Přejít na výpis diskuzí

Pondělní násilí v Gaze má 58 obětí. USA ale zabránily jeho vyšetřování

15.5.2018 13:22
von 9 příspěvků

Pondělní oslavy sedmdesátého výročí založení státu Izrael skončil masakrem, když izraelští vojáci zabili při potírání protestů v Pásmu Gazy desítky Palestinců a více než 2770 jich zranili. Mezi mrtvými byla i osmiměsíční holčička, která se nadýchala slzného plynu. Násilnosti měly být na základě výzvy...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Obcan.Havel
  Njn, swině amrdólský!
 • Je vidět, jak málo našich lidí zná situaci v tomto regionu. Američané budou podporovat svou přesunutou vojenskou základnu v oblasti. A budou nadále proti odkrývání důkazů, které by jejich pověst poskvrnily. Palestinci demonstrovali svůj nesouhlas, aby ambasáda světového "četníka" světa, USA, byla v palestinském městě Jeruzalémě.
  • Chlapče, chlapče, máš to v hlavě pomotané, ale co už s tebou.
  • přéééésně, také stojím na straně islámských palestinců, jsou to naši bratři
   YEAH !!!
 • Je opravdu tristní sledovat současný neklid na izraelské hranici.Palestinci v těchto místech ukazují,jak oni mají málo prostoru k žití,přitom velká část jich nepracuje a tak mají spoustu času k provokacím na hranicích s Izraelem.Do demonstrací se zapojují i mladí Palestinci a co je zvláštní-i malé děti.Izrael varuje-nechoďte k hranicím a neprovokujte!"Je to voda na mlýn",provokace si již vyžádala mrtvé a zraněné z řad Palestinců.Je to marné,tady alespoň reálně vidíme,jak by dopadl Izrael,kdyby byl měkký.....70.výročí založení státu Izraele je poskvrněno mrtvými a zraněnými Palestinci.Kdo je do tohoto boje rekrutuje?Není to USA,ani Izrael,jsou to převážně Arabové a také -žel-někteří Evropané.A mír v této oblasti se opět vzdaluje.
 • 58 umouněných nepoučitelných hadráků natáhlo ráfy. Věděli moc dobře že nemohou na hranici provokovat, nemohou házet kameny a střílet z praků. A přes to - vyzkoušíme! Tak jo. Ale to se nemohou divit. Kdo vysloveně provokuje , musí dostat. Jo když si chtějí vysloužit cestu do nebíčka - není problém. Nicméně tihle jsou a to zaručeně v peklíčku.
  • Hlavně je důležité si k tomu zapálit pneumatiky, aby se při boji lépe dýchalo... *1*
 • Stát Israel je jednou z nejotevřenějších společností světa - celou jednu čtvrtinu obyvatel státu tvoří občané nežidovského původu!
  reagovat

  Arabové (i "Filištínci") v Israeli mají stejná práva jako Židé - včetně práva hlasovacího. Stát Izrael je jednou z mála zemí, kde mohou volit i muslimské ženy. Ve 120členném Knessetu mají palestinské strany vyhraženo minimálně 10 křesel. Arabština je spolu s hebrejštinou uznaná jako státní jazyk státu Israel. Už r.2002 rozhodl israelský soud, že vláda nemá právo přidělovat pozemky pouze na základě etnického původu, či náboženského vyznání! Palestinci mají stejné možnosti získat vedoucí pozice v ekonomice!

  Muslimové - zdaleka nejen Palestinci, stejně jako křesťané, mají stejné možnosti získat vedoucí pozice v zemědělských, průmyslových podnicích či ve službách. Muslimští (i křesťanští) studenti mají volný přístup na střední a vysoké školy, desítky tisíc Palestinců, žijících v territoriích ovládaných "Palestinou", ve skutečnosti zločinci z HAMMAS, jsou zaměstnány v průmyslu i zemědělství Israele.

  Dokonce - velvyslanec státu Israel ve Finsku je Palestinec, tedy arabského původu.

  Na rozdíl od politiky Státu Israel - ti "chudáci Palestinci" docílili toho, že v městě BETLEM (nyní pod palestinskou správou) se počet křesťanů snížil z 80% obyvatel regionu na současných pouhých 17%! Skutečností je i ta ostudná záležitost, že v regionu GAZA se nejen židovská, ale i křesťanská komunita stává terčem násilí - i vražedných útoků - ze strany Palestinců (vyznávajících islám).
 • Zmeetci Americký, uvalit na ně sankce

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit