Přejít na výpis diskuzí

Mzdy v Česku rostou, ale řada lidí to nepocítí. Více peněz spolknou dluhy a exekuce

13.4.2018 18:48
red 6 příspěvků

Je to zavedená ekonomická poučka: když rostou lidem mzdy, zvyšuje se spotřeba, a tím roste i cena zboží a služeb, tedy inflace. Jenže tahle teorie nyní v Česku příliš neplatí. I do "velkých čísel" o stavu ekonomiky možná promlouvají exekuce – problém, který se v Česku týká 900 tisíc lidí, píše...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Řada lidí... kolik to tedy je? Dva, padesát? Jací lidé nepocítí nárůst mezd? I ti zadlužení či v exekuci se snáze a dříve zbaví dluhů a chronickým dlužníků je vlastně lhostejná výše mzdy či podpory. Tedy další jalový článek - mlácení prázdné slámy.
  • třeba tady tahle partička obchodních příživníků láká lidi na líbivé ceny. Ale že tam ze zaměstnanců dělají úplné hlupáky jaksi nechtějí připustit.Že berou převážně lidi jen na částečný úvazek, aby je pak mohli všemožně střihnout na mzdě. Že kdykoliv kdy nejsou tržby rozpustí směnu pošlou lidi domů a jedou v jakémsi nouzovém režimu, kdy i vedení rozbaluje zboží.Aby se ušetřilo na mzdě. A toto všechno za zlomek běžné slušné mzdy. Pamatujte si že Kaufland je jen takový "jako obchodník". Vyžírka a šmejd je jeho pravé jméno.
  • Tzv. "demokracie" a kapitalismus ničí v celém světě všechny hodnoty civilizace a vše obrací vzhůru nohama. I jednání člověka co se týká konzumní společnosti. Strašné, slušný a rozumný člověk nemá šanci.
    • takový tlučhuba. Jak ten zdejší Jegl. O kravinách dokážeš popsat místa a místa.
  • Velký Byznys narazil v naší zemi na zlatou žílu.

    Tolik konzumních blbečků není snad ani v Americe.
  • asi jsou dvě česka :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit