Přejít na výpis diskuzí

Neobvyklé rande naslepo: S knihou, po které (ne)toužíte

13.4.2019 12:03
roj 3 příspěvky

Bez kvalitního názvu a líbivého nebo alespoň nějak zajímavého přebalu by nemalá část knih nikdy nenašla svého čtenáře. Malé knihkupectví v australském Newtownu se rozhodlo zatočit s předsudky, které může obálka vyvolávat. Nabízí "Rande naslepo s knihou".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Myslíte, že by vzali i anglická vydání knih emeritního prezidenta prof. Ing. Václav Klause, CSc.?

    • Brežněvovu "Malou zemi" po jeho skonu nebrali už nikde, ač byla předtím normalizačními agitátory stavěna na úroveň nejprestižnějšího díla ve světové literatuře.
  • "Ňútaunovské" knihkupectví, řekl bych, je vůči zákazníkům velmi přívětivé. Čtenář-zákazník má velmi ulehčenou roli, což navozuje zase situaci, jenž staví hráz novým trendům, které se snaží vymýtit přátelský vztah člověka ke knize. Jmenované knihkupectví možná usnadní mnohým lidem najít si cestu k dobré knížce a neřídit se radami oficiálních mainstreamových zdrojů informací, jejichž cílem je občanům vypláchnout mozek prostřednictvím předžvýkaných informací tak, aby občané nepřemýšleli a jen bezmyšlenkovitě polykali naservírované dezinformace. Dítě,  které v dětství nepřečetlo žádnou knihu z pokladnice světové klasiky, je duchovně ochuzeno po celý zbytek života. Čím více necenzurovaných knih dítě přečte, tím větší vklad má do své dospělosti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit