=kv_CjgLQUeU
  PS: Tohle je taky dobrý ! Ale každý sám si najde !!!!!!!!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=VwP6RWSBWMc
 • Docela špatná otázka. Na smetiště dějin patří špatná rozhodnutí jakýchkoli stran záměrně jednajících v neprospěch voličů. Tedy obecně proti lidem. V čemž je ta evropská sociální demokracie absolutně mimo? Plete si absolutní poslušnost na straně moci a zvůle bank a nadnárodních monopolů...
 • Pro sociální demokracii je smrtelným ohrožením přijímání zhoubných idejí eurohujerského migračního šílenství v intencích merkelovské politické korektnosti.
 • už na smetišti jsou. Si banda myslí že pořád bude rozdávat karty. Aktuálně pidistrana by chtěla rozhodovat s kým bude ve vládě. A navrch přidává něco o morálním kreditu. To už je opravdu moc. Od kdy loupežníci peněz státu, dlužníci panu JUDR Altnerovi mají takovou drzost?Pokud se nezbaví Zubaté pleši a podobných pacholků vyfičí z kola ven. A už nafurt!
 • Ficova vláda se otřásá v základech. Italové volili tak, jak se to bruselským rozhodně nelíbí. Předtím Rakušané. I Němci se zatřásli. U nás rovněž. Katalánci také ještě neskončili. A další přijdou na to stejné. Budou okolnostmi a reakcí lidí donuceni.Tak kdo se mnou němě, beze slov nesouhlasí, sice může, ale ta historická fakta nezmění. *1*
 • Je to strašně jednoduché. Socani se zbláznili! Neomarxismus, multikulti, gender, LGBT a podpora migrace afroparazitů, to vše mají socani na talíři. To vše je něco, co většinová společnost napříč Evropou nechce. Bohužel, ta většina zatím cudně mlčela, nebo byla necudně potláčena terorem, cenzurou a postihy. Leč, Evropa se probouzí a po probuzení začíná očekávaná a logická očista od veškerého toho "socanského" hnoje. *16*
 • kudy chodil tudy krad, byl to euro-soc-demokrat *1* *1* *1* !
  • ale moc toho nenakrad, byli tady komunisti a proto byl všude jenom smrad. *1* *1* *1*
 • Zeptám se jinak,na co jsou volby?Volby jsou na to,aby lidé volili v určitém období to politické uskupení,které se nejlépe etablovalo v politickém ovzduší.Tady nepomohou vzletná slova,dokonce i s pomocí represívních orgánů,čí doslova špiněním programů volebních stran.Tady rozhodují lidé-voliči a jakmile se tato možnost zpochybní různými,politickými elitami,tak ty dopadnou jako sedláci u Chlumce.Hledají se různé záminky ,házejí se klacky pod nohy,vymýšlejí se různé aféry.Lidé se rozdělují na dva tábory,kde jen stěží rozeznáme,kdo je pravý,či levý politik.Zdá se,že přichází soumrak stranických zájmů,to se koncentruje jen na to,jak urvat co nejvíce moci.A často se k tomu schyluje po volbách,když jsou karty rozdány.Přtom když posloucháme pořady o politice v médiích,tak každý chce mít tu svoji,dominantní pravdu.Vyskytuje se málo kompromisů.A to je ta bída dnešních politiků.
  • To co potřebujeme nejvíc je znovu zavedení MORÁLKY, CTI, zachovávání pravidel, kde právo jednoho konči tam, kde začíná právo jiného, podpora VZDĚLÁNÍ, schopnosti postarat se sám o sebe a vlastní rodinu POCTIVOU PRACÍ, uvědomění si KDO jsme, ODKUD a KAM jdeme.

   Vůbec není důležité, jestli si můžeme dát vepřové jenom v neděli nebo i ve všedni den ani zda si můžeme koupit nejnovější módní výstřelky a supermoderní technické prostředky.

   Bohužel většina politických stran je prolezlá "bývalými" komunisty, kteří se nedokázali zbavit svých "východostepních" nájezdnických zvyklostí, kterými jim komunistická partaj vymývala mozek.

   ANO slibuje, že zajistí plný talíř a suchý pelech, ale to je k životu málo. A navíc tam nalezli různí "bývalí", kteří v tom vidí příležitost mít se dobře na úkor jiných.

   SPD je strana pořádně nahnědlá, vlastizrádná, což pochopí každý kdo si zachoval alespoň trochu zdravého rozumu.
   A KSČM, škoda slov. To je strana zločinná a zavrženíhodná, jak praví zákon - viz níže.
   • proč si myslíte, že je SPD fašistická strana ? Prosím konkrétně bez blábolů. Pokud tomu sám skutečně věříte, učinil jste oznámení na policii ?
    • Možná termín "fašistická strana" není přesný, musel bych analysovat jaké má SPD stanovy, strukturu, postavení jejich předsedy, co hlásá atd. A tak jsem jsem opravil.

     Jestliže však hlásá "vystoupení" z EU a z NATO, tak to je jednoznačně vlastizrada; to by totiž znamenalo konec ČR, Putin by nám jistě rychle poskytl "bratrskou pomoc" a dopadli bychom jako východní Ukrajina nebo dokonce Krym. A značná část našich obyvatel naší země by skončila v gulazích na Sibiři. KGBák Putin by nejspíš realizoval to, čím nám vyhrožoval v r. 1968 Brežněv.

     Velmi nebezpečné by bylo všeobecné referendum. To totiž vyžaduje odborné znalosti, schopnost analyzovat různé možnosti a jejich a jejich důsledky a pak nést následky svého rozhodnutí. Proto je vhodnější zastupitelská demokracie, kde rozhodují lidé, kteří toto vše mají k dispozici a nesou za své rozhodnutí důsledky tím, že nebudou voleni, případně trestně stíháni. U nás chybí zodpovědní a soudní Občané. Stádu p.tomců stačí pár keců, nesplnitelných slibů a půjdou volit co jim fýrer řekne. V tom lze možná vidět ten fašismus.
     • Ne, není to vlastizrada. EU ani NATO nejsou naší vlastí.
      Jelikož EU má v plánu brzkou federalizaci a poté zrušení stávajících národních států, je jednoznačně vlastizradou činnost pro setrvání v EU.
      Pokud máte dojem, že za nás rozhodují lidé, kteří "toto" (vizte svůj výčet, zejména komické se jeví odborné znalosti a schopnost analyzovat) mají k dispozici a ponesou následky svého rozhodnutí tak, že budou trestně stíháni, Bůh vám pomáhej.
      A nám také.
     • na svůj názor. Můžete mít pravdu ale také se můžete mýlit. Proto jsou volby, aby se rozhodovalo podle vůle většiny, byť s rizikem špatné volby. V případném referendu vidím výhodu mimo jiné v tom, že mohu zvažovat mezi dvěma názory, zatímco v zastupitelské demokracii jsou voliči vystaveni pouze jednostranné masáži momentálně vládnoucí strany. . .
 • Ano, u nás by se socialisté měli stát muzejním exponátem všeho, čeho se dopustili. Vyjmenovat všechno nelze, ale každý poznal, že toho zlého byli příčinou nejprve ODSáci a potom oni, socialisté. Vnucovat nám prvky socializmu bylo jejich "dílem", a zřejmě na to "zařvali" a dlouho se z toho nevzpamatuji. V domnění, že vstup do vlády jim pomůže opět nahoru je jejich omyl, který brzy poznají. Podobně jako TOPka, ODSka i ČSSD jsou strany nereformovatelné, protože v čele stáli, a pořád stojí ta stará garda, která je přivedla k pádu hodně a hodně hlubokého. A ukazuje se, že jenom tak brzo z čela svých stran neodejdou. K čemu Parlament i občané země potřebují takového ukecaného Kalouska, "ňoumu" a snad i "zrádce" Sobotku, naivního Fialu ? Nastává pomalý, ale jistý zánik stavu, kdy tyto strany vévodili čelu státu. Je dobře, že tomu již tak není. Náprava omylů a chyb / korupcí a zlodějin / musí začít, a je jedno s kým, pokud tam nebudou již dávno zprofanované strany, které již ztratily důvěru.
  • To dzixy:
   Jsou jiné muzeální exponáty, především KSČM, která je ORGANIZACÍ ZLOČINNOU A ZAVRŽENÍHODNOU jak praví zákon:

   (2) Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou obdobně jako další organizace založené na její ideologii, které ve své činnosti směřovaly k potlačování lidských práv a demokratického systému.
   • dzixy
    Souhlas, debata byla především o socialistech, no a já přidal ještě ty, co byli u toho a přesto to mrvili. Mohl jsem jmenovat ještě lidovce, ti vydírali ve všech vládách. Komunisté toho zatím moc nepokazili, protože nebyli u vesel, ale svou podstatou tam patří také, to je jasné
 • Okamura jeho referendum o vyhoštění Okamury pdporuji
  • víme sajmon, pdporuji
   • ObcanHaveI
    On o tom ví ´pd´
  • Ano, na tomto referendu pracujeme. Dostavte se prosím k podpisu petice na adresu Ústavní 91, Praha 8, Bohnice. Těšíme se na Váš podpis !

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit