Přejít na výpis diskuzí

Opozice se pokusí svrhnout vládu, kabinet prý odolá

19.3.2012 14:43
29 příspěvků

Poslanci budou v úterý jednat o vyslovení nedůvěry koaliční vládě ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Půjde už o třetí pokus svrhnout kabinet Petra Nečase (ODS).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Hanba Nečasi, stydte se ! Vyslovil jste dnes, že to bylo od lidí populistické gesto! A, že zůstanete a neodejdete. M.j. proč občas nepřijdete mezi lidí ?To né, bojíte se, to by Vás lid hnal klackem za hranicemi Česka! Vy je potřebujete jen pouze před volbami. A nedej bože, aby vaše poslušná stranická kolegyně Němcová byla příští prezidentkou!
 • Volím levici - zjišťuji, že chce všechno rozdat a pro úspěch ve volbách slibuje všem všechno - Ne, to nepůjde.
  Volím pravici - zjišťuji, že je tak pravicová a pomáhá jen bohatým ještě k většímu bohatství. Aby měla pokoj od Bruselu, štědře rozdává dávky nepřizpůsobivým. Je ale bez jakéhokoli smyslu pro sociální cítění a pomoc potřebným, kteří na rozdíl od uvedených předchozích se snaží pracovat a řešit svou obtížnou situaci sami vlastními prostředky - Ne, to nepůjde taky.
  Volím ... koho??? - zjišťuji, že na kandidátkách jsou pořád stejní lidé, bez ohledu v kolika skandálech a aférách byli aktivními aktéry. Malé strany, ke kterým se jako k poslední naději upírali voliči, se už znemožnily samy. Teď už přestává platit, že vládnout musí vláda s politickým mandátem. Naše politické vlády totiž dobře ví, že ať jejich vláda vládne jakkoli, třeba způsobí svými chybami, ať už úmyslnými nebo neúmyslnými, jakékoli škody za desítky či stovky miliard korun, je to jen odpovědnost politická a nikomu z nich žádná odpovědnost trestní nehrozí. Navíc ví, že po eventuálně prohraných volbách se jejich protivníci budou chovat úplně stejně, a oni se po dalších volbách zase do svých funkcí vrátí. Stranám totiž nejde o občany a jejich dobro, ale o ně samotné. O tom svědčí záhadně nabyté mnohamilionové majetky některých současných i odešlých politiků. Toto už snad ani nikdo neřeší.
  Co se týče ministra Kalouska, toho považuji za zosobnění arogance, drzosti a cynismu. Tento člověk působil ve funkcích ministrů, náměstků ministrů, předsedů a místopředsedů rozpočtového výboru prakticky neustále od počátku 90-ých let. Státní dluh není dílem nás občanů, je dílem politiků a z veliké části právě dílem tohoto člověka. Místo pokání se neštítil rozesílat před volbami ony nechvalně známé složenky

  Komunisty volit nebudu, přestože vidím, že stav našeho státu je (po rozkradení a rozprodání, s úrovní morálky, korupce a vztahů mezi lidmi, kteří si navíc nemůžou vzít z politiků žádný kladný vzor) na hodně špatné úrovni. Našemu prezidentovi jsem při jeho první volbě fandil, TEĎ SE ZA NĚJ, STEJNĚ JAKO ZA NAŠE POLITIKY, STYDÍM.

  Co zbývá?

  Podpořím odstoupení vlády a prezidenta a vytvoření vlády odborníků, lidí, kteří svému oboru rozumí, lidí čestných, odpovědných a ochotných napravovat napáchané škody po předchozích vládách a vést tuto zemi bez politiky a politikaření v době krize i po ní. Jakékoli současné pokusy o svržení vlády opozicí považuji za (jak je uvedeno v textu) pouhé zbytečné politikaření.
  • Zejména za odměnu, která bude odpovídat výsledkům práce.
  • teprve až dojde ke změnám po celém světě a lidé se polepší a budou slušnější , tak teprve potom budeme mít opravdu lidové vlády , bez levičáků , pravičáků , podvodníků a zlodějů !!
 • vím o jednom hlasu co bude hlasovat pro odvolání vlády, bude to samozřejmě paní Samková, Když ne, tak se jí pěkně prášilo od huby a je jasné jak to TOP 09 a VV myslí s naším státem. Jsem pro odvolání vlády a dosazení úřednické vlády, ta minulá byla lepší než strany. A v tomto trendu bych pokračoval. Pryč se všemi stranami z vedoucích míst. Dát vládu do rukou odborníků a ne těmto likvidátorům demokracie všech možných barev a uskupení. Ušetří se i nějaká koruna, když se přestanou platit peníze stranám a církvím. *5*
  • Vždyť je to pořád do kolečka. A kdo asi bude ty odborníky vybírat, kdo zaručí, že to jsou odborníci a že dokážou něco řídit? A poslední úřednická vláda byla dobrá v čem? Nemusela dělat žádná zásadní rozhodnutí a nic podstatného řešit. Kdo nic nedělá, nic nezkazí, kdo nic nezkazí, je pochválen a oblíben.
 • Pakáž, co si říká vláda se zabarygádovala na svých pozicích. Lid si jí nepřeje a proto nemá právo na vládnutí. Pryč s ní !!!
  • A kdo je ten lid? Těch pár křiklounů na náměstí? Lid už tady jednou vládnul a do dneška jsme se z toho nevzpamatovali. Většina našich současných problémů není kvůli ekonomice, ale kvůli totální morální devastaci lidí, která tady zůstala po 40 letech vlády lidu.
   • Hezky jste to, Michale, politicky rozebral a obsáhle vysvětlil počátky této situace. Pravdu máte v tom, že morální devastace tady je. Po nástupu pseudodemokratů se ale rychle prohloubila!
    Větu, " pár křiklounů v ulicích, či na náměstích nám nebude říkat ,co máme dělat" , jsem již slyšel"
 • Vládní zloději, ve den v noci chodějí. Kradou a kradou hlavně pro sebe a svo kamarádíčky.
 • Pryč s tou trojkoaliční vládní sebrankou, která dělá na našem národu jen hrůzné experimenty. Proklínám ty zloděje, dlou už tam nebudou. *12* *16* *16*
 • Tak nějak po revoluci, co se stal "tatíček" předsedou vlády,tak jeho ženuška zasedla coby předsedkyně správní rady v České spořitelně. A začali se tvořit milionáři. Tomu se dal úvěr, tomu taky a tak to šlo, až byl krach ČS na spadnutí. A protože se ty úvěry nesplácely (jak jinak vytvořit milionáře,že?),tak se rychle převedly do České konsolidační agentury a opět se mohly nemovitosti,či pohledávky koupit za babku. A protože ve spořitelně měli občánci uložené peníze, které v danou chvíli tam nebyly protože byly vyčerpané úvěry,tak musel pomoci kamarádíček. Pan Kočárník - spřízněná duše s Klausovými, "napumpoval" 70 miliard z kapes občanů zpět do spořitelny.A aby se zahladily stopy, tak je potřeba ji rychle prodat. A tak se spořitelna prodala ERSTE a stopy byly smazány. Samozřejmě to je pouze jeden příklad "výroby" kapitalistů a milionářů v Čechách. Následovaly banka Bohemia, Plzeňská banka, Pražská banka,Investiční banka a samozřejmě řada kampeliček posloužila stejnému účelu. No a myslím si, že proti tomuto "veverky" chtěly bojovat. Neboli zřídit vyšetřovací komisi, zjistit, kdo si vzal jaké peníze,co si za to pořídil a zda to vrátil. Kdo to nevrátil, tak mu zabavit jak penízky, tak majetek a hned by jsme byla jedna z nejbohatších zemí v Evropě, krize,nekrize.
  • Děkuji, konečně mě někdo vysvětlil jak se stát milionářem, byli jsme hloupí a nevěděli jsme co dokážou
   Jana
 • Veverky opět podpoří vládu zkorumpovaných a tím dokáží jak jsou farizejské a nechtějí přijít o své nehorázné platy.Nyní kdyby hlasovali pro nedůvěru tak by ukázali jak bojují s dinosaury.
  • Ano, a tak by si získaly veřejnost. Jenom kecama o bezvýznamných drobnostech, které si přisvojují jako své úspěchy, určitě nikoho z voličů nezískají...
 • Teď by Veverky mohly prokázat jak jim jde o lidi. Jinak to mají v příštích
  volbách spočítané. I když dva roky ještě v křeslech za pěkné peníze
  jsou lepší než všechny sliby, které lidem před volbami daly.
 • tak se mi zdá, že těch pokusů je čím dál tím víc a dost krátce po sobě, a to by v tom byl čert aby jeden z nich nevyšel úspěšně, záleží na lidech kolik jiich vyrukuje do ulic, radši ted, než ty reformy opravdu na lidi dolehnou, jinak si pak ten masakr, až by se lidi zjančili doopravdy nedokážu představit. *3*
  • ... 21.3.2012 vyrukovat ráno do svých bank a spořitelen a vybrat si všechnu hotovost *1* to by byl RUN ... to by na Wall Street čuměli, ti co se tam válí, jak se to dělá *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit