Přejít na výpis diskuzí

O děti z řeckých táborů se v Česku chtějí postarat vybrané rodiny. Pomůžou i čeští Syřané

14.2.2019 19:34
red 26 příspěvků

Rodiny ochotné přijmout děti do pěstounské péče jsou už připravené, říká Jaroslav Miko z iniciativy Češi pomáhají. Seznam s příklady dětí bez doprovodu, o které by se mohla Česká republika postarat, přivezla z Řecka lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová, píše Tereza Engelová na webu Hlídací pes. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Když do Syrie dopravím 15 specialistů (nejen lékařů, ale i dalšího personálu) a zařídím tam nemocnici, případně i obytnou část vesnice/města u ní, tak pomůžu těm lidem tam násobně více - a daleko většímu počtu lidí tam, než když pomohu 15 "sirotkům" se snažit integrovat do společnosti s jiným náboženstvím, s jinou kulturou - nemluvě o zcela jiném podnebí a spektru nemocí, které v Česku jsou běžné.

  A PŘESNĚ TO CHCE REALISOVAT V SYRII PAN ing. ANDREJ BABIŠ!

  O povinném očkování těch sirotků, ani o podrobném zdravotním vyšetření těch "sirotků" paní Šojdrová a jí podobní pochopitelně mluvit zapomíná.

 • dzixy
  Nechci podezírat zbytečně rodiny, které jsou ochotny přijmout syrské děti do své péče z toho, že to dělají ze zištnosti, ale velmi se mi to nabízí. Příspěvky na zaopatření takových rodin se Syřany bude o mnoho vyšší, než dostává rodilý Čech. No a u nás máme dost zkušenosti s podobnými adopcemi romských dětí. Jeden se stará a najednou v 15ti přijde jejich "říje" a jsou fuč, opět v prostředí, ze kterého vyšli. Zbytečná péče adoptivních rodičů, zbytečná péče státu. Pokud si Šrojdová myslí, že tím zachraňuje syrské děti, je na velkém omylu. Syrská komunita v Evropě si je pohlídá a až bude jejich čas, budou opět Syřany jako poleno a není jisté, zda ne k naši škodě. A Šojdrová s touto možností vůbec nepočítá. Naivní jako "puk".
 • a nestačilo by poslat víčka? Našim dětem to musí stačit. Že tu babu hanba nefackuje. O vlastní se nepostaqrá a cizáky by sem tahala....nevolitelná kreatůra, doufám, že ji to neprojde

  • Dela vse pro sebe, aby se udrzela v Bruselu...

   Syrsti sirotci ji jsou u zadku - je to pouze populisticke gesto...

   • Vidím to velmi podobně. Paní Šojdrová musí být zoufalá, když ty děti používá jako nástroj, jak se udržet u vydatného koryta. 

 • Cesti Syrane ...

 • Po skončení řecké občanské války se v letech 1948-1949 usadilo na území tehdejší Československé republiky více než 12 000 emigrantů.

  Řecká menšina v Česku

  Tak tehdy to šlo, a v mnohem větší míře. Je pravda, že téměř celá Evropa byla zničená válkou a lidé byli zvyklí si pomáhat. 

  Dnes jsou poměry jiné a člověk člověku vlkem, aneb pomoz si každý sám: heslo úspěšných kapitalistů.

  • Šlo o lidi, kteří vyrostli v podmínkách křesťanské kultury Evropy - NIKOLI O MUSLIMY!

   Dokonale se - a bez problému - přizpůsobili zdejším životním poměrům, zdravotní péči,

   včetně všech preventivních aktivit, jako např. očkování. 

   Všechny řecké děti prošly na území ČSR několikatýdenní karanténou - v přísné isolaci od místních obyvatel - naprosto nezbytnou v těchto případech.

   Představa Šojdrové a spol je taková, že syrské děti "budou přiděleny" do rodin - bez předchozí karantény ve vztahu k možnému přenosu nemocí (zde často neznámých) a dokonce i bez provedení očkování podle očkovacího kalendáře, platného v této zemi - a začnou se vzdělávat v intencích místního školského systému. HODNĚ POCHYBENÁ PŘEDSTAVA!

   TAKŽE - NESROVNÁVEJTE NESROVNATELNÉ!


  •  Ale to byli úplně jiní lidé, moje sousedka dodnes vzpomíná jak dostala svoje první botky, a že byly mírně odřené a vůbec ne značkové ji tenkrát nevadilo. 

   Milá paní, která se na své okolí usmívá. A čechy vůbec nepovažuje za sobce.

   • Máte pravdu, je v tom velký rozdíl. Mnozí utečenci ze Sýrie se měli dříve doma lépe, než my doma dnes.

    Před lety jsem v Sýrii chvilku pobýval (nepříliš dlouho, abych objektivně soudil) a snad vím, co píšu. Viděl jsem bezpečná města, spokojené lidi a dobře zásobené obchody.

    Čerta starého se 99% (možná 95%) lidí staralo o nějakého Asada. 

    Takový rozvrat v lidských životech umí udělat jenom politika a ideologie. 

    Řekové v roce 1975 nežili v takovém dostatku a byli tedy skromnější. 

 • Ať se o ně postará kdo chce a jak chce, ale hlavně ať to sem netahaj.
 • S tou Šojdrovou je skutečně k nevydržení,ta neziskovka,která má údajně spolupracovat s touto "mutti Meerkel"asi nezaregistrovala,že v Sýrii válka končí a bude na obnovu potřebovat každou ruku.V Česku máme hodně migrantů z jiných zemí,ale ti dělají a nejsou náturou teroristé.Tyto děti od Šojdrové neznáme,nevíme v co se vyklubou,nechť již ta paní z KDU-ČSL neotravuje a nestará se o věci,které ju.i nepřísluší.A p.Hamáček ať nedělá laciného hrdinu.

 • Wolfcastle

  Kukačky 😂  

  kukačka: Vylíhlé mládě pak vyhází vejce nebo mláďata pěstounů z hnízda ven.
  Pěstouni krmí mládě 21 až 23 dnů a ještě 3 týdny je přikrmují.A to se vyplatí...

 • Pomáhat kompletně cizím lidem z jiného kontinentu jako ochranu před terorismem ????? Jako ochrana před terorismem????? Mám to brát vážně? Ok....

  Sirie i Irák roste co do počtu obyvatel, ostatní státy ze kterých jsou ty děti jakbysmet.... Sirie i navzdory tomu že ji ročně opustí čtvrt milionu lidi tak už zase roste. V Iráku roste populace o milion ročně.... Nějakých 14 děti to fakt nevytrhne... Leda že  chcete naznačit že zrovna tihle vytipování  jsou ti budoucí teroristi a ti pěstouni jsou zárukou toho že z nich teroristi nebudou? Jako díky pěstounskemu kurzu už umí z budoucího teroristy udělat  nevinnatko? a jakou typujete úspěšnost převýchovy?

   Jinak logicky nechápu jakou má souvislost přesun těch pár deti a terorismus? proč  a jak nás záchrana těchto pár deti má ochránit  před  terorismem.

 • Jsou to jen děti a někteří hrdinové už se tu běží schovat do sklepa. Že vám to není trapný...

  • Hitler byl jednou také jen dítě.
   • Všichni jsme byli děti. 

  • Na zaklade zakona o scelovani rodin take mladistvi, kterym byl priznan status uprchlika, mohou pozadat, aby za nimi do Nemecka prisly jejich rodice.

   • Nemůžou. Je to napsaný v tom článku, že na to nebudou mít právo. 


    • Bude možné nějak ověřit, zda třeba po půl roce nedojde ke změně statusu uprchlíka, která umožní aplikaci zákona o slučování rodin?

    • V Nemecku muzou. Co kdyz se i u nas zmeni zakon. Nestava se to casto?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit