Přejít na výpis diskuzí

Pákistánci poslali za mříže Češku, která pašovala heroin

20.3.2019 11:13
šar 13 příspěvků

Pákistánský soud ve středu poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku Terezou Hlůškovou zadrženou loni v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Mladá Češka dostala kromě trestu odnětí svobody také pokutu ve výši 113 tisíc pákistánských rupií (asi 18 200 Kč). České ministerstvo...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • doufám, že to bude hodně dlouhých a bolavých 8 let

 • Odsouzená  Tereza HLŮŠKOVÁ bude přemístěna do centrální věznice nedaleko Láhauru a její denní režim se oproti vazbě změní. 

  Dodnes se poměrně pravidelně dostávala ven - minimálně když jela k soudu. To už se teď dít nebude! 

  Dokonce bude muset nastoupit k výkonu nějaké pracovní činnosti, touto věznicí organisované (práce na poli, v textilní dílně, a pod.).

  Nehledě na to, že podmínky v pákistánských věznicích rozhodně neodpovídají evropským standardům.  Cely jsou obrovské - může tam s ní být i dvacet spoluvězeňkyň. Nebude žádné soukromí, natož podmínky pro "hygienické" činnosti, na které byla zvyklá.

  Za zmínku stojí i to, že dostala pokutu ve výši 113 tisíc pákistánských rupií (18 200 Kč). A to může být ráda, že dostala - na místní poměry - mírný trest! Za pašování takového kvanta drog pouze 8 let a 8 měsíců? 

  Dle pákistánského tisku osobám, usvědčeným z pašování více než deseti kilogramů drog,  se dává  v Pákistánu vězení doživotní, výjimkou nejsou ani tresty smrti, stejně jako v ostatních zemích regionu 

  - čínský soud vynesl trest smrti nad Kanaďanem Robertem Lloydem za pašování drog, 

  - Indonésie letos popravila osm lidí za pašování drog a na výkon trestu smrti v současnosti v zemi čeká 138 lidí, cca třetina jsou cizinci...

 • S podivem a vnitřním nesouhlasem jsem zaznamenal dojemnou snahu Ministerstva zahraničí apelovat na justici v Pákistánu, aby si mohla pašeračka drog (pokus o vraždu stovek lidí) odpykat trest ve vězení v České republice. 

  Proč? Spáchala hnusný čin v téhle zemi, odsoudili jí v této zemi, tak ať si trest odpyká tam.

  Veřejné prostředky na úhradu výkonu trestu využijeme jistě lépe. 

 • KIMCID

  Já bych ji dal provaz a živě to vysílal.Ono to dost lidí odradí.

 • Pašování drog je zločin!

  A kdo viděl reportáž z toho, jak pakistánští celníci odhalili její "paš" - tak těžko uvěří tomu, že nepoznala, že své věci ukládá do zlomku prostoru zavazadla, 

  i když je logické, že se "neptala". Zadarmo to určitě nedělala.

 • Neznám tamní justici . Takže pokud se vazba nezapočítává do trestu je to potom v součtu ta slibovaná desítka. Škoda ji není. 10 kilo toho svinstva , to už je pomalu zbraň hromadného ničení. Teď jen věřit že nedostane za pár měsíců amnestii. Škoda že to není víc , ale i tak bravo tamnimu soudci. 

  • Dostala mírný trest - za pašování drog 8 let a 8 měsíců?

   - dle pákistánského tisku osobám, usvědčeným z pašování více než deseti kilogramů drog,  se dává  v Pákistánu doživotní vězení či trest smrti.

   - šestapadesátiletá Britka byla v Indonésii odsouzena k trestu smrti za pašování drog ...

    - Čínský soud vynesl trest smrti nad Kanaďanem Robertem Lloydem za pašování drog.

   - Indonésie popravila osm lidí za pašování drog. ... Na výkon trestu smrti v současnosti v zemi čeká 138 lidí, cca třetina jsou cizinci. 

   • To pan janák: Souhlasím i s výše uvedenými příspěvky.

    Pašování drog je zločin a kdo tak činí je zločinec. Tak je třeba s ním také zacházet.

 • Jak se říká = Kdo chce kam...

 • Když jde o drogy, tak žádný pardon, ani lítost !...Při prokázané vině..ihned po rozsudku..,klidně i kulka a nebo kat !..

 • Další pometlo, ktaré nás jako Čechy spiní ve světě.

 • Tak mladá a už tak zkušená a především zkažená. Nepašovala heroin poprvé a byla to také holka na escort (sex), takže souhlasím s textem jindricha2309 a žádná lítost. Na její slzavý obličej může naletět jen notorický trouba. Howgh.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit