Přejít na výpis diskuzí

Potvrzeno: Británie z EU nakonec vůbec nemusí odejít.

10.12.2018 10:31
9 příspěvků

Soud Evropské unie v pondělí potvrdil, že Velká Británie může jednostranně stáhnout svůj záměr odejít z EU. Rozhodnutí by se muselo uskutečnit v souladu s britskou ústavou. Výsledkem by podle soudu bylo, že země by zůstala členem společenství za stejných podmínek jako dosud. Mayová dnes navíc odvolala...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jen ať si Spojené království kluše kam chce. Nikdo je přeci nemůže v EU držet.

  My bychom také měli mít možnost revidovat po nějaké době rozhodnutí k členství.

  To není nic proti EU, ale o svobodě rozhodování. Kdo by se bál nechat občany znovu rozhodnout?

  osobně si myslím, že by stejně opět zvítězily hlasy pro členství, protože kupecké počty jsou našemu národu blízké.

  • My nemáme co revidovat. Naše země patří do Evropy geograficky a po tisíc let i politicky a svou civilizací a kulturou. V našem zájmu je být součástí EU, budoucích USE a usilovat o upevnění jednoty tohoto celku. V opačném případě by nám Putlerchán ochotně poskytl "bratrskou pomoc". Ti východní nájezdníci, potomci Hunů se topí v problémech a proto potřebují rozšiřovat svoji říši, jak to činí po staletí. Postupně ukrajují tu Abcházii, tu Osetii, pak východní Ukrajinu nebo Krym...

   VB (Velká Britanie, nikoli veřejná bezpečnost 😉) by měla usilovat o řešení celoevropských problémů i ve svém vlastním zájmu a ne se ohánět středověkým pocitem "splendid isolation". Aby se jim za nějaký čas nestalo, že by z nich byl SBSR - Svaz britských sovětských republik.

   • Nemylte si Občane naší geografickou polohu - do Evropy zcela jistě patříme, o tom není potřeba hlasovat, to je zeměpisně dáno - s členstvím v nějakém uměle vytvořeném spolku. 

    O takovém členství je třeba jednou za nějakou dobu hlasovat znovu - třeba už jen proto, že ti, co hlasovali kdysi už nejsou mezi námi a z členství se těší ti, kteří o tom nikdy nerozhodovali. neměli by mít také právo na to, rozhodnout o své budoucnosti? 

    Jasně, východostepní nájezdníci, Hunové - to fakt nemáte na něco novějšího? 

    • KIMCID

     Nemá opakuje se ale protože sem do diskuse, chodíme dokola ti sami lidé tak už to nikdo nebere vážně.

 • Jestli tomu správně rozumím, tak lidé v referendu ať bylo jaké chtělo, volili odchod. A teď politici můžou rozhodnout zůstat? 

  Takže za komunistů si lidé museli nesvobodně vybrat mezi vepřovým řízkem a vepřovým řízkem a ten také dostali.....

  kdežto nyní si lidé mohou svobodně vybrat mezi vepřovým řízkem a smaženým sýrem a volit třeba sýr aby nakonec dostali řízek?

  Jsem rád že žiju v demokracii a můžu si svobodně zvolit co chci, abych nakonec stejně dostal to co nechci.....jen mi nějak uniká smysl toho sedmnáctého listopadu.....😯

 • Pro koho se hrálo tohle divadlo?

 • Soud Evropské unie důsledně prosazuje zájmy EU, takže se nelze divit jeho rozhodnutí ad hoc.
 • KIMCID

  už ale řekli že odejdou proboha tiscali buďte aktualní

 • To je zajímavé jak rychle soud rozhodl, jinak jim to trvá více méně několik měsíců až let......a jestli Británie v EU zůstane tak jsou blbější než jsem si myslel..


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit