Přejít na výpis diskuzí

Poslanci se přeli o zdanění náhrad církvím. Co bylo státem ukradeno, má být vráceno, apeloval Feri

13.12.2018 14:45
šar 47 příspěvků

Sněmovna ve čtvrtek posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích. Hlasování by se mohlo uskutečnit na schůzi, která začne ve druhé polovině ledna. Novela bude čelit ve sněmovním finále návrhu...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pan Ferri. Nic neumí, nic nedokázal, vyjadřuje se k věcem o kterých nic neví ( historicky). Nasazený buřič Topkou, který má přitáhnout davy- Tak ho napadlo , že by bylo dobré se trochu ukázat, Malá provokace řečmi, několik selfí a hned jsou toho exota plné zprávy. Teď zase nebude muset několik měsíců  nic dělat, tak jak se to naučil ve sněmovně. Jeho nedotknutelnost , kterou nám všem demonstruje s podtextem rasismu (ikdyž jeho kamaráci popírají tento skutek)  padla na úrodnou půdu všech přicrndálků. Kalousek, celá ČT, Fiala a spol.,   z toho udělali bombastickou událost. Ten člověk se ani nezamyslí nad tím proč ho chtěl někdo napadnou. Jen se přihlouple culí do telefonu a dělá si , že všech srandu jak Mu to žerou. Jsem opravdu nadšen , že tento člověk hají mé zájmy v zákonodárném sboru.Když má pracovat , tak se omluví a jede si na vílet, Pak se zamotá do žduchanice, kousne se do rtu a sluníčka se můžou zbláznit jaK se u nás rasisticky jedná. Je to opradvu KATASTROFA.

 • Církev nakradla na lidech, tak vratit zase lidem

 • On člověk nemusí ani tak rozumět politice, jako musí rozumět lidem.
  Mnohým chybí zdravý selský rozum, rozhled, takt a cit pro dobro.


  A proto já se podivuju nad velkým exhibicionismem některých "politiků", kterým nestačí jeviště ve Sněmovně, ale musí se předvádět coby "chytří" lepšolidé. 

  Kalouskové už ukázali co dovedou a tím zcela ztratili důvěru občanů.

 • Jo milí pámbičkáři. Můžete mlátit hubou kolik chcete.Je nová doba. Vyfičel Kalousek s Topolánkem a ono není vůle vám vyhlášeným křivákům něco vracet ,dávat, restituovat.Tehdy to svinstvo prošlo jen souhrou náhod, nejasností  a zejména křiváků v řadách ODS a lidovců.

 • Chápu, že Ferry se v problematice církevních restitucí ještě neorientuje. Jeho předci zde v minulosti asi nepobývali, tudíž, jak vidno zříti, nezná všechny detaily dějin od r. 1620 a dále.

  Raději měli demokraté, pokud je tak mohu nazvat, vyšetřit, dohledat a potrestat ty komunisty, kteří v dobách minulých kradli plnými hrstmi, stavěli sobě paláce, měli na míru připraveny pozice pro privatizace a obsazování klíčových míst v politice, průmyslu a nesmíme zapomínat také na jejích milované dětičky v různých institucích, sdělovacích prostředcích...

 • Spíš bych rád věděl jak je možné, že představitelé organisace podle zákona zločinné a opovrženíhodné se rozvalují za naše peníze v parlamentu a vymýšlejí zase jak jiné okrást.

 • Ti, co po roce 1948 okradli živnostníky a zemědělce a v roce 1953 měnovou reformou celý národ tady mluví o zdanění církevních restitucí? Kam jsme se to za těch 29 let dostali !

  • No je to síla , ještě že se toho moji staříčci nedožili to by asi zírali.
 • Ústavní soud ale stejně jakýkoli zdaňovací zákon, pokud bude přijat, velmi brzy zruší - jako opakovaně předtím. 

  Musí to udělat - jde do nebe volající nezákonnost!

  Nejvíce totiž poškodí ono - bolševiky propagované - "zdanění" (čti "státem posvěcená krádež") právě menší církve, které nikdy žádný majetek v podstatě neměly!

 • Jaké to bláboly v době, kdy zlodějská KSČM chce vybírat "daň" ze - církvím, jediným právoplatným majitelům - navráceného majetku!

  Od roku 1948 (v některých případech i od roku 1918) do roku 1989 tento stát zneužíval majetek, který církve získaly většinou z darů panovníků, šlechty - ale i prostých poddaných. A církvím z užívání tohoto ukradeného majetku bylo dáváno zlomek toho, co dáváno být mělo!

  Zapomíná se už zcela, že když někdo vstupoval do duchovenského stavu, tak jeho rodina dávala církvi DESÁTÝ DÍL Z JEHO DĚDICKÉHO PODÍLU (odtuď slovo "desátek") - ať to byl pán, nebo kmán. To byl hlavní zdroj majetku církví, ze kterého živila celý duchovenský stav (často jediný zdroj inteligence na venkově), ze kterého stavěla a provozovala školy, nemocnice a ústavy pro postižené - ať tělesně, či duševně. 

  A na venkovských školách učil v obecní škole právě farář - triviální vzdělání (čtení, psaní a počty) bylo hlavní motto růstu vzdělanosti po reformách Marie Theresie!  

  Je ostudou tohoto státu, že teprve po roce 1989 začala obnova kostelů a chrámů, obnova jejich vybavení, za bolševika zanedbaná! Je to stejné, jako s vracením majetku - dílen, továren a polí s hospodářskými budovami, těm, kterým je bolševický režim ve stejném období ukradl! 

  A propagandistické klišé o propojení nacismu a katolické církve je tak rozšířené, že pochybovat o něm znamená platit v leckteré společnosti buď za nevzdělaného primitiva nebo za „fanatika“. Mnoha lidem střední a mladé generace je „jasné“, že Církev podporovala Hitlera, papež Pius XII. mlčel k jeho zločinům a biskupové žehnali zbraním wehrmachtu. Nelze se divit, vím o případech, že tyto nesmysly dodnes učí mnozí kantoři na školách.

  Více než 7 tisíc kněží a řeholníků prošlo nacistickými koncentráky, další tisíce byly potrestány administrativně, téměř 3 tisíce položily svůj život na popravištích, v táborech nebo při vyčišťovacích operacích SS.

  Německý nacismus byl svým ideovým zaměřením stejně protikřesťanský jako komunismus. Důkazem je nejen Hitlerův „Mein Kampf“,  ale zejména ale Rosenbergův „Mýtus 20. století“...

 • Jestliže
  stát jednou uzná, že podporování řím. kat. církve nená­leží již mezi
  jeho veřejné úkoly, neplyne z toho, že se má vzdát také svých práv
  majetkové hodnoty vůči dnešnímu církevnímu jmění a že církevní ústavy
  snad odpadnutím mimořádných veřejných ome­zení svého vlastnictví se mají
  bezdůvodně obohatit. Církevní ústavy by se jen bezdůvodně obohatily,
  poněvadž mi­mořádné omezení jejich vlastnictví se strany státu by úplně
  od­padlo. Že toto obohacení by bylo bezdůvodné, je zřejmo z ustano­vení
  zákona čís. 50/1874 ř. z. Podle
  tohoto zákona, podnes platného, může stát odejmouti církevní jmění
  vlastníkovi a použíti ho pro jiné církevní účely. Ale stejně tak mohl by
  stát v budoucnu. určiti církevní jmění jinému účelu státnímu, aniž tím
  porušil zásadu nedotknutelnosti soukromého vlastnictví.

  Klerikálové
  budou možná tento názor nazývati lupičstvím a bolševictvím. Potom však
  by lupiči a bolševiky museli být i pobožný František Josef I.,
  bělohorský vítěz Ferdinand II., kterého jistě katolíci nebudou obviňovat
  z neznabožství, a i „otec vlasti" Karel. IV., v jehož slavné Maiestas
  Carolina jsou amortisační omezení. Spoléhají se klerikálové úmyslně na
  neznalost těchto věcí ve veřej­nosti? Mohli by se na to spoléhati, neboť
  způsob, jakým byla a je prováděna pozemková reforma na církevních
  velkostatcích, potvr­zuje jen, že stát neuplatňuje vůči církvi svých
  práv, jak by mohl a měl.

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jak-cirkev-katolicka-k-majetku-prisla-aneb-alespon-dejiny-tunelovani-se-opakuji-ve-vzestupne-s


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit