Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Už zase začíná kolotoč církevních testitucí. Jeden Blbý zubař, který nemá co dělat, novináři a nenažraná církev, to zase zkouší. To, co círvi patřilo, už je vráceno. Na ostatní nemají právo, jen zneužívají blbost, která způsobila, že si nárokují to, co sice jejich nebylo, ale bylo nějakým způsobem, zapsáno do katastru nemovitostí. Nevím, byla-li to hloupost, nebo dlouhodobě založený tunel, ale nepatří jim nic z toho, co jim chce tohle berounské hovado nabízet.
  • Jednomu by se mohlo zdát,že se nejedná o neposkvrněné početí,následné nanebavstoupení
    a život věčný,kde už má každý dohamtáno.
  • Bylo vydáno církvi mnoho majetku neoprávněně, církev "v dobré víře" přejala a ihned prodala.
    Co řada klášterů jako Křížovníci nebo pozemky u Voršilek v Praze, a neodečetla ze svých požadavků. Už si nepamatuje, co dostala.
  • Vážení pánové "odpůrci". Než vypustíte do éteru svá rozhorlená tvrzení proti církvím a restitucím majetku, měli byste si nejprve uvědomit, že jste příslušníky kulturního národa, který má svoji dlouhou historii, která je úzce spjatá právě s náboženstvím a církvemi, bez ohledu na váš ryze ateistický pohled. Víra v dnešní době nestojí na proměnění kbeliku vody. Církevní majetek zcela jistě nevznikl z vašich darů, tak že asi nemáte moc právo oněm rozhodovat. Církve dne kromě svého duchovního poslání nesou velké břemeno péče o kulturní dědictví našich předků, především péče o sakrální stavby. A třeba právě proto, aby nemusely být financované z vašich daní, potřebují navrátit majetek, který jim historicky patří. Třeba to časem pochopíte. Václav *4*
    • Ahoj Václave,
      nemám nic proti různým vírám a náboženským směrům. Jen by se hoši z Vatikánu už konečně
      mohli vyjádřit,jestli jim jde o spiritualitu nebo o peníze a majetek,který z těch co mají nejméně
      vytřískají za asistence světské moci. Nejsem odpůrce,ale jde mi o jasno v pojmech.
      Pavel.
    • mám dotaz.... z jaké "pracovní" činnosti vznikl jejich majetek ? vcelku v nedávné době tady nedaleko postavili kostel za 200 miliónů- a církev na to nedala ani kč. nevím ro koho, když v okolí je kostelů plno a chodí do něj míň lidí než do klubu důchodců nedaleko, na jehož provoz se obecně kašle
    • pletete pět na pět
      mluvíme o majetku o který se rvou a je k diskusi jak veškerý majetek, který i dnes mají nabyli- a to nejen kecy,lži a krádeže, ale taky řekněme jak to je -vraždy za které se ani dnes nestydí. a k čemu ho potřebují. a jaký úředník- jestli je někdo věřící a potřebuje "slovo boží"- ať si to zaplatí. to se jim to líbí černoprdelníkům- za cizí, a když zadarmo, tak nejou líní přijít dvakrát. místo aby zaplatili raději všechno obkecat, naslibovat. mám dojem, že ani neplatí některé daně- nechápu proč.
      a politici- asi máte na mysli zejména KDU-ČSL možná takové polické turisty jako kalousek, lux apod. - kam vítr, tam plášť ?, hlavně když z toho něco mají. příkladní věřící, nejspíš kdyby nebyli v politice, seděli by s dukou nebo vlkem a vymýšleli jak někde nahrabat
  • Tak jinak: zkuste se podívat do poslanecké sněmovny - tam totiž pospávají lidé, kteří dostávají plat taktéž z Vašich daní. To Vám nevadí? Mě ano, dost a s vírou to nemá vůbec nic společného!!! Na kněze, potažmo Církev se lehko ukazuje, je to totiž tzv. IN. Práci kněží znám velmi dobře a s čistým svědomím Vám můžu říct, že "obyčejný kněz" je dnes v podstatě úředník, sekretářka, matrikářka, účetní - a mnohdy ne jedné farnosti, ale třeba 5 současně. Už jste viděl, že by jeden kastelán spravoval najednou 5 hradů, nebo zámků včetně účetnictví??? Nebo že by matrikářka pracující na městském úřadu zpracovávala ke své práci ještě kompletní účetnictví, dotační programy, péči o městský majetek apod.? Myslím, že tomu nevěříte stejně jako já. Jak Vy říkáte "flanďáka" jsem se sekyrou v ruce viděla mnohokrát a vůbec se za to nestyděl... Stejně jako se nestydí politici za ta divadelní představení, která každým dnem hrají ve sněmovně... To je ale velký rozdíl. Víte, kněží jsou státní zaměstnanci stejně jako třeba politici. Mnohdy mají vystudovaných i několik vysokých škol a přesto jedny z nejnižších platů v ČR. Nevím, v jaké platové skupině se pohybujete Vy - já si vydělám měsíčně méně než 10.000,- Kč. Nic moc, že??? Myslíte, že by za tyhle peníze takový politik vůbec ráno vylezl z postele? Těžko, když i kdejaký nemakačenko dostane jednou lepší důchod než třeba já. Vypočíá se mu totiž z průměrné mzdy - o které mě se může bohužel jen zdát... A jak jste na tom Vy???
  • hmmmm, jak k tomu majetku přišli ?prací lidí, kterým neplatili, nedobrovolnými dary, darováním od těch, kteří je sami ukradli zabráním po upálení čarodějnic nebo jiných nestejné víry....... viděl někdo flanďáka makat na poli, sekat sekyrou a vydělat si na kostel ? jaký majetek a kam, vždyť ani dnes si nejsou schopni vydělat na obyčejný plat, který dostávají i z mých daní, přestože nejsem věřící, a to zcela jistě vyšší než mám já, nebo většina lidí. místo keců, ať jdou třeba dělat veřejně prospěšné práce
  • Pán by zřejmě potřeboval sám seřezat zadek bejkovcem, aby se mu v hlavince rozsvítilo!!! Žádný kněz není kouzelník a ani toho není potřeba. Víra je záležitost zcela individuální a nikdo ji nikomu nevnucuje. Vy byste nežádal o navrácení svého majetku v restituci, pokud byste o něj neprávem přišel? Nepokládám takovou věc za okrádání státu, vy zřejmě ano. Škoda, že Vaše přání nefunguje - do konce života byste se na prdel neposadil!!!
  • Před rozhazováním státního majetku církvím,je třeba nejprve prověřit,zda ti co se za zástupce Boha vydávají jej skutečně zastupují.Prověření je zcela jednoduché.Před každého kněze se postaví kýbl s vodou .Pak se mu dá minuta na to ,aby prosil svého Boha o zázrak a ten ihned změnil vodu na víno.Pro svého zástupce to Bůh udělá,aby jej zachránil před výpraskem.Pokud zůstane voda vodou,tak jde o podvodníka,,který se ve své lidské troubovitosti a svojí nadutosti vydává za něco co není a ani nemůže být.Proto mu ihned,za pokus okrádat stát,seřezat zadek bejkovcem ,v takové kvalitě,aby se naň do konce života neposadil.Toto je zodpovědné chování státu.A ne vydávat majetek státu každému zloději,který si na něj ukáže.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit