Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nové právo možnosti vlastnit zbraň na obranu sebe i ostatní je velmi kontroverzní a nevím, co přesně si o tom mám myslet. Obávám se, že spousta lidí bude tuto možnost zneužívat a bůhví co lidé budou páchat. Na druhou stranu podle: https://www.cikr.cz/aktualita-novela-listiny-zakladnich-prav-a-svobod-pravo-branit-sebe-i-jine-se-zbrani/ ji budou moct vlastnit jen lidé se zbrojním průkazem skupiny E.

  • mun.go

    "Vlastnit a nosit střelnou zbraň smí legálně v Česku jen ten, kdo je držitelem zbrojního průkazu nebo zbrojní licence ...

    Jak píše "anton.janak | 21. července 2021:  A nejedná se jen o zbraně střelné, jak se někteří diskutující domnívají. K likvidaci protivníka stačí i propisovací tužka, šroubovák, ba dokonce i vidlička z příboru..." 

    Taková kuše je dostatečně účinná, tichá a lze si vyrobit doma. Ocelové šipky prorazí i plátové brnění. Pro méně zručné postačí luk a šípy.

    Rovněž s chladnou ocelí neuděláte chybu, ať půjde o dlouhou čepel nebo vrhací hvězdice ... 

  • brisuda2

    Co nového nám to přinese? 

    Zneužití, které zahrnuje nenávist syna, fotra, manželky, souseda.... Stačí to nafingovat tak jak češi vše bezpochyby dovedou (mají hanebně ve zvyku) a rázem je o zábavu postaráno. Kuličková hračka postačí k zámince zlikvidovat tchána či starého "známého"kvůli tchýni či sporům z minulosti.


    Co tak najednou? Že by stesk po "Americkém" vzoru... (deb*lita).

    • Gorobilypes

      Prosím když nerozumíte zbraňové legislativě a zákonům raději nereaguje.Diky

      • brisuda2

        Re: GoroBilyPes - Vítat to je jedna věc (bezpečnost, sebeobrana, likvidace nezvaných) pochopitelné.

        Česká "chrabrost" (vypočítavost)  je věc druhá...

        "Viděl jsem siluetu nedalo se už nic dělat a brácha už to nerozdejchal".... 

        Policie : paní jak to bylo?

        "Jo jo přesně tak, také jsem se lekla"...Zoufalci (češi) si v tom najdou výhody a budou si hrát na odboj proti domácím sporům, vždyť padesát kolíků je důvod k doživotní nenávisti i za cenu planých slibů, bezpečí či usmíření v rodině... 

        Můžete si pak hrát na trespass a domnívat se zda-li to mohla být burglary až se budete přiklánět k názoru kdy už zmáčknout spoušť (nezapomeňte u toho bejt chytrý a plánovaní), vždyť vystřelit si chce každý český "hrdina"... 



        • KIMCID

          Lžete nebo jste tak hloupý? Zákoně se nemní nic, jen to jen zakotvení do ústavy. Je to jen opatření proti EU. Jinak pořád budete řešen a souzen. Nedává vám to právo zabije a vraždit. Navíc když už tu tak hloupě píšete. Bylo by dobré si zjistit kolik lidi bylo zabito legálně drženou zbraní. Jen ty informace nesbírejte z ČT ,TA LŽE:https://zbrojnice.com/2019/10/06/fact-check-zbrane-a-zlocinnost-v-cr-ceska-televize/

          • brisuda2

            Zda-li pro Vás hloupý je čistě Váš názor. 

            Vycházím z těch blbých keců a chvástání se, které lze zpozorovat okolo sebe. Každý by tu někoho čistil (chránil či zbavoval života), přitom mu dělá problém vyčistit po sobě toaletu či noční stolek s talířem od hořčice.

            Jak se češi (spoluobčané) zachovají a přeberou si to je na nich, ale jak je možné očekávat podle zkušeností, tak zneužití proti "někomu" bude velmi snadné a češi o to budou usilovat, bohužel opět tak jak se jim to bude hodit...

            Děkuji za TIP na článek. 


            • Gorobilypes

              Nehodnoťte národ podle sebe, když máme s legálními zbraněmi nejmenší kriminalitu

  • Už takhle je málo pošťáků , co potom až začne platit tenhle vyhlazovací patent. O lidech kteří chodí odečítat plyn , elektriku , vodu atd ani radši nepsat.... Ujela mi tramvaj před nosem , tím pádem usiloval o můj život. Počítám že to bude tak nejméně jeden dvojitej zásobník do nebohýho tramvajáka. Okoun půjde nakupovat , zrovna před ním jeden mu vykoupil poslední vepřový  na skladě. Bum bum bum bum , tady máš takhle mě omezit na životě. Limonádový Joe atomovýho věku vítej !!!

    • A to má být jako keťáku směšné? Nebo legrační? Zas pokus o sociální humor? To jsou zas gejzíry pitomin. To je zas koncert blbosti z chlívku od prasátek. To je zas zapraseného místa kravinama. Takže takto jste to rozebrali na provozní poradě ošetřovatelů prasat? A měl jsi slovo v diskuzi?Vyzkoušej taková převeliká moudra přednést veřejně. Okolí ti nakope do hlavy. Nic osobního. Jen tak pro radost a usměrnění obecního hlupáka.

      • Ahoooj vepřový. To je přece tvoje doména ta živočišná výroba. Zkus to ty , těm lid co v tom oboru dělají , představit svůj náhled na věc. Uvidíme koho kdo nakope a kam. Jako vrchní prasič zde ses dneska teda moc nevytahnul . Pořád to samý omletý. Vidíš , dnes píšu z přístroje kde jsou háčky. Ne kvůli tobě prasiči , čistě náhoda. 


        • Keťas - něco nového vymysli. Přeci "kvalifikovaným Prasičem" stránek jsem tě tady pojmenoval já. A zařadil tě právem mezi prasata.Do prasečího chléva. Tak se pořád neopič. Prasiče zdejších stránek ti nikdo neodpáře. Ty "Joe atomovýho věku". Nebo ahoj vepřový. To se ti tak někdo posmívá v práci, co? Sám by jsi to přeci nevymyslel!

          • Joe atomovýho věku , uznávám na tebe moc složitý. S tím prasičem už si kocoure udělej pořádek. Tak nazýváš každýho tady. Dokonce i tak milou a přínosnou osobu jako je paní Bobošíková , potom ten člověk , myslím že volný , sice nevím o koho jde , ale když na něj nadáváš ty , bude to určitě chytrý člověk. Těch se bojíš a tak na ně nadáváš.  Kdo se v tom má potom vyznat. 

            Ale opravdu brouku. Jdi za těma lidma kterýma tak pohrdáš z té živočišné výroby a řekni jim to do xichtu. Potom tě sezobou cuñíci ty študovanej pamozku. Nezapomeň jim říct o hnoji , tvých zahnojenych botách , červené vestě... Na víc jsi se tady nikdy nezmohl. 

          • Joe atomovýho věku , uznávám na tebe moc složitý. S tím prasičem už si kocoure udělej pořádek. Tak nazýváš každýho tady. Dokonce i tak milou a přínosnou osobu jako je paní Bobošíková , potom ten člověk , myslím že volný , sice nevím o koho jde , ale když na něj nadáváš ty , bude to určitě chytrý člověk. Těch se bojíš a tak na ně nadáváš.  Kdo se v tom má potom vyznat. 

            Ale opravdu brouku. Jdi za těma lidma kterýma tak pohrdáš z té živočišné výroby a řekni jim to do xichtu. Potom tě sezobou cuñíci ty študovanej pamozku. Nezapomeň jim říct o hnoji , tvých zahnojenych botách , červené vestě... Na víc jsi se tady nikdy nezmohl. 

  • dzixy

    Už jsem dříve psal, že nový zákon o držení zbraní nebude nic světoborného a změna skoro žádná. Ani co do získání zbraní s povolením, ani co do ochrany u soudů při použití zbraně v sebeobraně. Získat zbraň a povolení je finančně dost nákladné a následný provoz totéž. No a u našich soudů nikdy nevíte, zda nebudete odsouzen i při sebeobraně.

    Takže žádná sláva, pouze jakási ústavní legalizace toho, co již je.


  • Jistě. A do naší vlajky doplníme tři pruhy a tak čtyři, pět hvězd. Třeba nás děda Biden pochválí. 

    Dívat se často na kvalitní produkci z USA někdy malinko škodí. 

    • Pane kolego, já jsem měl možnost seznámit se a posoudit "produkci" jak  USA tak i CCCP. A tak opakovat varování staré jeden a půl století: "Z Ruska nepošlo nikdy nic dobrého, jen reakce, zpátečnictví."

      • Že voni jsou velitel východostepních nájezdníků...

      • KIMCID

        Tak a už nám konečně povíš proč občan Rakouska-Uherska tohle prohlásil? .Když zrovna on by měl vědět, že  mu Ruské carství zachránilo život, před Napoleonem(kdyby shrábnul celou Evropu).A že zrovna ukecanému Palackému ani tehdejšímu RU mocnářství Rusko nic neudělalo?

      • Trochu vytrženo z logického kontextu, ale to nevadí. Pokud chcete tvrdit, že že Ruská produkce je špatná, tak máte nějakou výhodu. Já Ruskou tvorbu posoudit nemohu, protože v našich TV se odehrávají výhradně akce na záchranu míru a civilizace made in USA. 

        Ruský film jsem snad od roku 1989 ani neviděl. Není to škoda? Možná tam něco dobrého vytvořili kromě reakce a zpátečnictví

        • Netvrdím, že by veškerá ruská produkce byla špatná. Oni si značně pomohli vyloupením Střední Evropy po WW2. Např. Džugašvilli (Stálin) prohlásil naše přebohatá ložiska uranové rudy za "sovětskou válečnou kořist" a poskytl nám za ni rudý fašismus čili komunismus.

          A pokud jde o prosté ruské občany v CCCP, mám na ně ze svých cest do CCCP za totality hezké vzpomínky. Stejně jako na občany západních civilisovaných zemí.

  • Gorobilypes , jenže jsou tam zase nějaká další omezení. Ve Vochově na Plzeňsku majitel zastřelil zloděje a ještě to není vyřízeno. Jak to platí na exekutory, lumpy jako je Vrána?

    • KIMCID

      No už je to dávno vyřízeno jen media to nepíší.

    • Souhlasím s tím, že jsou i další "omezení"...

      A ne málo...

  • A nejedná se jen o zbraně střelné, jak se někteří diskutující domnívají.

    K likvidaci protivníka stačí i propisovací tužka, šroubovák, ba dokonce

    i vidlička z příboru... 

  • Kdyby to už konečně platilo i u nás, tak by zeMAN a zejména Bureš nemohl dávno funkce zastávat. To je to nejchytřejší heslo nějakého opilce z Hradu, "Nejsme jako oni". Nebyl by žádný samet, ale velmi hrubý beton a následně Bory.

    • Nejsou voni dvojče Obcana alias Jégla...ha...ha...ha

    • KIMCID

      Jen hlupák jako ty dáva Babiše i o článku o okurkách

    • No vidíš, jak to umíš - láskyplně - napsat...

      • Tak to vidíš miloušku jak jsi se zase rozčepýřil. Tradičně bliješ tytéž koniny o ničem. Nebude ani beton, ani Bory.Nic z toho co tady mastíš se nestane. To jen ty sníš svůj velký revoluční sen. Jednou se takový pomatenec jmenoval Dr. Sládek.

  • Zaplať Pán Bůh...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit