Přejít na výpis diskuzí

Nejlepší vzdělání má Jižní Korea. Česko je devatenácté

8.5.2014 19:27
16 příspěvků

Nejlepší vzdělávací systém na světě má Jižní Korea. Česká republika obsadila 19. příčku, takže předstihla například Švýcarsko. . Například Slovensko obsadilo 27. příčku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Třeba se zpletli a nebo schválně zase lžó protože každý rozumný člověk přece ví KLDR má všecko lepší neš Kapitalistická Koreja. Nedejme se zastrašit soudruzi naša pravda vítězí!
 • Domnívám se, že naše školství przní političtí diletanti, kteří si z funkce ministra dělají pomník pokaždé jinými reformami. Bez nich by naše školství bylo na jistě lepším hodnocení.
  • Střídá se tam jeden komunista za druhým.
 • Z těch nejhloupějších stávají se pak voličí KSČM.
 • Tento absurdistán potřebuje silné a hloupé.Zatím se mu to daří již 25 let.
  • Navazuje tak na to co se dařilo soudruhům od r. 1948 a vlastně před nimi už "hnědým" soudruhům od r. 1938.
   • za komunistům lidi četli a byly soběstačný.teď to nepotřebují neb šáhnou (pokud chtěji) a mají.a tím ta degradace.nechuť snažit se.
   • A že nejsou USA na prvním místě, když tam neměli soudruhy - ty geniální nnn , co tu stále blinkáš kraviny. . Oni nejsou ani na druhém , ani na třetím, ani na čtvrtém, ani na pátém, oni jsou bůh ví kde. Raději to tam ti rektální alpinisté pro jistotu ani přesně nenapsali.
 • KIMCID
  Děkujeme normám EU *1*
  • Nesvádějme to na EU. Již před šesti a půl stoletími se Země Koruny České dostaly na vysokou úroveň vzdělosti. Císař římský a král český Karel, toho jména IV, blahé paměti, založil v Praze Universitas Carolina, první universitu ve střední Evropě, Do Prahy začali pricházet učenci a umělci z celé Evropy a Praha se tak stala centrem středoevropské vzdělanosti. Tuto úroveň si naše země udržela až do doby, něž nás ovládli socicialisti. Nejdřív "hnědí" a pak "rudí". A ti zdevastovali to co předchozí generace vytvářely po staletí.
   • Svatá pravda
   • Prof. Antonín Holý -
    V letech 1954 až 1959 vystudoval organickou chemii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy[2] v Praze. V letech 1960 až 1963 byl vědeckým aspirantem oboru organické chemie na Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB) ČSAV v Praze. V roce 1963 se stal vědeckým pracovníkem ÚOCHB, v roce 1967 se stal vedoucím vědeckým pracovníkem, v roce 1983 vedoucím skupiny chemie nukleových kyselin a od roku 1987 stál v čele oddělení chemie nukleových kyselin.) V letech 1994 až 2002 vykonával funkci ředitele ústavu. Habilitoval se v roce 2004 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci prací Acyklické nukleosidfosfonáty: představy a skutečnost, tamtéž byl v roce 2005 jmenován profesorem organické chemie.

    Od roku 1976 spolupracoval na vývoji antivirových preparátů s Erikem De Clercqem z Katolické univerzity v belgické Lovani, který je i spoluautorem 15 Holého patentů. Podle databáze Web of Science Holý publikoval 604 publikací, 11 609 jejich citací a Hirschův index 49 (ke dni 17. 7. 2012). Jde také o autora či spoluautora 60 českých i zahraničních patentů.
    Jeho lék na AIDS je nejúčinějším lékem na světě .
    Prof. Wichterle - kontaktní čočky, silonové vlákno apod.
    Po listopadu 1989 prof. Wichterle jako nově zvolený prezident ČSAV varoval před nebezpečím tržního zneužívání vědy.

    Naši studenti ze středních škol ekonomických , kteří po sametovce odjeli na stáže do USA a tady měli z matematiky trojky, v USA exelovali. Technické školy střední i vysoké spolupracovali se západem i tehdy dobře, přestože neměly dostatek peněz na přístroje a svůj rozvoj, což nemají ani dnes. Ovšem tehdy měli dost studentů,aby z nich mohli vybírat kvalitu pro aspirantské studum - CSc., což dnes odpovídá doktorantskému - PhD. a mnohde není z čeho vybírat, bohužel.
    Je vidět , že nnn - na žádné VŠ technického směru nikdy nepracovaů ani nepracuje a pak tady na diskusích neustále plácá kraviny. .
    • (Ne)vážený Hermíno, takových případů bylo mnohem víc. Naše země měla tak vysokou úroveń, že zdevastování vzdělanosti a morálky bylo otázkou generační. Kontinuitu nelze naráz přerušit. V přírodovědné a technické oblasti měli schopní lidé i za komunismu možnost pracovat, byla k disposici i odborná literatura a bylo lze dostat se i za hranice na západ. Sám jsem ty možnosti měl ač nekomunista a do značné míry "rebel". Jinak jsem celý svůj život zasvětil práci a učení se novým věcem.
     Pokud jde zrovna o prof. Wichterleho, ten měl jisté problémy s politickou mocí, takže své experimenty prováděl doma v kuchyni. Teprve později soudruzi pochopili k jak ohromným výsledkům dospěl a dostal proto zelenou.
     Jestli plácám kraviny, rád se nechám poučit v čem a proč se mýlím.
 • Nalejme si čistého vínka - úroven našich studentů je hrozná!

  Většina z nich se považuje za budoucí tržní pravicové dravce a né za levicové socky. Proto
  podporují TOP 09. Když však chtěla TOP 09 zavést školné došlo ke vzpouře studentů
  kteří chtějí tržně žvanit ale né platit.
  Studentům se nepozdával hejtman za ČSSD. Přišel pravičák a zrušil slevu na jízdné pro
  studentíky - a zase bylo zle.

  Studentům vadí ksčm ale bez povšimnutí nechávají fakt že mnoho podnikatelských rodinek
  u nás má kořeny kariérních členů KSČ. takže kdo komunistou zůstal vadí ale kdo převléklpro další hrabání kabát nevadí - zvláštní to morálka.
  • Studentům vadí ksčm PRÁVĚ PROTO ŽE NEJSOU BLBÍ A VÍ, že mnoho podnikatelských rodinek
   u nás má kořeny kariérních členů KSČ!
   • Což naprosto odporuje tomu, že právě studenti volili téměř čtvrt století ODS, kde téměř 100% byli ti z KSČ a kdyby se karta obrátila, budou hledat opět červenou legitimaci a křičet jak byli pomýlení, jako při prověrkách v r. 69 po vstupu vojsk. A tito křiváci jsou úplně ve všech stranách, co je studenti volí, dnes v ANO a v čele do EU stojí prominentní KSČ kádr Telička, který nám vyjednal takové podmínky v zemědělství po vstupu do EU, že nás drtí všichni v okolí, zejména Polsko a stali jsme se díky tomu v potravinách nesoběstačnými a ročně se díky eurokomisaři Teličkovi zadlužujeme v řádech desítek miliard korun a pak se v rozpočtu díky tomu škrtá.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit