Přejít na výpis diskuzí

Nadechnout se svobody po letech náboženského fundamentalismu

7.6.2017 21:12
František Kalenda 12 příspěvků

Když v polovině roku 2009 íránská policie v ulicích brutálně zasahovala proti masovým demonstracím a z prezidentského křesla hřímal do světa výhrůžky Mahmúd Ahmadínežád, asi málokdo si představoval, že o pouhých osm let později ve volbách pohodlně znovu zvítězí někdo jako Hasan Rúhání. Tedy umírněný...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • SÝRIE: Amerikou podporovaní rebelové z islamistické organizace Haraka Nour al-Din al-Zenki zajali 12letého palestinského chlapce Abdullaha Issu a obvinili jej, že je „špion“ palestinské provládní milice Liwa al-Quds. Jako trest mu za to uřízli hlavu. K této události došlo v militanty kontrolovaném uprchlickém táboře „Handarat“ v severním Aleppu. Nour al-Din al-Zenki operuje v oblasti města Aleppo a dostává finanční pomoc ze Spojených států v rámci CIA vedeného programu na podporu tzv. „umírněných skupin rebelů“.
  • Ono je těžké se na to koukat našima očima a vždy si vzpomenu na slova jednoho v té době sovětského veterána z Afgánistánu který tvrdil v knížce, že po nich RPG stříleli 12 letí kluci a zprvu měl velký problém se s tim vypořádat ,věř nebo nevěř ,ale i u nás máš 14 letý vrahy v pasťáku a někde je cena života strašně nízká.V žádném případě tim nechci nikoho omlouvat a zvěrstva se bohužel dějí.Třeba si vzpomeň na Litice,Ležáky,Javoříčko a činili tak Evropané vyspělé země a dneska jim stavíme pomalu památníky aby jsme se jim zavděčili ,jo jo Bělobrade taky bude foukat vítr až půjdeš na poslední cestu.
  • Hadejte jaky je bezne trest za spionstvi v dobe valky... Jak chcete valcit bez zabijeni? Hazet po nepriteli vtipnymi hlaskami?
 • Miloš Zemák prý má jet, podle Rasíjatudej, místo do Bílého domu do Kataru, aby názorně předvedl, že alkohol zdraví neškodí. Součástí státní návštěvy má být přehlídka katarských korunovačních klenotů. Tady si katarská strana vynutila dechovou zkoušku, aby se předešlo různým nevolnostem.
  • V brně máte zase vedro a vaří se vám ta voda co máte místo mozku že?
   • Když je v Brynclu vedro tak Brňáci nasednó na šalinu, zajedó na prýgl a tam skočijó do vody *1* *1* *1*
    • Ale dělej než bude zelená *1*
 • Irán a Sýrie je daleko lepší alternativa na přátelství než SAE a pod.Kdyby tyto země opustily útočnou rétoriku proti západu tak je zde velký potenciál.Právě země jako je Saudská Arábie,SAE, Kuvajt a pod. se bojí že se vlastní obyvatelé začnou ptát proč dochází k tak nerovnoměrnému rozdělení peněz z ropy,o tom je dnes krize i s Katarem. Pravdou je že v těchto končinách je těžké se v tom vyznat a ten region už je tak nestabilní že další revoluce alá arabské jaro už nejsou snad ani možné.
 • U toho by se měl Zeman učit, umí lidi sjednotit a né rozdělit.
  • Tak že by měl Zeman vyfasovat bič a právo šaria?
 • Nebojte se USA na vás něco hodí,třeba chemický útok...:D
  • aby tam spíš CCCP neudělal socialistickou revoluci nebo bratrskou pomoc jak maj ve zvyku

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit