Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chcete říci žoldáci,voják je ten který jde nasadit život za svou zemi a z rozkazu nadřízených.Ten kdo jde bojovat za jinou zemi-v tomto případě za Ameriku-a bez rozkazu takže z vlastní vůle kvůli financím nikoliv z přesvědčení je žoldák.A těmto pseudovojákům nikdo rozkaz nedal,šli z vlastní vůle se zištných důvodů.Několik takových už jsem potkal a vím o čem píšu.Přestante balamutit národ.My jen lezeme tímto způsobem někomu do zadnice.Politici si v podstatě tyto žoldáky platí z financí těch nejchudších v této zemi a to jsou pracující,ne státní zaměstnanci.Hodnoty netvoří zaměstnanci ve službách státu.Demokracie u nás je zvrácená a věci se nikdy nepojmenují pravým jménem,vždy jen jak chtějí politici kteří jen žvaní.Naše země u dávno není naše,jsme pod kuratelou a tváříme se jako mistři světa.

  • gaheris

    Žoldnéř musí počítat s tím že přijde o život! Afgánci válčí už tak dlouho, že si ani nepamatujou kdy začali. Tak jako vycouvala sovětská vojska vycouvají i tihle žoldáci zelení mozci co si myslí že jsou kdoví jak chytrý! Nechat afgánce bejt a přestat s nima obchodovat, uzavřít jim hranice aby nemohli prodávat drogy takže by je přešel humor a brzy by dostali rozum.

  • Škoda těch mladých kluků.
  • Ty zabité kluky jsem osobně neznal, ale když jsem dnes v poledne slyšel sirénu a uvědomil si co to znamená, musel jsem si otírat oči.

    • Smrt je hrozná v každé podobě a je mi jich opravdu líto ale k hrdinům mají hodně daleko.Žádný žoldák není hrdina,je to jen placený pseudovoják který jde do bojové zony z důvodů financí,nikoliv z důvodů platného rozkazu.

    • Hlavně aby Vám ty oči uschly, aby ste dobře viděl na volební lístky. Až budete zase volit ty, kteří je poslali na smrt. Jinak se může stát, že brzy budete mít oči zase vlhký, 

      Je to jak když Merkelová vpustila do země miliony islámských zmetků, kteří ve své přirozenosti provedli teroristické útoky, vraždí a znásilňují německé občany a lidé se jen na pár chvil povinně sjednotí, položí svíčky, popláčou si a čeká se, kdo bude další na řadě. Systémově to je blbě! Mise nemají v Afghánu být.

      A kdo bude z politiků tvrdit, že mise jsou v pořádku, tak ať si povinně v rámci mandátu odkroutí jednu celou misi s našimi vojáky. A taky pěkně mimo základnu. Nenajde se ani jeden!😈

      • Musím vás zklamat,na smrt je nikdo neposlal,žádný rozkaz v tomto směru nedostali.Byly jim nábídnuty nadstandartní žoldy a na základě těchto skuteční tam šli bránit americký bodrel a americké zájmy.Rusi odešli už dávno,pochopili a Putin není cvok jako TRUMP ten vandrák.Amerika nadělá bordel a zatáhne do toho následně kde koho z členů NATO.

        • Pokud pošlu vojáky na bojiště, posílám je na smrt, i když ta nakonec může potkat jen některé, tento úhel pohledu je mi srozumitelný.

          Ostatně:"...tato kůže již byla zaplacena."

          (Jan Amos Komenský, Labyrint světa a ráj srdce, Odeon, Praha 1984)

  • Tak to jsem opravdu netušil že v CZ existuje tolik vypatlanců kteří se zde prezentují svými žvástavými bolševickými moudry.

    Pokd by se totéž stalo pod "taktovkou" komoušského KGB-ckého skřeta z Kremlu, předpokládám že by bylo vše OK.


    • A pitomec Sajmon alias nejlepší politický komentátor z Tischcali se probudil, pomočil se a napsal toto moudro. Děkujeme ti za to. 

  • Já se nemíním navážet do těch  zabitých kluků. Byli ve špatnou dobu na špatném místě. Jejich pohnutky proč tam šli, znám. Ale kdybychom měli vlasteneckou vládu, tak tam nebyli.  

    Je mi smutno a mám vztek, že amorální kašpaři vedou naši vlast kamsi do "píp". Jsem absolutně proti jakékoliv závislosti na komukoliv. A myslím si, že to jde i bez té závislosti. Co s tím nadělám? Nic. Ale myslím a říkám si to svoje. A běda, kdyby to někdo chtěl ještě více zneužít. Mám v paži USA i Rusko, každý z nich si hraje na boha. A každý z nich je svým způsobem s.v.i.n.ě. Tak nebuďme jako oni!😈

  • mun.go
    Vojenská přísaha vojáků ozbrojených sil České republiky platná od 1. července 2016

    "Já, voják, vědom si svých občanských a vlasteneckých povinností, slavnostně prohlašuji, že budu věrný České republice. Budu vojákem statečným a ukázněným, budu
    plnit úkoly ozbrojených sil a budu dodržovat právní
    a vojenské předpisy. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně,
    připravovat se k obraně České republiky a budu ji bránit proti vnějšímu
    napadení. Pro obranu vlasti jsem připraven nasadit i svůj život. Tak přísahám!"

    Texty vojenských přísah

    Kde tam máte něco o Afghánistánu?

    • gaheris

      Nejspíš to bude rozepře o Česko-Afgánskou hranici kde se ukazuje, že pravda je na naší straně, žejo?

    • Mně se týká tahle přísaha

      ---------------------------------------------------------------------------------------

      Vojenská přísaha vojáků Československé federativní republiky z roku 1990

      "Já, voják Československé armády, vědom si svých občanských a vlasteneckých povinností slavnostně prohlašuji, že budu věrný Československé federativní republice.Budu vojákem statečným a ukázněným a budu plnit ustanovení vojenských řádů. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně a připravovat se pro ochranu svobody a nezávislosti Československé federativní republiky. Pro ochranu vlasti jsem připraven nasadit i svůj život.

      Tak přísahám!"

      -------------------------------------------------------------------------------

      a protože Československo bylo nedemokraticky bez schválení občanů rozbito a žádné "česko" neznám, ještě tak možná ČESKOU REPUBLIKU složenou z Čech a Moravy, jsem voják bez závazků a velení na volné noze.🙂 Já bych vlastně mohl třeba i do cizinecké legie.... 

    • Zapomínáte, že  -  U KÁBULU SE BOJUJE I ZA PRAHU!

      Pokuď to nechápete - máte hodně zúžené vidění světa!

      • Za Prahu se bojuje i v pobaltských republikách,v býv.Jugoslávii,v Africe i blízské Východě.Je to úděl a naše přináležitost k NATO.Tu jsme si vydundali proti žraloku z východu.

        • To myslíte opravdu vážně? Bombardovat Jugoslávii atd. je proti nějaké parybě? Nebo jen tak zkoušíte sarkasticky reakce normálních lidí? 

          Tedy takové povýšení do hodnosti vranika třetí kategorie těm třem mrtvým mládencům fakt vytrhne trn z paty. To je klidně může doprovázet ponorka po Moravě. Těm mrtvým je to fuk. 

      • To je ale žvást !

      • Milý pane Janák. Divím se že tam ještě nejste a nebojujete.

        https://www.pelikan.cz/cs?a_aid=5187d71f72686&mkwid=s&crid=164298454493&mp_kw=%2Bpraha%20%2Bkábul&mp_mt=b&pdv=c&gclid=CjwKCAjwhqXbBRAREiwAucoo-2k3b-PGZgWQVXzzTXafnPhH-r7OKHLPo3HNbTT_UYM_wc2SdujEkRoC8-kQAvD_BwE

    • pak je ještě žoldácká přísaha " já žoldák, slavnostně prohlašuji, že za peníze udělám vše, klidně se spojím i s teroristickým státem USA, budu vždy věrný mamonu a pro peníze jsem připraven i nasadit svůj život, tak přísahám

  • Z historie  : 

    Tak si tatik toho padleho hrdiny , podle toho co mu urady poradily vyvesil tu medajli za cisare pana na cestne misto . Kdyz se zjistilo  ze na hajzl , mel z toho opletacky s CK majestatem.. 

    Vsechno se jen opakuje . Jaroslav Hasek uz to popsal . V tech relativne novejsich dejinach lidskeho pokroku pochopitene provazeneho nekonecnym a stale se zlepsujicim umenim jak se vyvrazdovat ve jmenu neceho ... 

    • gaheris

      Jo i kdyby je povýšili na polní maršálky tak je jim to houbeles platný!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit