Přejít na výpis diskuzí

Nahlédněte do nejzáhadnější knihy na světě, která byla možná sepsána v Česku

27.8.2016 20:17
21 příspěvků

Patří mezi vůbec největší záhady naší civilizace. Její jazyk nedokázali rozluštit ani nejlepší kryptologové. Řeč je o vůbec nejtajemnější knize na světě, Voynichově rukopisu, který opouští trezor Yaleovy univerzity jen mimořádně. Jednou z takových výjimečných příležitostí bude příprava reprodukce, kterou...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Kromě toho níže, byl největším zastáncem dutosvětosti blb Hitler, proto zpočátku odmítal používat radary, ale to bych asi od pámbíčkáře chtěl moc!!!


  PCHE !!!

  Co to na mě reaguje za blbce??? Aha, přechytračelej trouba!!!
  • když pominu co byl Hitler za zrůdu jedno mu musím přiznat. Kdyby se mělo zjišťovat kdo z vás dvou byl či je větším blbem, ty bys bezkonkurenčně vedl. Hitler byl totiž velmi chytrý, dokázal obsadit celou Evropu a málem Sovětský Svaz. Technologie které jeho říše za jeho vlády vyvinula tebe nenapadnou ani v nejfantastičtějším snu. Ale to bys nepochopil....spi dál.....

   Nemůžu zato, že tvé vzdělávání se zastavilo s odchodem ze základní školy. Kdybys nezamrzl ve vývoji a dále četl a rozšiřoval by sis obzory, dověděl by ses věci, které ve školních učebnicích nebyly.
   • V podstatě souhlasím. Ale nezapomínejme, že Hitler sice byl diktátor, Führer, ale vládl technicky, vědecky i kulturně vyspělé zemi, jejíž obyvatelé byli vzdělaní, schopní, pilní, zvyklí samostatně pracovat. Naproti tomu Putler je stejný zakomplexovaný skřet jako jeho vzor Hitler, avšak má za sebou zaostalou středověku stepní říši se stádem poloopic. Těch schopných a vzdělaných je tam pomálu a jsou spíš v postavení otroků.
    • A ty si kriplík, upoutaný na lůžku a nebo svoji kriplkáru..hi..hi..píp..kretééne
     • Sice nejsem, ale ani tobě nepřeji to o čem píšeš. Vysmívat se lidem postiženým může jenom tvor, kterého nelze nazvat člověkem.

      Ale nezapomínej na "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá"...
 • Asgardi zapomněli na Zemi jednu knihu a troubové si myslí, že rozluští asgarštinu. *1*
  • Hmm, 5 Goauldů nesouhlasí. Taky bych se divil, kdyby se ti pyšní hajzlící, co si všechno přivlastňují, neozvali.
  • *1* *1* *1*
 • Můj názor je ten pokud si odmyslím, že někdo odletěl na jinou planetu, tak bych řekl, že Voynichov rukopis je ze středu naší planety země, pokud je ovšem dutá.
  Naše planeta musí být dutá, pokud se otáčí naše sluneční soustava kolem centrálního slunce, planety kolem slunce a naše planeta kolem vlastní osy, tak to musí být obrovské odstředivé síly. Všiml jsem si, že když něco zakopete do země, tak vždy to země vytlačí na povrch a ne, že se to zaryje hlouběji a hlouběji do země.
  Vždy země puká a ne že se propadá, vždy jde láva na povrch země a ne obráceně. Vědci říkají, že jsou tam obrovské síly co tlačí lávu na povrch, ale opak je pravdou. Láva se tlačí k povrchu odtředivou silou. Planeta se zvětšuje, ale dle vědců by se musela hroutit do sebe. Tady prostě něco nesedí.
  • že by se teplem většina látek roztahovala?
   • Jiříku pokud by se tak moc všechno roztahovalo, tak slunce by se muselo stále roztahovat už asi 4 miliardy let. Železné jádro určitě nemá protože by se dávno muselo vypařit. Látky se teplem roztahují nic nového jsi neřekl, nemusíš poučovat to zná každý blb.
    • A víme, že se během té doby nezvětšovalo?
   • Planeta se vnitřně ochlazuje a ochlazuje se hodně dlouho.
   • vanhorne
    Vsechno se teplem roztahuje.V samych pripadech se pouzivaji tepelne compensators.Jednoduchy compensator ktery kazdy zna byla mezera ve spojich mezi kolejnicemi.Dnes se kolejnice svaruji, v horkem pocasi se vybouli, good by my little train.U potrubi je to jednoduche tam se v urcitych vzdalenostech vlozi kus potrubi ve tvaru "U" either verticalne nebo horizontalne, simple, eh? ☺
    • Všechno ne, ale kovy asi všechny.
    • Odstředivou silou se všechny planety časem roztrhají na kousky. Potom se zhroutí do sebe, kam se ztratila hmota, která by tam měla být? Hmota prostě není prázdno, že by se vypařila nemá se kam vypařit když máme ve vesmíru cca. -200 C. Zajímalo by mne co má s tím společného kolejnice, kus železa co se teplem rozpíná a zimou se smržťuje. Toto nám říkala učitelka asi v 5 třídě, ale nic nového nám neřekla protože toto nám bylo dávno známo. Stačí si zajít v létě k trati a poslechnout si vlak jak jede přes spoj, má to jiný zvuk v zimě, když jsou koleje dále od sebe. Ty jsi ještě v páté třídě nebo si nikdy nejel vlakem? Vanhrone.
     • Ta hmota "zevnitř" se neztratila nikam, jen prostě došlo v většímu zhutnění. Zvětšila se hustota.
  • spíš by bylo přesnější...plná dutin...voštinová struktura. Že by se jednalo o podzemní svět je zajímavá myšlenka. Další z možných variant je paralelní svět.....
   • vanhorne
    "Další z možných variant je paralelní svět"
    Tam se mozna znovu narodime a vsechno se bude opakovat.Mam dojem, ze to jsou Brahminove kteri veri, ze po smrti je kazdy clovek poslan zpatky aby se vylepsil a tim postoupil o jeden stupen vyse.Nevim uz kolik tech stupnu je ktere musi absolvovat aby dosahl vrcholu kde uz ho ceka zivot vecny.Nobody knows.
  • si normální, ale asi dutej!
   • Jinak od inteligentního člověka se dá očekávat moudré vyjádření jsem rád, že naše země Česká nosí tak vzdělané lidi. Podívej se do zrcadla a budeš vidět dutou hlavu. Hlava dutá jako naše planeta, nic nového pod sluncem. Dutá planeta s dutýma hlavama na povrchu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit