Přejít na výpis diskuzí

Německý řád Bouzov nedostane. Hrad patří státu, rozhodl soud

30.3.2017 12:59
7 příspěvků

Olomoucký krajský soud v odvolacím řízení potvrdil zamítnutí žaloby Německého řádu, který se domáhal navrácení hradu Bouzov. Ten podle rozhodnutí soudu patří státu. Žaloba na Národní památkový ústav (NPÚ), který hrad odmítl v květnu 2014 vydat v rámci církevních restitucí, není důvodná, rozhodl soud.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Co bylo ukradeno - musí být vráceno. A že se "stát" o tento majetek staral - to byla jen a jen jeho ("státu") povinnost. Kdyby hrad nebyl bolševikem ukraden, staral by se o něj řád sám! Ostatně - na vstupném rýžoval po celou tu dobu, co kradený majetek zneužíval! KOUKEJTE VRACET - BOLŠEVICI!
  • bezregistrace
   hmm tak to hlučí vždy nejvězší loupežníci ... se boj aby kolem nešel kouzelný dědoušek a neřekl kradený hup do pytle to by ti nezbyly ani trencle simonoviči
  • vratit jim to všechno a do pul roku přijít s kontrolou že se nestarají o kulturní památky.A dát jim pokuty že se z toho pose..u :-)
 • Vlku se zachtělo kůzlátka? Tak 70 let se stát o tyto památky stará, udržuje je a najednou si Němečtí rytíři "vzpomenou" na majetek. Vytvoří si jakousi pátou kolonu, aby jim asi pomohla prosadit pochybnou rétorikou návrat starých časů.
  Kdysi jsem četl knihu Město na hranici, kde spisovatel popisuje, jak jeptiška Řádu střílí ze zálohy vojáky při osvobozování Freudenthalu, nyní Bruntálu. To sice nemá žádnou váhu, ale jen tak pro dokreslení...
  • Jardo, prosím, můžeš mne nasměrovat na fakta o tom jak tu uvádíš že jeptiška Řádu střílí ze zálohy vojáky ?
   • Německý opakuji německý aby to bylo jasné.byl řád co jistě byl silně pročeský že?
  • hajlovat uměli tak nas..t!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit