Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Měděný, nikoli to Vaše hloupé !"měďený"! - čeština pláče ještě v 8:20

    Jinak - okupace části (přesněji řečeno 40% území ostrova) Kypru (člena EU i NATO) trvá dnech 20. července až 18. srpna 1974! Krycí jméno invaze bylo operace ATILLA - podle muslimského vraha a nájezdníka (= lupiče).

    Více než jedna čtvrtina obyvatel Kypru byla vyhnána z okupované severní části ostrova, kde do té doby tvořili 80 % obyvatelstva kyperští Řekové.

    O rok později došlo také k migraci více než 60 000 kyperských Turků z jihu na sever. Navíc sem přitáhli i Turci z pevniny. Turecká invaze skončila rozdělením ostrova podle Zelené linie, vytyčené údajně OSN - která se však sklonila před diktátem Turecka - Zelená linie dělí Kypr i v současnosti.
    Roku 1983 vyhlásila nezávislost Turecká republika severního Kypru - dosud uznávána pouze Tureckem.

    Loňské rozhovory o ukončení okupace části tohoto ostrova skončily krachem - pro nezájem a neústupnost (nyní islámského státu) Turecka
  • Kyperským Řekům nebo spojencům Turkům ?
  • Díky Lukáši S. za dobře sepsaný analytický článek!
  • No, a nyní mi prosím řekněte, kde na světě funguje EU propagovaná multi - kulti fraška???
  • Foto: to je pořádná puška v ráži plné balistické výkonnosti, 7,62 x 51 NATO (,308W), německá kvalitka, asi G3.
    Obvykle novináři píší k takovým fotkám "voják se samopalem".
    S tou by se to válelo na střelnici...(doma nemám ani vzduchovku).

    ...invaze si vyžádala tisíce životů, radost žít na místě takhle strategicky atraktívním.
  • Koukám, že soudruh bubu... ztrácí klid a je ve stresu. *1* *1* *1*
  • já jsem kavárenské strašidlo z TI a budu vás neustále strašit *8* :)))))))))))) *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit