Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Opravdu až jsem nevěděl jestli mám odpovídat !!! On totiž když zemřel Friedrich Egermann tak president Beneš nebyl ještě na světě !!!!!!
    Víc nemá se cenu vyjadřovat ale jen dodám, že sklo " Egermann " je opravdu něco a já to mám jako co se používá jen na opravdu významné dny !!!
  • Ano,byl to sudetský spoluobčan vystěhovaný ze Sudet celý rod a to díky Benešovi a do tohoto Šluknova se nastěhoval póvl ze všech koutů i mimo republiku.Proto to tam vypadá jako kdyby skončila II.světová.
    • Jste VxL !!!!!! "Pámbů mi tento výraz promine !"
    • A copak jste soudruzi celou tu dobu ( 70 let ) dělali, že to tam vypadá jak kdyby skončila II. světová?
      • Také jsem se ptal,když jsem tam prvně zavítal.Ukrast majetek,vyhnat pracovité lidi.Mám pocit,že tu nyní máme odvetu ze strany Němců a jejich posluhovačů.
        • Já bych nenazýval odvetou, spíš se tady naplňuje heslo "za b.bost se platí".
  • Nejenom, že to byl Čech jak poleno, ale už od mládí inklinoval k myšlence proletariátu.
    • Byl to mladíku odsunutý rod tzv.sudetský spoluobčan a že inklinoval k proletáriátu bylo správné,neboť proletariát tvoří společenské produkty a hodnoty a ne Drahoš,Zeman,Klaus Pehe apod.ale zemědělec,dělník,ne komediant,a žvanilové po r.1989,kterých se vyrojilo jako hub po dešti.Moravcové holobrádkové,Fialové,kalouskové a nyní předseda TOP 09.To je tragedie našeho národa.
      • Manifest Komunistické strany byl vydán ponejprve (roku 1848) v němčině, v kterémžto jazyce byl publikován v Německu, v Anglii a ve Spojených státech. Krátce před červnovými událostmi téhož roku byl přeložen do francouzštiny. První anglický překlad, jehož autorkou byla slečna Helen Macfarlane a jenž vyšel v listu Red Republican, se datuje do roku 1850. První vydání v ruském jazyce se objevilo v Ženevě v šedesátých letech. Tzn. 1860 !! Půl století po Egermannovi.
      • Všechny města v textu byly počeštěny a dokázáno, že místní obyvatelé všech měst byli rodilí Němci. Jen pár zoufalců ani 1% populace nebyli Češi. Proto ten článek je uhozený a blbý jak cigánův pes.
      • Potrefená Huso ! Narodil se jako syn Friedricha Egermanna, starosty z Nové Vsi u Chomutova a Rosiny Kittelové. Učil se sklářskému řemeslu v Sokolově u svého strýce Adolfa Kittela, ale nedoučil. Vyučil se však malířem skla, malbu i rytectví skla ve své činnosti využil a zdokonalil. V Chřibské jej přijali do cechu sklářů, sklomalířů a pozlacovačů skla. Pak se vydal na tovaryšskou cestu do horního Saska. Zaučil se malířem porcelánu v porcelánkách v Geře a na hradě Albrechtsburg v Míšni, v proslulé míšeňské porcelánce. Dovednost malby na sklo či porcelán si následně zdokonalil dvouletým studiem kresby u patera Marcela Fromma v piaristické koleji v Novém Boru. Získané znalosti výroby barevných kompozic, doplněné studiem vzorů vídeňského mistra Antonína Kothgassera zúročil ve své dílně, kterou si postavil v Polevsku. Tam se roku 1806 oženil s Alžbětou Schürerovou, dcerou tamního skláře a podnikatele Benedikta Schürera.
        • Potrefený husáku.Jsem rád,že se shodnem ,že to byl sudetský spoluobčan.Lépe řečeno Rakousko-Uherský občan po staletí než sem přišel "tatíček" A NECHAL STŘÍLET DO PROLETARIÁTU.
          • Obávám se, že zase překrucuješ dějiny. Jsi zapšklý a primitivní. Nemá cenu se s tebou tady vadit. Nastuduj a pak mudruj !
  • Opět velmi zajímavý článek. Další z obyvatel Zemí Koruny České, na které můžeme být hrdi.
    • Můžeme být hrdi ano,ale oni na nás ne.Takový Porsche,Ledvinka apod.Nebyl jenom K.H.Frank,Hitler a další šmejdi.Stačí si tady přečíst diskuze a já se za některé nenávistné pisatele stydím,když má člověk správný názor,ale pisatel zná jenom Nagano a jinak bída.
      • mimochodem Rakusan. Kdyz uz tady melete o nejake hrdosti.
        A co nabizeji Sudety dnes za povl ? Napriklad Hrebenar v Ostrove , dosti cily a jeste vice uchylny az dusevne nemocny Krüppel , zde pomerne silne aktivni ..
        • Ano byl Rakušan.Narodil se v Rakousku -Uhersku jako ti ostatní jmenovaní.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit