Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit

  • Děkujeme vojskům Varšavské smlouvy, že nás nechali ještě 20 let žít v normálním světě. Sice jen dvacet let, ale i za to jim patří velký dík!

    • No tak děkujeme. Moc pěkně poděkovali nyní v Praze, když vymalovali pomník nějakého Koněv nebo Koněva.Těmi správnými barvami.Nějaké osvobození dávno zapomenuto.Rudá verbež tady dorazila jako okupant v r.1968.A toto té ruské chamradi nikdy nelze zapomenout.Parazitovali tady desítky let.Zničili běžné životy spoustě lidí.Proto je třeba dávat všem co mluví v azbuce pořád najevo.Tady nejste vítaní.Jste celosvětový odpad.Kdykoliv bude šance rádi si do vás kopneme.Zejména už ale nelezte k nám.Tafy nemáme žádné rusáky rádi!

    • Drtivá většina čs. národa děkuje.

  • Lidove milice, verejna bezpecnost - komuniste a ti nam vladnou i ted...

    Komunismus a jeho metody se nikdy nezmeni...

    Je neuveritelne a trestuhodne, ze ve skolnich osnovach se rok 1968 a nasledujici tzv. normalizace prehlizi...

  • UPOZORNĚNÍ PRO REDAKCI TISCALI :

    SVOBODA PROJEVU JE ZARUČENA ÚSTAVOU ČR, RESP. JEJÍM DODATKEM O LIDSKÝCH PRÁVECH, KTERÝ JE NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ TOHOTO ZÁKONA.

    • To už nějakou dobu neplatí, páč ta svoboda projevu je často v rozporu s "politickou korektností" a "evropskými hodnotami". 

  • KIMCID
    K prezidentovi: Zeman patřil k tomu málu, kteří nahlas odsoudili vstup vojsk SSSR, NDR, Polska ...Celé naše směřovánív posledních cca 80 letech bylo dáno Hitlerovými hesly "Lebensraum" (životní prostor) a "Drang nach osten" (touha po východě). SSSR nás ochránil před vyhlazením. Následně v r. 1968 si nás chtěl ochránit, téměř jako svoji válečnou kořist, čímž u nás ztratil sympatie.
  • Současný vývoj směřuje k tomu, že zločinný husákovsko-biľakovský režim bude překonán. Chystaný islamisticko-eurohujerský totalitní režim svojí zvráceností a obludným ovládáním života každého z nás překoná svojí zrůdností zmíněný normalizační režim. Jakoby se mnozí naši občané nedokázali poučit z nedávné minulosti a radostně strkají své hlavy do bruselsko-byrokratické ohlávky, aby pak jako cvičení oslíci oslavovali vládnutí bruselské eurokracie a s ní spojené všechny šílenosti.
    • Naprostá pravda. Je zajímavé, že tenkrát se Češi odvážili klást nějaký odpor a demonstrovali. Dnes se nechají obřezat, navléct do burek a nikábů, zakáže se jim pivo a nic. Jako ty ovce.

  • 21. srpna 1968 - 27. června 1991 bylo okupanty tehdejší ČSSR připraveno o život 425 obyvatel Československa!

    Jen do konce roku 1968 zemřelo 137 civilistů - i před nedávnem se ještě mluvilo o "jen" o 108 zavražděných.

    Za připomínku stojí i jičínská křižovatka "Na Letné", tam polský okupant jménem Stefan DORNA 7. 9. 1968 (po hádce se svým "druhem ve zbrani", kterého postřelil) spáchal jeden z nejsurovějších zločinů okupace - začal bezdůvodně střílet do skupiny mladých lidí na náměstí. 

    Jednoho chlapce postřelil, pak pod pohrůžkou zastřelení jeho dívku, rovněž zraněnou jeho střelbou (co se svého milého pokoušela ošetřit) donutil vydat hodinky a zlatý prsten, nato jí přikázal, aby se otočila - a poté do ležícího Jaroslava VESELÉHO vypálil v rychlém sledu deset ran ze samopalu.

    Zastřelil i paní Klimešovou,běžící mladíkovi na pomoc a těžce zranil jejího manžela

    Během incidentu vystřílel 74 nábojů. Ten Dorna se dodnes za svůj zločin neomluvil ("plnil přece" bolševickou povinnost) - po 15 letech byl z vězení propuštěn. 

    V restituci dokonce získal statek...

     Fotografie tohoto zrůdného jedince je dokonce i na internetu!

    • No když získal v restituci statek, tak to byl polskej kulak, tedy bojovník proti komunismu, tedy demokrat. Takže demokrat střílel naše lidi. Já jsem těm demokratům nikdy nevěřil a věřit nebudu.

      A v 68. roce a poté tady zabíjeli Ukrajinci. A to jsou přece naši přátelé, vzácní a vážení přátelé, i když ještě před pár lety se o nich mluvilo jako o špinavých Úkáčkách, kteří vydírají a vraždí naše podnikatele, nebo se někde načerno lopotí na stavbě. Svět je holt složitej. Někdy se v tom prostě těžko orientuju.

      • To fakt neznáte tehdejší reálie? 

        RVHP (tj. SSSR) rozdělila proces "znárodňování" zemí východního bloku do různých modelů 

        - Polsko, Rumunsko, Bulharsko a Maďarsko měly zemědělství nekolektivizované, 

        - NDR měla nekolektivizované řemeslníky, zedníky a další podobné profese v oblasti služeb obyvatelstvu,

        - jen v ČSR byl prováděn model kompletní kolektivizace, případně znárodnění i těch nejmenších podniků a polností.   

        ---------------------------------------------------------------------------

        Čili ten vrah se ujmul rodinného statku, dokonce ho rozšířil z financí, které naspořil z práce v kriminále a dřel své zaměstnance opravdu velmi tvrdě...

    • Marcelskrc

      První tu zabíjeli Poláci

      • První "tu" - během okupace - zabíjeli Ivani! 

        A to v Liberci kudy táhly v noci z 20. na 21. srpna 1968 kolony tanků a nákladních vozidel s vojáky v uniformách armády SSSR. Jeli z bývalé NDR - prostoru Zittau...

        Vojáci reagovali na nadávky a vrhání předmětů po tancích  střelbou na okolní domy i do lidí. 

        Smrtelně zranili šest lidí a desítky dalších lehce. 

        Situace na náměstí znovu eskalovala v jedenáct hodin dopoledne, kdy jeden z tanků vybočil z kolony a narazil do podloubí domů číslo 4 a 5. V troskách zahynuli dva liberečtí občané... 

        • Zbíjeli Úkáčka, kteří jsou dnes našimi věrnými spojenci.

          • ... sbíječkama...

            po Vašem ... zbíječkama...

            • Co to je za nesmysly?

              • Reakce na příspěvek:

                REAKCE NA POZORUHODNÉ SLOVNÍ SPOJENÍ::"Zbíjeli Úkáčka"

                • Reakce na příspěvek:

                  Ježiš, každýmu průměrně inteligentnímu člověku to docvakne. Vám holt ne. Tak polopaticky pro úplný b.by. Prostě překlep, nechtěně jsem vynechal písmeno "a" a už to nešlo opravit. Už jste to konečně pochopil? Mělo tam tedy být "Zabíjeli Úkáčka (Ukrajinci)". Na tomto spojení nevidím absolutně nic pozoruhodného, je to úplně normální. Jestli Vy se divíte takovéhle věci, tak kromě divení v životě neděláte nic jiného.

        • Marcelskrc

          Liberec byl okupován polaky

          • ... a měli na sobě rubášky a řvali rusky...

            • Ukrajinština a ruština jsou příbuzné jazyky a neznalý člověk je lehce zamění.

            • Marcelskrc

              Si seřiď brejle

              • Reakce na příspěvek:

                Ten, kdo objeví seřizovací brejle, dostane Nobelovu cenu za Fysiku...

        • Speciálně se jednalo o jednotky z Wünsdorfu, kde spolu s vojáky, především s důstojníky, žily i jejich rodiny. Ivani tu měli svoje školy, sportoviště, obchody, restaurace, bazény i kina.

          Tanky a vojáci byly soustředěny v prostoru kasáren v Zittau.

          V „Malé Moskvě“, jak se lesnímu městu u Wünsdorfu přezdívalo, bylo tehdy 50 - 75 tisíc mužů, žen a dětí "sovětské provenience" a měli tu k dispozici vše, co potřebovali k životu. Rusky se zde mluvilo od 50. let minulého století až do září 1994, kdy byl dokončen odsun sovětských vojsk.

          • "Bobling" - kdepak jsou Vašnosti, abyste se mne pokusil zesměšnit...

  • Může mi někdo vysvětlit, proč a proti čemu tenkrát ty lidi demonstrovali? Pro mě je to záhada.

    • Proti "vlezdozadkizmu" tehdejší politické věrchušky, včetně A. Dubčeka, pana presidenta Svobody a Oldřich Černík  kteří pak dokonce podepsali "pendrekový zákon" č. 99/1969 Sb. ze 22. srpna 1969 - o některých přechodných opatřeních nutných k upevnění a ochraně veřejného pořádku.

      Na základě tohoto "zákona" byli souzeni a persekuováni lidé, kteří byli zatčeni během demonstrací 1969 - kuriosní to uplatnění retroaktivity práva, není.liž pravda...

      Ale bolševik si právo ohýbal dle svého...  

  • Je důležité si připomínat takové věci, ale nemělo by se zapomínat na některé další historické události. Např. 20 dubna 1930 v Radotíně demokratičtí četníci tehdy stříleli do hladového průvodu dětí a mládeže. Při zásahu zranili pět dívek, včetně nezletilých.

    Památník těchto událostí v Radotíně byl v roce 1992 odstraněn!!! Proč?! Vždyť to už jsme tu měli demokracii. Jak to mohl Václav Havel dopustit? Že by o tom nevěděl?

    •  26. srpna 1278 nám cizáci zabili nejlepšího českého krále Přemysla Otakara II.

      Bojovníka za práva českých sedláků a nevolníků...

      • A 21. srpna 1968 nás přijela zachránit vojska Varšavské smlouvy.

        • Zachránit nás před námi...

          Tvl. to je síla...

          • To já nevím jak to s tím Přemyslem Otakarem II. bylo.

  • Právě teď mi operátor O2 poslal nevyžádanou spamovou SMS kde se snaží přiživit na 21 srpnu 1968. Podle textu a sloganu jsem pochopil že za vším stojí zkrachovalci z ODS kteří dvacet let po převratu nekontrolovaně kradli a devastovali  tenhle stát a teď štěkají jak vzteklý pes poněvadž je Babiš odstrčil od jejich dlouholetých státních koryt. Takže zloději z ODS si koupili prodejnou dě..ku O2 aby pod záminkou srpna 68 normální slušné  lidi otravovali svými ufňukanými problémy. Ironií na tom je, že jsem zrovna četl jeden článek jak se Anglo-americké služby snaží propagandou a provokacemi nabourat do Ruska skrze rozvrat na Ukrajině a jak obkličují Rusko poslední čtvrtstoletí svými vojenskými základnami.  Kdyby se Rusko chovalo stejně dejme tomu ve Skotsku nebo Irsku nebo třeba Kalifornii....TO BY BYLO ŘEVU.

    • Mě ta SMS taky pěkně vytočila. To byla od O2 otravná trapná zoufalost. To by mě zajímalo, jaký politruk to vymyslel a jestlipak už nebyl před rokem 89 bolševickým politrukem. Tihle týpci nemají s převlékáním kabátů žádný problém. A ve skříni pod trenkama mají ještě schované stranické legitimace. Co kdyby se to náhodou zase otočilo. Ty by jako první touhle legitkou mávali nad hlavou a volali by: "Podívejte se, já jí mám, já jsem kovanej". Tyhle "demokrati", to je spolek pěknejch kreatůr.

    • vanhorne

      "slušné  lidi otravovali svými ufňukanými problémy"

      ANO, jako ufnukanek Bures a jeho parta ohlodavacu koblih?

      • Jako pokud má někdo zájem, může zavolat do O2 a oni mu jistě tunu nevyžádaného spamu rádi pošlou. A dotyčný může poté chrochtat blahem. Já o blbosti nemám zájem a mám na práci důležitější věci. Ale kdo chce, ať se tam přihlásí, nikdo mu nebrání......O2 rád vyhoví......

  • Cenzura Tiscali maze prispevky - proc...?!


    To uz tu bylo - cenzura slova...

    • Pravdu nemá ráda ani totalita, ani "liberální" demokracie. Tak to berte.


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit