Přejít na výpis diskuzí

Papírování stojí podnikatele desítky miliard ročně. Nečas chce zjednodušit zákony

21.1.2012 16:57
11 příspěvků

Občanští demokraté chtějí snížit administrativní zátěž podnikatelů a firem do roku 2014 tak, aby ve srovnání s rokem 2005 klesla o třetinu. Na dnešní stranické ideové konferenci v Hradci Králové to prohlásil předseda strany a premiér Petr Nečas. Odmítl také snahy zvyšovat odvody živnostníkům a snižovat...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • To jsou jen plané řeči. Nečas cítí, jak mu ujíždí půda pod nohama, tak se snaží získat podporu od OSVČ. Jinak podnikatelé jej stejně volí, takže tam nové voliče nezíská. Není to od něho a pro něho hloupá myšlenka, tedy zdůrazňuji jen pro něho s ODSkou. OSVČ je asi kolem milionu a půl a to je dost lidí. Pokud někdo do volebního programu si dá snížení paušálů OSVČ, tak ztrácí přes milion hlasů a to je skoro dost...Vysoké výdajové paušály výrazně snižují daně státu a protože současně snižují daně i jako švarcsystémoví zaměstnanci, tak snižují daně i jim. Takže toto povede k masovému rozšíření "švarcsystému" vůbec a dalším daňovým ztrátám. Ale zadluží to stát daleko výrazněji. Což Nečasovi by momentálně nevadilo, mám pocit, jakoby na příjmovou stránku rozpočtu již kašlal a nechal to na Kalouskových daních. Ale myslím, že na to už nemusí dojít, záleží jestli by to stihl legislatívně realizovat. Kalousek mu tady asi moc na ruku nepůjde. Takže zatím si veverky mohou oddechnout, Nečas je bude ještě ve vládě potřebovat...
 • Chudáčci podnikatelé ! polovina z nich je namočená v danových únicích a rozkrádání republiky při pochybných předražených zakázkách. A navíc podnikatelé volí ODS zloděj zloděje tak na co si pánové tak stěžují. Tato republika podnikatele a soukromou sféru nepotřebuje. Stát musí opět vlastnit a hospodařit sám a né vylévat miliardy do soukromých kapes za mizerně odváděné práce.
 • Nečas je vrcholový gauner.Pod pláštíkem zjednodušení papírování chce podnikatelům umožnit,aby mohli ještě snáze neplatit daně a takto tuto zemi zbídačovat.Pak volili politické lumpy z ODS a ti mohli zase krást ve velkém.ODS to s posledními vejlupky ze zavdených bolševických rodů chytla.A to i když ten zakladatel ODS Klaus je pro tuto zemi také převelikou pohromou.Tohle může skončit pouze tak tvrdým levicovým režimem,že vedle něho byli i komunisté padesátých roků strašné měkoty.Co pravicoví lumpové nakradli,tak to jim zase znárodní a bude vymalováno.
 • Určitě není pochyb o tom, že pořád je lepší a levnější dát lidem nějakou takovou možnost se uživit, než je nechat doma na podpoře z které se inkaso rozhodně nezaplatí a vůbec, když mnohde skutečně práce od určitého věku prostě není a nemá cenu okecávat, že ano..,prostě práce není !..Skutečně jsou oblasti, kde sehnat zaměstnanecký poměr je takřka nemožné a je pravda, že v tomto je nepoměr..Jak jinak, ale někde dát lidím práci ? ne kecama, ale konkrétně ? Na diskuzi je už samozřejmě jiné téma jak to udělat, aby bylo dobře na více stranách to je pravda. Je to začarovaný kruh, že když u lidí nebudou peníze, tak pak končí logicky i ti malí živnostníci, protože si je nikdo nevezme a bude si vše každý "nějak patlat" raději sám, ani ten zaměstnanec si dnes není jistý co bude příští měsíc. Sám každý rok mám obavy, abych několik lidí nemusel po více než 20 letech propustit. Dnes se uživit, sehnat práci, zakázky, výplaty, když nikdo na nic nemá a někteří ani nechtějí moc platit a i v zahraničí všechno raději pošlou vyrobit do "Číny" a každý má všude jen nataženou dlaň, to je setsakra kumšt !
 • Ideální by bylo aby nic neplatili a veškeré daně platili jen poctiví pracující. Typická nespravedlivá a zlodějská rétorika ODS.
 • A mohl by Nečas laskavě upřesnit, jak se uživit drobným podnikáním v regionu, kde je velká nezaměstnanost a mizivá kupní síla?
  • Nečas je prachsprostý grázl.
 • Jen snižte podnikatelům daně na 0. Oni to zaměstnanci zaplatí.
 • Byrokracie je rakovinou společnosti a byrokrat je nejhorší vynález co kdy člověk stvořil.I jaderná puma,co se týče způsobených škod nevypadá vedle množství škod způsobených byrokraty tak hrozně.
 • Hezký záměr, ale zase zůstane jen u slov. Systém ovládaný bolševiky a kryptobolševiky je založený na byrokracii, aby mohli všechno "řídit". Kapři si přece rybník nevypustí.
 • se sama raději zruší!

  Jelikož je to zločinecká organizace!

  Ani NSDAP nebyla horší, než je ODS!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit