Přejít na výpis diskuzí

Oranžová zpátečka v přístupu k euru

30.4.2019 10:30
Jaroslav Bican 20 příspěvků

Sociální demokraté před volbami do Evropského parlamentu nevidí důvody pro zavádění společné evropské měny u nás. ČSSD respektuje to, že Češi euro odmítají. Jak jde tento postoj dohromady s dlouhodobým programem strany a jejími dřívějšími stanovisky? Nakolik je její přístup k voličům férový?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tak nevím nyní je kurz koruny nepříznivý pokud nebude Euro za 12 KČ nemá cenu jej  přijímat , bylo by to nerozumné ,ekonomická krize se lépe překonává z vlastní měnou .Blíží se doba kdy některé země eurozony v budoucnu tuto měnu  opustí .Pokud nedojde k reformě EU časem se rozstěpí na menší skupinky doufám že případ Británie a její úspěšný odchod přiměje špičky EU k reformě .

 • KIMCID
 • EU ze strany CSSD opet populismus. Proti EU jsou prevazne komuniste a SPD. Delaji vse pro dobro Ruska - cim hure tim lepe.

  • Mýlíte se zásadně, protože jste buď hloupý, nebo navedený. 

   Proč to tvrdím?

   Protože pro dobro Ruska dělá vše Německo. Vynikne to zvláště po zavedení protiruských sankcí ze strany EU a souběžné přípravě plynovodu Nord Stream. Vizte příklad v osobě sedmého spolkového kancléře:

   V současnosti je Gerhard Schröder předsedou výboru akcionářů konsorcia Nord Stream AG, zřízeného pro výstavbu plynovodu Nord Stream. Je poradcem švýcarského vydavatelství Ringier AG a angažuje se pro skupinu Rothschild Group, kde je členem jejího poradenského výboru (European Advisory Council of Rothschild). Od září 2017 působí také jako předseda dozorčí rady ruské ropné společnosti Rosněft.

   Jací komunisté a SPD, prosím vás? 

 • Evropskou Unii budeme bránit TVRDĚ A NEKOMPROMISNĚ, třeba se zbraní v ruce, proti všem zrádcům, zlodějům a podvodníkům, proti bolševikům z Babišistánu, Činolezům, Rusohujerům a šmejdům euroskeptikům.

  • Aha, "budeme". Jste dva, nebo tři?

 • Evropská Unie měla-mimo jiné postuláty-vznikat v přijmutí eura vstoupivší země jako unijního platidla.Bez této povinnosti měly být vrátka do EU zavřena.Mít vlastní měnu a být v EU je vypočítavost a podlost proto,že  ČR slíbila v asociační smlouvě euro přijmout.Různé výmluvy a zatracování unijní měny dává šťávu i těm rozumbradům,kteří chtějí z EU vystoupit.60 až 100 miliard Kč nás ročně stojí jen transakční náklady na rotační veksly Kč na Euro,nebo zpět.Známe z praxe,jak podvodné jsou naše soukromé směnárny,škodící nejvíce turistickému ruchu.Kdyby platilo pro vstupující země pravidlo "bez eura do EU nelez",tak bychom byli vně Unie.A bylo by po starostech přijmout,či nepřijmout euro.

  • Mít vlastní měnu a být v EU je vypočítavost a podlost, jak dokládá příklad Maďarska, Polska, ČR nebo GB. 

 • Trvání na zavedení eura by bylo ze strany ČSSD projevem myšlenkové a ideologické zkostnatělosti, neprozíravosti a též projevem neúcty k občanům. Dnes už mají v otázce zavedení eura jasno i malé děti, které nechtějí, aby jim byla na hlavu nasazena euro-ohlávka v podobě zavedeného eura. Euro v současné podobě je jedním ze symbolů ztráty suverenity státu. ČSSD nadělala mnoho chyb, ale umí se ze svých chyb poučit, což mj. dokládá i její stávající postoj k euru.
  • To je přesně ta pohádka o chytré Horákyni,zajisté ji znáte.

  • Soudruh z Vejprt tady zase šíří ta svá "moudra". Jestliže jsme nedílnou součástí EU, budoucích USE, tak bychom snad měli mít i stejnou měnu. Neb by snad soudruh chtěl zavést tady ruble? • NAPROSTO NEDŮVĚRYHODNÁ PARTAJ - jak je vidět na kause advokáta, pana JUDr. Zdeňka Altnera - zastupoval ČSSD ve sporu o Lidový dům a pomohl této partaji toto sídlo „vyhrát“! 

  A potom se ve vleklém sporu domáhal palmáre ve výši 145 milionů korun, verdikt z roku 2004 přiznal JUDr. Altnerovi 18,5 milionu.Proti tomu se obě strany odvolaly, 31. března 2016 Městský soud v Praze rozhodl v Altnerův prospěch.

  Se smluvní pokutou 0,3 % denně ale částka za tu dobu nabyla na 337 milionů Kč. Pro představu - je to o 23 milionů více, než na kolik má ČSSD nárok od státu na čtyřleté období 2013-2017 (peníze se odvíjejí od volebního zisku).

  A ČSSD se do vyplacení peněz Altnerovi - po jeho smrti jeho dědicům - nechtělo a nechce. 

  V dovolání, které Nejvyšší soud obdržel 11. dubna 2016, rozporovala především oprávněnost a zákonnost smluvní pokuty. „Nesouhlasíme s rozhodnutím Městského soudu v Praze s odůvodněním, že je v rozporu s judikaturou Nejvyššího soudu,“ uvedl mediální zástupce strany a její advokátní kanceláře Jiří Chvojka.

  Následně 14. dubna 2016 strana uvedla, že peníze bude posílat Altnerovým věřitelům, kteří se přihlásí v Lidovém domě. Advokát reagoval žádostí, aby soud zablokoval sociální demokracii účty.
  To se mu ale nepovedlo...

  Obecně platí, že procesním nástupcem zemřelého účastníka řízení jsou jeho dědici. Spor s ČSSD tedy bude podle Veselého pravděpodobně dále pokračovat.  • A něco takového by chtělo rozhodovat o fiskální politice této země?

 • KIMCID

  Až bude mít dělník v ČR stejné peníze, za stejnou práci jako dělník v Německu.Tak klidně euro přijměte, ale jinak je to jen levá na lidi a jejich konta.

  • No kdybychom tady měli euro (jako mají Slováci), tak se daly snadno porovnat platy i ceny nás a jinde v Evropě.

   • KIMCID

    Proto je tolik Slováků u nás :D

    • Slovaci jsou jiz s EUrem spokojeni. Vim co pisi, mam na SK rodinu a jsou to obycejni lide bez VS.

     • Největší opruz je nutnost dvou peněženek.

      Do Rakouska, na Slovensko a zpět do ČR - pořád střídat.

     • KIMCID

      no jak říkám proto jich tu tolik pracuje :D

      • А studuje vysoké školy a pak si hledá práci a pracuje v ČR. Za posledních deset let se jejich počet téměř zdvojnásobil - trvale či přechodně pobývalo v ČR loni 110 700 lidí ze Slovenska. Slovensko si za svůj trvalý či dočasný domov vybralo mnohem méně Čechů a Češek, zhruba 10 500. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit