Přejít na výpis diskuzí

Odbory chtějí dohodu o platech v srpnu. ČSSD jde vstříc jejich požadavkům

10.8.2018 13:35
šar 6 příspěvků

Odbory žádají o termín pro další jednání s vládou o platech ve veřejném sektoru. V srpnu by chtěly vyjednávání uzavřít a vědět, jak a kdy si zaměstnanci státu a veřejných služeb polepší. Požadují růst tarifů o 10 procent. ČSSD bude ve vládě prosazovat to, aby se navyšování co nejvíc přiblížilo odborářskému...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Druhej táta Falbr a kde tomu je konec ?
 • Ten Středula je nějaký zaujatý vůči obyčejným pracujícím a seniorům! Nezdá se vám?

  (Aha, on je asi také st. zaměstnanec?)

 • Stalingrad

  Do pojmu veřejný sektor se skryje kde co !!! Mělo by se přidávat jmenovitě !!! Státní zaměstnanci jsou i soudci,popatlanci ve sněmovně,senát a další a další.....!!!! Odbory opravdu prosazují jen růst platů ve veřejném sektoru !!! Proč netlačí na zvýšení platů u popelářů,také zaměstnanců veř.sektoru-těch co den co den za každého počasí uklízí  odpad !!! Proč netlačí do stávky zdravotní sestry-a zdravotní pomocníky,např o 16-20% vyšší mzdy. On je rozdíl přidat 10% z platu 80.000,-Kč ( 8.000,-Kč)  a 10% ze 14.000,-Kč ( 1.400,-Kč). Taková např."nepostradatelná" madam z obecního úřadu,co řídí ty popeláře atd. má stejné vzdělání jako zdrav.pomocník bo jak se dnes zdr.sestry s maturou nazývají ,madam sedí na íči,hezky klimatizace,prstenů na rukách,že je ani pomalu neuzvedne,odpovědnost žádná ....zdr.sestra se naběhá kolem takové madam když ji u té íči píchne a ještě si na sestru otevře zobák.....to sestra v kanclu nesmí,páč by ji madam napařila pokutu !!!! Nebo kdo utírá podělanou ďupu těch nepostradatelných ouřadů ......Tak takové odbory můžou jít do té íči bo ďupy.....pokud nebudou úrpsazovat tu a tu profesi,práci. Joo,oni také mají svoje jistý ti slavní odboráři !!! Kdo tu vlastně od roku 1989 stávkoval,....hasiči,těm se platí ne jen z daní,ale i povinn.ručení !!! Stávkují strojvedoucí,vydírají lékaři,učitelé, ,policajti vydírají,,,,,,že by stávkovali zdr.pracovníci-sestry,sanitáci a další. Že by stávkovali řezníci,pekaři.....Divné jsou ty odbory.

 • anna.tvaruzkova.58

  Prooč dbory jednají o platech ve veřejném sektoru, kde se platy pravidelně zvyšují? Proč nejednají o zvýšení platů v soukromém sektoru, kde si otroci o zvýšení platů mohou tak nanejvýš nechat zdát.

  • Odbory jsou úplně zbytečný relikt minulosti. Dobrého zaměstnance si každý, kdo vede firmu zaplatí. Vyčůraní lenoši přisátí na veřejné a státní správě ať se modlí ke Středulovi. 

   Když jsou lidi hloupí a makají za almužnu, tak ať se nediví. Proč by jim měl "kapitalista" platit víc? Když prostě nemusí a kolbenkáři budou za pár korun dál hrbit hřbet. 

   Kdyby takovou almužnu zkusil v Raichu, tak ho hodí do Rýna. 

   • No jak kde. Třeba by ho taky hodili do Donau. 😉

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit