Přejít na výpis diskuzí

Podpoříme obnovu a stavbu víc než tisícovky rybníků, slibuje Toman

22.3.2019 12:43
10 příspěvků

Ministerstvo zemědělství a státní podnik Lesy ČR plánují v následujících třech letech podpořit rekonstrukci, obnovu, odbahnění nebo stavbu 1215 rybníků nebo malých vodních nádrží. Ministerstvo na to chce dát půl miliardy korun ročně, prohlásil na tiskové konferenci u příležitosti Světového dne vody...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tisíce rybníků, desítky nemocnic, stovky mateřských školek, dva stadiony pro Sáblíkovou a když nebude místo rozoráme meze a povaleče z kaváren poženeme do dolů a továren.

  ANO bude líp. Ať žije Miloš ŠestisícTraktorů Zeman

 • Jestli to splní zamýšlený účel, jistě na tom všichni neproděláme. 

  Kam se budou hrabat Finové - budeme zemí tisíců rybníků😂

  • K diskutované problematice jen drobná perlička:

   Přes masivní podporu uplatňovanou v minulých desetiletích se dosud nepodařilo obnovit rybníky zlikvidované v období 1900-1920, kdy proběhla velká vlna rušení a zavážení rybníků. Současná vlna staveb a obnov rybníků začala v polovině devadesátých let minulého století. Zdá se, že něco jako společenská poptávka opravdu existuje.

  • No ve Finsku připadá jedno jezero na dva obyvatele , takže to by se tady muselo sakra zabrat.
  • rybník jako jezero všechno jedno, že
 •  U nás už právě jeden takový "rybník" přímo ve městě buduje povodí labe , říkají tomu "protipovodňová opatření" bude to hnusná betonová zídka za 130 mega  kvůli které už vykáceli 200 stoletých Líp , celý tento nesmysl který už nám nadosmrti zničil životní prostředí ve městě má být pouze na 20ti letou vodu až ta zídka při větší vodě přeteče budeme bydlet uprostřed rybníka a přitom  nikdo z nás od řeky to nechtěl protože potom na tom budeme hůř než před stavbou , "díky soudruzi z Povodí Labe"!
  • Zajímavá informace. 

   Koryta toků se v intravilánu upravují na stoletou vodu již minimálně sto let - na to ostatně navazují i profily mostů. 

 • Tak to bude hezky tučná malá domů, že soudruhu Tomane ? A doufám, že si koblihář a velkouzenář Bureš také přizobne.
  • Podle sebe soudím Tebe? Také drobný podnikatel? 😀

  • Na to jste přišel úplně sám a jste na to pyšný, nebo jen plníte denní kvótu výkřiků do tmy?

   Obnovy, rekonstrukce a stavby rybníků a malých vodních nádrží se dělají a dotují od roku 1990 a dělaly se v menším množství i před tímto datem. 

   Průměrná dotace z ministerského návrhu vychází asi na jeden a čtvrt milionu za kus, což není mnoho, protože při rekonstrukcí a velkých opravách je nutno přestavět bezpečnostní přeliv, spodní výpust a upravit (přisypat) návodní svah hráze. K tomu ekoteroristé obvykle doplňují zřízení ostrova ve zdrži, což náklady opravdu výrazně sníží. 


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit