Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No, když se prodlouží věk odchodu do důchodu, tak je logické, že se v platových tabulkách objeví další dvě kolonky odpracovaných let.

    Nebo mají lidé pracovat 15 let bez motivace? 

  • Národ už okradla ODS vláda předsedy Topolánka,vzala totiž 30 miliard z důchodových účtů a použila někam jinam.Slib že vrátí,jsme u ODS nedodržela.Nejsou to žádné drobné

    okradený národ nemůže všechno platit znova.Žádám obvinit Topolánka a tehdejší vládu,žádám trestní i právní zodpovědnost za takový pronárodní zločin.

  • alicia1

    Seznam. cz "Podle prezidenta Petra Pavla není možné snižovat valorizaci důchodů a zároveň nechat růst platy politiků. Opozice prosazovala zmrazení platů minulý týden, koalice ale jednání zablokovala." Generalovi 👍

    "Vládní politici tvrdí, že hodlají přijít s vlastními, propracovanějšími návrhy. A že jejich snaha nesouvisí s kritikou opozice ani prezidenta." Propracovatelskym Habaduram 👎👎

    Oni ti propracovavajici a prepracovani, prepracuji vzdycky vsechno tak, aby to vyhovovalo. Jak a komu. Spolecnost  uz leta a leta dobre vi a zna, komu propracovani prospeje.

  • mun.go

    Dovolím si ještě jednou připomenout svůj příspěvek níže o prolínání moci výkonné a zákonodárné a jak fialová hrůzovláda lže o své pohodlné většině 108 hlasů. Není to pravda - při řádně nastavené ústavě s oddělením poslanců od vlády by měli pouze 96 hlasů. 

    Z dvouset členů Poslanecké sněmovny je 12 ministrů, kteří by vůbec neměli sedět mezi  poslanci, natož ještě o vládních návrzích hlasovat.

  • Poslouchal někdo z vás prezidentovo vyjádření a vysvětlení, proč to podepíše...?

    Asi ne - jinak by tu nebyly takové kecy ...

    Ona i Dlužena nakonec přiznala, že se valorizace musí zbrzdit...

    • alicia1

      👍

      • 🙂🛴...

    • .... a zvyšování platů politiků může proběhnout, že?

      • Ty jsi asi pana prezidenta včera neposlouchal...

      • Už proběhlo. 

    • Poslouchal i když toho komunistickýho lampasáka nemusím.A přesto nesouhlasím.Další 4 miliardy dány na ukrajince bez podpisu prezidenta je podle tebe v pohodě.Ale na tohle je potřeba zákon?

      • KIMCIDE - otázka sypání peněz na Ukrajinu je jiná věc...

        Teď se řešila valorizace důchodů...

        • alicia1

          Ja mam takovy neblahy dojem, ze ti co pokrikuji proti davkam pro DPs, kvici z obav abyse nesnizily davky, ktere pobiraji oni sami. 😂

          • Myslíš tím dávky pro ty kteří, ač jsou zdraví a plní síly, nikdy nepracovali a pracovat nebudou...?

            Obávám se, že se jejich dávky nesníží...

            Ten 🎩 byl lepší...😉

            • alicia1

              "Myslíš tím"

              Ano.

              • Reakce na příspěvek:

                No jo - to je bezedná díra...


        • Není to jiná věc !Na pracující lidi co celý život odváděli daně a sociální a zdravotní ,je zákonná páka. Kdež to na ukrajince kteří nejsou žádným přínosem pro státní kasu ,se vyhazují peníze bez podpisů a zákonů.

        • Dobrý den, paní Koloběžko, nemáte zcela pravdu; ony totiž ty dvě záležitosti - i když to vláda samozřejmě nepřizná - do značné míry souvisí.

          • To nepopírám, ale včera se řešil podpis snížené valorizace...

            To jsem myslela...

            • Ale to tu píšu.

    • Kecy? Jak myslíte.
      Samozřejmě, že poslouchali. Kličkování a trocha populismu a alibismu. 
      Neměl to lehké, ale sem tam se člověk musí rozhodnout a přiznat barvu.
      Nepřekvapil, tak proč se tolik hněváte? 

      • Jindřichu - prezidentovo veto by nic neřešilo...

        Já se nehněvám, nemám proč...

        V klidu ale nejsem - kamarádka má výročí - s dalšími kamarády jedeme na hrob...

        • Asi fakt neřešilo.

          Aha, tak to je mi líto. Jste hodní, když na ní myslíte. To je od Vás hezké. 

    • Dalo se předpokládat,že vládní politici budou držet při sobě,čímž vznikla z pětikolky

      nová šestikolka.Přece všem provládním politikům jde v prvé řadě o vlastní koryta.

      Nakonec to potvrzuji i politici ODS v Brně,kde mafiánským způsobem se snaží zbohatnout na majetku města.A záhadným způsobem se snaží to řešit jejich kamarád ministr spravedlnosti .

      • "Špatné je jeho rozhodnutí ze známých důvodů. Vláda změnu valorizací zflikovala a prosadila narychlo, aby nemusela říkat nepříjemné věci před prezidentskou volbou. Cenou za to bylo celkem zjevné zneužití stavu legislativní nouze a možná také nepřípustná retroaktivita zákona."

        Ústavní soud ovšem dojde k obligátnímu závěru, že "intenzita porušení zákona nebyla taková, aby stížnost schválil." Vždyť to přeci víme, proč ta komedie? 

        Výhoda je, že se pan Pavel chová předvídatelně a systémově. Nemusí si na nic hrát a i pan Šidlo ze Seznamu.cz už pochopil, že nosí stejný dres. 

        • Pan Šídlo nic chápat nemusel, on to ví už dávno, neboť jeho "dres" je ze stejné stáje. 🙂

    • Vyjádření jsme poslouchali. Na výmluvy a kličkování je tenhle agent opravdu školený.

      Nj ale přijmout rozhodnutí je trochu něco jiného, než tlachat s Čaputovou, telefonovat na Thajwan nebo poštěkávat z konference do Ruska. Takový štábní hrdina.

    • novak.vladislav

      Netrapte se. Tento web si oblíbili různí chcimírové, proruští aktivisté a zásadní odpůrci nového pana prezidenta. 

      Nevím kolik lidí zde je v důchodovém věku jako já, ale moje inteligence i životní zkušenosti mi říkají, že když stát nemá kde brát, nechci aby si půjčoval a zadlužoval se tak, že ten dluh budou splácet ještě moje vnoučata. Já jsem šťastný za svobodu a demokracii co máme a se ženou nám to ke spokojenosti stačí. Máme hodné děti, zdravá vnoučata, koupili jsme dva byty do osobního vlastnictví, takže máme kde bydlet, máme co jíst a kromě zdraví více nepotřebujeme. Slovy Paroubka; kdo z vás zde to má? Moc asi ne, proto je tu tolik osobní nenávisti.

      Sem pravděpodobně píší neúspěšní lidé, protože jinak si neumím jejich příspěvky vysvětlit.

      • Nováku, kolik máš vysokých škol? Já bych řekl že žádnou.

      • cindy

        Ty si neumíš vysvětlit více věcí.Proč??? No blbové to neumějí !!!

      • Vážený pane Nováku,

        přeci tento stát se nezadlužuje kvůli důchodcům .. to jste na velkém omylu .. tento stát se zadlužuje proto, že ho vedou totální nýmandi .. jinak vše co jste napsal s tím souhlasím .. taky mám za roky poctivé práce naspořeno a nakoupeno .. je třeba už udělat pořádek se všemi přížívníky v tomto státě ... a musí se začít od zaměstnanců státu .. tento stát když propustí 1/3 zbytečně zaměstnaných lidí, posvítí si na politiky typu Rakušana&comp. .. a tyto příživnické, zlodějské zrůdy pozavírá, tak bude zase dobře!!

        • novak.vladislav

          Vážený pane P-e-pane,

          naprosto souhlasím s vaším názorem, že státní správa je silně přebujelá a že státním financím by pomohlo, kdyby zbyteční pracovníci z ministerstev posílili trh práce. Jenže přebujelá administrativa není vinou dnešní vlády, ale táhne se to se všemi vládami již 30 let. Všechny strany před volbami slibují, že zúží administrativu ale výsledek je naopak její rozšíření. To samé se stalo i za Babišova vládnutí. Kdybyste věděl, jak tento stav zarazit, měl byste dostat státní cenu. 

          Začal jste dobře, tedy slušně, ale výrok "tyto příživnické, zlodějské zrůdy pozavírá" jste si mohl odpustit. Lidé mají být souzeni podle práva, ne podle vašeho přání.

          • ..vážený pane, když je něco přebujelé, zbytečné .. je to příživnické .. popíráte sám sebe .. zbyteční pracovníci .. nevím co jste dělal .. já pracoval v úspěšné firmě .. tam se se nenosilo .. aby byl někdo zbytečný ... tak, že asi tak ..pro mně tito lidé, které stát zbytečně zaměstnává, jsou příživníci a zlodějské zrůdy, které nainstalovali jejich nohsledi.... a na tom Vy nic nezměníte ... kdyby tento stát propustil ihned 1/4 - 1/3 státních úředníčků ... jedinec na úřádech by to vůbec nepoznal   ..  víte vůbec kolik stojí v průměru jeden ouřada ... asi ne :-) ... tak asi tak .. krásný den:-)

      • Proboha Nováku, co to píšeš za nesmysly? Jak můžeš vědět, který pisatel je co? Potřeboval bys klackem po hlavě, aby ses probral. Napsal bych ti to správnými slovy, ale v této svobodě a demokracii by mě smazali.

      • dzixy

        Nováku, při tvé inteligenci bys mohl připustit, že stát má vícero možnosti jak lepit díru v rozmarném rozpočtu, než obírat důchodce. A jistě možnosti, důležitější pro šetření. Při tvé inteligenci, neměli náhodou začít dobrým příkladem u sebe, neziskovkách, různých "dabl" institucích, tisících poradců atd, atd?? Takže si myslím, že ses tou svou "inteligenci" moc kladně neprojevil. No, a ani se nepokouším pozastavit u toho, kde dnes najít tolik milionů k zakoupení dvou bytů do vlastnictví. Napadá mě akorát kde - v politice.

        • Naopak, Novák se se svou inteligenci projevil jako buran.

      • Jsem velice inteligentní, zkušený, mám dva byty...
        Takhle se prezentuje inteligentní člověk?
        To číslo, které jste údajně v Mense získal byla patrně fyzická výška. 

        Hrdě se hlásím k ubohé nálepce "Chcimír" i když nemusím snad být nezbytně ani proruský aktivista a ani odpůrce pana Pavla. 

        K hodným dětem a vnoučatům vám gratuluji. V tom je bohatství, kterému rozumím. 

      • Pokud jsi hňup a chceš válku tvá věc Novák .To že jsi neúspěšný nam m tu psát nemusíš.

      • Nováku,ty musíš být velice úspěšný,když nikdo s tebou nesouhlasí.Už jen to,že píšeš naprosté nesmysly,které opisuješ z nějakého bulvárního plátku.Zřejmě si nějakým způsobem získal velké bohatství k zakoupení dvou bytů do osobního vlastnictví.To štěstí jsem já neměl,přestože jsem až do svých 71-ti let pracoval na povrchovém dole .

      • První odstavec vašeho oduševnělého příspěvku vypovídá vše o vaší inteligenci 




        • novak.vladislav

          Napište mi to z vašeho mensovního mailu na můj mensovní mail. Pak si tam můžeme vyměnit diplomy s výší svého IQ, abychom viděli kdo uspěl lépe v testu.

          Jste přece člen Mensy, nebo snad ne?!

          • Pane Nováku, v žádném případě nezpochybňuji úroveň Vaší inteligence, zvláště, když na to máte doklad od takové společnosti, jakou je MENSA, ale to zároveň nevylučuje skutečnost, že tady, na diskuzním fóru tiscali.cz, se chováte jako samec tura domácího po kastraci.

          • Inteligentní člověk se takto prezentuje? Inteligence ještě nutně neznamená moudrost. Ale to byste jako hrdý člen Mensy mohl vědět. 

            Takové laciné vytahování o moudrosti nesvědčí. 

            • Přesně tak. Důležitý je rozuma a moudrost. IQ je také důležité. Nováka typuji tak na 112.

          • A teď česky ,tvé ukrajinštině nikdo nerozumí.

          • Začíná mě to s vámi bavit. Vaše iq by mělo být hodně přes 140. Jak mi vysvětlíte, že jste ten(podle vašich příspěvků), který byl komunisty utlačován a zároveň obhajuje Pavla. Připomínám, že je to komouš. Co je nejhorší -  VOJÁK a tvl rozvědčík ruský, můžeš to vůbec pochopit ????

            • novak.vladislav

              Nezamlouvejte, zda jste člen Mensy či ne, když si troufáte hodnotit moji inteligenci.

              Víte, já hodnotím pana prezidenta podle toho co dělal posledních 30 let, a ne na vojně. Prověrku má z NATO, což by neměl, kdyby byl ruský rozvědčík, tak neplácejte hovadiny cosi že je ruský rozvědčík a komouš. Současný prezident je členem KSČM? Není tak nelžete. Kdysi bylo v KSČ dokonce 1 700 tisíc československých obyvatel. Kde kdo měl komunistu v rodině, takže možná že i vy.

              A netykejte mi, nedovolil jsem vám to a je to navíc takové soudružské.

              • Reakce na příspěvek:

                Podle českého zákona o protiprávnosti komunistického režimu z roku 1993 šlo o organizaci zločinnou a zavrženíhodnou.

              • Reakce na příspěvek:

                Hodnotit inteligenci může kdokoliv, kdo o tom něco ví. Zásadně neplatí, že hodnotitel musí mít větší IQ než hodnocený. Máš Nováku nějaké vzdělání z psychologie? Máš houby.

                • Reakce na příspěvek:

                  A s. prezident má IQ 107. To čučíš Nováku co?

              • Reakce na příspěvek:

                Pane Nováku, patrně jste byl uličním důvěrníkem nebo jak se tomu říkalo, když jste si za komárů vydělal na dva byty.

                Ale píšu to s úsměvem, protože vaše argumentace opravdu pobaví. Spíš než na inteligenta bych vás tipoval na žlučovitého starce, který trpí obscedantní touhou poučovat.

                Kdybyste se při své inteligenci lépe učil, mohl jste dnes přednášet na VŠE. S vašimi postoji by vám jistě vyhazov nehrozil. 

              • Reakce na příspěvek:

                No ty tu podporuješ bolševika a gumu .Tak to jsi moc rozumu, po 33 letech demokracie nepobral .

              • Reakce na příspěvek:

                Nováku,je ztrátou času se bavit s negramotným člověkem.Doporučuji vám,

                raději diskutovat s vašimi vnoučaty,abyste se něčemu přiučil.

                • novak.vladislav

                  Reakce na příspěvek:

                  Napsal jsem: "Sem pravděpodobně píší neúspěšní lidé, protože jinak si neumím jejich příspěvky vysvětlit."

                  Vaše nenávist k mé osobě to jen potvrzuje!

                  • Reakce na příspěvek:

                    Protože seš tupec Nováku, tak si neumíš vysvětlit jednoduchou věc.  Zapamatuj si. IQ je důležité, ale v tomto případě je důležitá také EI. A pravděpodobně i o mnoho důležitější.

                    • novak.vladislav

                      Reakce na příspěvek:

                      Když si přečtete váš příspěvek, musíte dojít ke stejnému názoru jako jí, že vám zcela chybí nejen IQ, ale i EQ.

                      Váš úvod: "Protože seš tupec Nováku" mně jasně říká co jste za člověka - typický, netolerantní a sprostý volič Babiše!

                      • Reakce na příspěvek:

                        Nováku, už jsem ti psal, že rozhodující pro život není jenom IQ, ale i EQ, rozum a moudrost. Jak můžeš vědět Nováku, že jsem volič Babiše? Tak to tedy nejsem. Můžeš si tu svou inteligenci strčit někam, když ji neumíš použít.

    • kocourXL

      Z Pávka nic vlastního nevzejde, papouškuje jen to, co dostane rozkazem.

    • Kecy v kleci, prezidenta nemám, ale poslouchal jsem, komunistu, rozvědčíka a vojáka. V podstatě mi z toho vyšlo, že pokud dá bůh prostřílí se do nebe.

  • Připokakaná CT1 hned přispěchala s "náhodnými rozhovory" se spokojenými důchodci, kteří jednohlasně vyhlašovali, jak jsou spokojení a že by se jim už valorizovat nic nemělo. 

    Je to taková podivná věc tahle manipulace a propaganda. A veřejnoprávní televize by snad měla sloužit jako nástroj propagandy? Tohle si musíme platit?

    • Já už neplatím a nedívám se na ně; mám You tube - cesty po světě, příroda, dobrá hudba, fotografové a jejich snímky... sám si vyberu, nedívám se, na co se dívat nechci, prostě nádhera. 😎

      P.S. Sice občas musím přetrpět reklamu, když to mám jinak zadarmo. 

    • ...natočí 20 snímků a čtyři z nich pustí ve zprávách. A inteligenti jako Novák tomu věří, protože on má dva byty. 

  • "Nabízím řád a důstojnost"

    Vykřikoval na plakátech vyškolený agent Pávek. Nyní už sedí na Hradčanovi a všechno je jinak. Ještě ani né prezidentem, už si horlivě telefonoval s kyjevským. A sliboval .Za nás za všechny. Ryzí kyjevská podržtaška. U důchodů si zahrál na státotvorného. Sice se ukradlo všem starým lidem. V Praze  ve sněmovně  a za bíleho dne 1000,-.Ale Ukrajina potřebuje ještě přidat! Takže tentokrát i podržkaška loupežníkům  ze Strakovky. Shrnuto: nově zvolený neřád nedůstojně zařízl důchodce. Jen aby tam ve stepi bylo líp.

    • Každý den jezdím kolem jeho portrétu. Řád a klid nabízel kandidát Spolu (pardon, společný kandidát). No, to k tomu klidu moc nepřispěl.

      Teď si ještě usadí své ovečky do Ústavního soudu a je na pár let vymalováno. 
      Přesto si myslím, že byl lepším kandidátem, než prodavačka diplomů. 
      Všechno chce čas. Když mu bude radit emisař ušaté ambasády, pan Kolář, tak o jeho rozhodnutí nemám obavy. Budou jistě v souladu se zájmy světového řádu. 

  • Je to prostě lampasackej komunista

  • mun.go

    V případě, že by Pavel novelu vetoval, sněmovna by už pravděpodobně nestihla přehlasovat jeho postoj včas. Kabinet poukazuje na to, že předloha musí vyjít ve Sbírce zákonů do 22. března, což je poslední den pro vydání vládního nařízení k červnovému navýšení penzí podle platných pravidel.

    ---

    Takže vlastně vládě pomohl.

    Tato vláda má 18 členů, z toho 13 ministrů jsou zároveň poslanci Parlamentu (12 z Poslanecké sněmovny a 1 ze Senátu). 

    To je zásadní chyba ústavy, která neodděluje moc zákonodárnou (poslanci) od moci výkonné (vláda) - a nikdo s tímto chronicky neřešeným problémem nic nedělá - ani ústavní soud. Za současných podmínek tento stav zřejmě všem vyhovuje. Už vedle na Slovensku to mají jinak.

  • Pavlíku a to bylo keců. Skutek utek. Hlavně že poslanci si přidali Ale celej důchod ne jen 1700.

    • Tihle poslanci, to jsou ale týpci. Nejspíš si myslí, že ostatní chroupají seno.

      Posledně (tuším 2017) si zvýšili platy a potom je zamrazili s velkou slávou. Co chystají teď? Zvedli si platy o 20-30 tisíc měsíčně a zase to na dva roky zmrazí. Jsou fakt solidární.

      Když mě zvýšíte plat o dvacet tisíc, tak mi ho klidně na dva roky hoďte do mrazáku. To snesu. 

      My za to nestydaté zvýšení nemůžeme, to "platový mechanismus" zakotvený v zákoně, hřímal včera jeden loupežník ze STAN. No tak si utřete nudli a zatočte s tím zákonem stejně, jako jste zatočili s valorizací pro důchodce. Máte v tom už praxi.

      Poslancům průměrný plat v hospodářské sféře v ČR a ani o korunu víc!! Ať vědí, jak žijeme my ostatní.  Zrušit nesmyslné příplatky, ať mají to, co jejich voliči. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit