Přejít na výpis diskuzí

'Na revoluci nečekáme, anarchie už tu je'

3.5.2018 10:07
Jaroslav Bican 14 příspěvků

Pokud jsme dost chytří na to, abychom chodili házet hlas do uren, jsme dost chytří i na to, abychom se bez nich obešli, tvrdí v rozhovoru pro Tiscali.cz Michal z Anarchistické federace Praha. Na jakých principech anarchistické hnutí funguje a je možné být anarchistou celý život?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Stop cizákům v Českém Parlamentu, nechceme žádné Japonce ani Slováky, kteří museli opustit svou vlast a my ani nevíme, proč je odtamtud vyhnali.

  Pitomio A Berdoták už chystají předčasné volby a vylepují po ČR billboardy Japomůry a Hadřeje. Ve srovnání s nimi jsou Anarchisté o dost lepší alternativa.
  • už bys měl jít když neumíš česky
 • Anarchisté jsou nositelé škůdcovského potenciálu, mj. mají v sobě jakobínský potenciál.
 • Foto: ten výřez v masce pro píšťalku...(!) Jak sofistikované, ten člověk to má v hlavě srovnané. *1*
 • Živí je buď rodiče, nebo fasují v nějaké neziskovce prachy toho ksindla S. za předstírání jakési činnosti.

  Tak proč by si nevymýšleli nějaké peachoviny?
  • nemusej vymejšlet ,notičky už mají
 • Nechcete si obsadit prasečák v Letech u Písku? Po dvou letech to tam přestane smrdět a můžete tam pořádat DUC,DUC párty a mejdany společně s cigoši, budete se vzácně doplňovat se skupinou Gipsy. Tady máte kámoše! https://cs.wikipedia.org/wiki/Gipsy
 • jsou to právě oni kdo se snažili zuby nehty překazit ještě před pár lety Ples v opeře. jen tak že se jim chtělo. Tak se nemohou divit že občas jim kluci v kanadách a se vzorovým zástřihem pročísnou číro. Každý kopanec namířený proti anarchistovi je pedagogický a výživný. Jsou obyčejnými vředy společnosti, který je třeba vymačkávat. Trvale!
 • 2 B - Bureš s Becherovičem? *1*
 • ObcanHavel
  proč ne, kdo si hraje, nezlobí a mladí se aspoň anarchistickém kroužku vyřádí a odreagují
 • především banda odredovaných špinavých a zapáchající trotlů. Takových, které může každý poplivat skopat, počurat. Protože přesně tak se chovají oni ke svému okolí. Jak se do lesa volá ..... to je taková zdejší tradice. Jo hoši jiné už to nebude.
  • ??? Trotlů z nichž spousta končí na fetu, žebrání a využívání vymožeností společnosti - lékařské ošetření, soc. dávky, jejich podpora migrantům, kteří společnosti také nic nedají, jenom budou čerpat a těžit z daň. poplatníků naprosto stejně jako češti cikáni - prostě stejně debilní idea řádu jako ty ostatní. Slepé rameno evoluce se dá nazvat ta jejich činnost. Obtěžování a nerespektování práv druhých tou jejich debilní DUC,DUC,DUC hudbou. Prostě ksind, který uznává jen sám sebe a podobný ksindl, který si myslí, že mu patří svět. Každý váš CZ- TEC likvidovat v zárodku hnojem, močůvkou a úlama s včelstvy, když nevíte, kde končí a začíná vaše demokracie!!!
   • Přesně tak.Anarchie je utopie jak vyšitá. Potřebuji znát jeden jediný příklad, kde existuje nebo existoval stát po dlouhou dobu bez jakékoliv vlády ? Každé společenstvo má svůj řád a ten se musí dodržovat, bez řádu nefunguje nic. Je to i v přírodě - včelstvo, mravenci, sloni, lvi a jiné.
    Společnost existující jen na základě svobodné vůle a solidarity je největší kravina na světě !!! Již Charles Darwin tvrdil, že svobodná vůle je blud. Moje svobodná vůle může končit až tam, kde už dávno začala svobodná vůle někoho jiného :-)
    Pokud nebudete mít státem nařízenou školní docházku, vzdělávací systém, nastavené zákony, soudnictví, trestní řád atd...máte prvobytně pospolnou společnost.Gramotnost obyvatelstva klesne k nule. Příklady takto vzdělaných lidí můžete pozorovat dnes např. v Německu, Švédsku, Anglii. Afričtí "vzdělanci" rozhodně nevykazují žádné známky solidarity a "svobodnou vůli" uznávají akorát tu svoji. Schopnost dělat správné rozhodnutí je především o vzdělání a zkušenostech.Příklad od nás: cikáni co do školy nechodí se nevyznačují žádnou solidaritou.Znám pár cikánských rodin co se začlenili do systému a normálně pracují, žijí jako všichni ostatní a nemají problém.
    Tohle je jen o lenosti, neochotě přidat někde ruku k dílu a hlavně závisti, v podstatě klasické parazitování. Pokud se mi systém nelíbí, tak mi nic nebrání snažit se prosadit jiný spravedlivější..
 • Bartoš?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit