Přejít na výpis diskuzí

Nová ČSSD: Akceschopná a efektivní, nebo stále v zajetí setrvačnosti?

1.2.2019 10:48
Jaroslav Bican 15 příspěvků

Sociální demokraté budou na svém březnovém sjezdu projednávat změnu stanov. Vypadá to, že strana vsadila na větší akceschopnost a efektivitu svého fungování a lepší komunikaci svých představitelů. Úsilí ČSSD ale naráží na limity dané situací, ve které se nachází. Jak si s nimi poradí?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • dzixy
  Návrhy Bicana i samé sociální demokracie, jak oživit povědomí o straně, jsou moc pěknou vizi. Je však málo splnitelná, pokud stranu budou vést současní vůdci. Oživování strany "starou gardou" také není vhodným řešením. Socialistům schází pořádně padnout "na hubu", vyměnit staré za nové a budou mít šanci se postupně prodrat zpět do povědomí voličů. Jinak nevidím žádný nový lék na záchranu této strany.
 • ČSSD by měla zaplatit své dluhy - v první řadě rodině pana doktora Altnera, bez kterého by mohla mít své kanceláře na ulici, nebo v nějaké garáži!

  Zdeněk Altner, co ČSSD zastupoval v soudním sporu o Lidový dům a pomohl jí toto sídlo u soudu  „vyhrát“, se ve vleklém sporu domáhal palmár 145 milionů korun, verdikt soudu z roku 2004 mu ovšem přiznal "jen" 18,5 milionu Kč. Proti tomu se obě strany odvolaly, takže 31. 3. 2016 Městský soud v Praze byl nucen opět rozhodnout v Altnerův prospěch!  Se smluvní pokutou 0,3 %/den částka od té doby naběhla na 337 milionů Kč.... 

  Pro představu- je to o 23 milionů Kč více, než na kolik měla ČSSD nárok od státu za čtyřleté období 2013-2017 (výše stát. příspěvku se odvíjí od volebního zisku).  ČSSD se do vyplacení peněz rodině JUDr. Altnera (který mezitím zemřel) nechtělo - a nechce. V dovolání, k Nejvyššímu soudu z 11.4. 2016 rozporovala ČSSD především oprávněnost a zákonnost smluvní pokuty. 

  Takže - spor trvá a ČSSD neplatí...

  T.j. - nectí zákony, ani zvyklosti této země. Prý "státotvorná strana"... 

  NE a ještě jednou NE - jsou to ... - prostě - bolševici...

  • V jednom máte pravdu. Partaj podvodníků, dlužníků, lokálních kmotrů se nemůže reformovat. 

   Ale v těch "státotvorných" stranách je složité najít ty s odlišnou charakteristikou. Politika u nás se bohužel stala rejdištěm všehoschopných existencí.

   Návrh: Politické strany budou financovány výhradně z příspěvků svých příznivců. Zákaz financování politických mafií ze státního rozpočtu!!!!

  • tobro

   Pardon, nikoli "bolševici" - to jsou jejich úhlavní nepřátelé, ale soc-komouši a sociální inženýři.. 

   To je ještě horší forma podvraťáctví.. 😎

 • Hamacek na to nema, aby vedl CSSD. Je velmi slaby. Uhyba ANO i KSC kde muze, jen aby byli u koryta. Uspesne pracuje, aby CSSD melo ve volbach pod 5 procent.

 • tobro

  Zaplatit dluhy a okamžitě rozpustit! Děkuji za pozornost.. 🙂

 • 😈To, co předvádí Petříček, se normálním lidem příčí - myslím, že on je pokračovatelem hrobařů

  ČSSD. A to jsem je kdysi dávno volil. Chlapci jen tak dál do pekel😈

  • Ta zášť vůči Petřičkovi je, že se postavil kolaborantovi Zemanovi, nebo že se zastal ukrajinců které okupuje fašisický diktátor Putin?
 • vlastenec

  Všechno proflákli už při vstupu do vlády s trestně stíhaným premiérem,i kdyby to mysleli tisíckrát dobře!Měli nechat vládnout Babiše s komunisty a Jakámůrou,oni by se umlátili sami!

 • vlastenec

  Nebude stačit ani lezení Zemanovi do obráceného klína!

  • KIMCID

   A k čemu že je to dobré?

 • ČSSD nikdy nebyla názorovým či ideovým monolitem. ČSSD sdružuje lidi přející pokroku a mající potřebnou míru sociálního cítění a empatie. Maláčová by jednou mohla být premiérkou, nyní je ještě politicky mladá. ČSSD by se neměla vozit na módních vlnách genderového šílenství, inkluzívního šílenství, migračního šílenství atd. Socani by měli být politici ctící realitu a hájící zájmy občanů ČR, a to na všech úrovních mezinárodních vztahů. Takže Petříček by neměl prosazovat zájmy Bruselu či Berlína. ČSSD, ač nejstarší partaj, má nadále před sobou velkou budoucnost.

  • Žádná z politických stran není monolitem. Jen nesdílím Váš optimismus k této straně. Příštích deset let jsou bez nároku na nějaký výrazný výsledek u voleb. 

   Právě pro svou programovou neukotvenost. Rozdávat cizí peníze ještě neznamená sociální cítění a už vůbec ne odpovědnost k budoucnosti. 

  • Přání jest otcem myšlenky! 
  • Da ist ein Wunsch - der Vater des Gedankens!  
  • Želanie je otcom myšlienky!

  • ... ale zůstane jen u tohoto "přání"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit