Přejít na výpis diskuzí

Proč zamířit na ostrov, který objevil Kolumbus

16.6.2019 15:36
Alžběta Šírková 7 příspěvků

Dominikánská republika ležící v Karibiku je pozoruhodnou zemí. Ostrov, který objevil Kryštof Kolumbus, zaujme svou bohatou historií, okouzlující přírodou či zemědělskými plodinami, se kterými dobývá svět - jako třeba kakaem nebo cukrovou třtinou, z níž vyrábí vyhlášený rum.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vypadá to tam nádherně. Jednou se tam určitě podíváme. Dnes je velká možnost cestování, což je super, protože když bych měla peníze, tak bych mohla cestovat pořád. Hrozně mě to baví. S manželem létáme k moři několikrát do roka. Vloni jsem nám koupila nové cestovní kufry, takže máme vše, co do letadla potřebujeme.

• Dominika, nebo i stát Dominikánská republika, je především nesmírně chudá zem. Chudá pro obyčejné obyvatele. Turista je dovezen do resortu, hotelového komlexu, který je uzavřený. A pokud se rizhodne nevyužít organizovanou zábavu a jít ven, je upozorněn velmi důrazně na nebezpečí které jej čeká a doporučeno neodcházet. Byl jsem na ostrovech v Karibské oblasti opakovaně jako kapitán výletní jachty. Kupoval jsem právě na Dominice rum, je tam opravdu výborný a velmi levný. (Turisté, které jsem vozil, především Němci, jej konzumovali velmi rádi). Prostý člověk na Dominice je odkázán na velmi těžkou práci, v horkém klimatu. A jeho příjem je minimální. Zem skutečně není bezpečná, ono uzavření v resortu je oprávněné. Bohužel. Jinak krajině dominují plantáže cukrové třtiny a sem tam velmi jednoduché "podniky" na její zpracování. Většina práce se dělá ručně, počínaje sklizní a konče pracováním. Pro odvážné doporučuji navštívit nějakou místní vesničku a za doslova dolar se nechat pohostit. Kdo má rád dary moře, bude v úžasu, co vše se za tak málo peněz dá dostat. 

• Příliš velká uhlíková stopa.

• Z jakého důvodu nebyl příspěvek paní Šírkové označen jako komerční reklamní sdělení?

Nic, proti Dominice, nějakou chvíli jsem tam i strávil i na sousedním Haiti, o kterém se decentně nemluví. 

• A proč nezamířit tam, ale někam úplně jinam, třeba na Karlštej?

• Kdo chce být IN, vydává se za velkou louži právě do Dominikánské republiky.
  • Dominikánská republika ležící v Karibiku je pozoruhodnou zemí. Ostrov,
    který objevil Kryštof Kolumbus, zaujme svou bohatou historií,
    okouzlující přírodou či zemědělskými plodinami...

Ten ostrov se jmenuje Hispaniola a v současné době jsou na něm dva státy:

Haiti a Dominikánská republika.

Hispaniola (en)

Hispaniola (cz)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit