Přejít na výpis diskuzí

Piráti připravili návrh klouzavého mandátu pro ministry. Čemu by pomohl?

5.2.2019 14:33
6 příspěvků

Piráti připravili návrh, podle něhož by členové vlády neměli být zároveň poslanci, dokud budou zastávat vládní funkci. Oznámil to předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek s tím, že návrh podepsalo 46 poslanců včetně zástupců ANO, SPD a STAN.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tento systém už dlouhou řadu let bezchybně funguje na Slovensku.

  Jde o pozitivní krok k oddělení moci výkonné (vláda) a zákonodárné (parlament - poslanecká sněmovna a senát). Ještě by bylo nanejvýš vhodné, aby senát nebyl bezzubá loutka, ale mohl skutečně vetovat návrhy špatných zákonů - nikoliv je jenom vracet poslancům k novému přehlasování.

  Zákeřné zlo jsou přílepky, které s původním zákonem vůbec nesouvisí, jenom se k jeho projednávání jaksi přidruží - "přilepí". Bohužel, až vyjdou ve Sbírce zákonů, už nabývají platnost.

 • KIMCID

  a pak kdo je populista že?

 • Takže voliči ve volbách zvolí svého preferovaného poslance., ten pak nastoupí do vládní funkce a místo něho nastoupí nějaký náhradník., který ve volbách nebyl zvolen voliči ?..Je někde země, kde už to úspěšně funguje ? Mají takové volby a preferování konkrétních kandidátů ve volbách., ještě původní smysl s tím, že pak bude i reálně možné a patrně i skoro jisté,  že za jistých okolností., voliče-občany., nakonec bude vlastně zastupovat někdo, koho nikdo z těch voličů ani nevolil a patrně ho ani nebudou znát, jak aspoň vypadá atd..?! 

  • Ano, funguje to už dlouho na Slovensku. Náhradník je pochopitelně volený poslanec ze strany, která má nárok na ministerské křeslo.

   • Pokud je to tak, potom to dává smysl..Díky za info..

 • Jejich starosti bych chtěl mít!

  V Parlamentu jsou k projednání důležitější zákony, než personální agenda vlády ve vztahu k Parlamentu!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit