Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak říká Karolajn... je to tam nádherné. S přítelkou se tam chystáme příští rok. Cestovní kufry už máme také nakoupeny. Ještě uvažujeme o koupi palubního batohu, ať se nám lépe cestuje. S nad příští rok nikde nebude coronavirus :-)

  • Dominika, nebo i stát Dominikánská republika, je především nesmírně chudá zem. Chudá pro obyčejné obyvatele. Turista je dovezen do resortu, hotelového komlexu, který je uzavřený. A pokud se rizhodne nevyužít organizovanou zábavu a jít ven, je upozorněn velmi důrazně na nebezpečí které jej čeká a doporučeno neodcházet. Byl jsem na ostrovech v Karibské oblasti opakovaně jako kapitán výletní jachty. Kupoval jsem právě na Dominice rum, je tam opravdu výborný a velmi levný. (Turisté, které jsem vozil, především Němci, jej konzumovali velmi rádi). Prostý člověk na Dominice je odkázán na velmi těžkou práci, v horkém klimatu. A jeho příjem je minimální. Zem skutečně není bezpečná, ono uzavření v resortu je oprávněné. Bohužel. Jinak krajině dominují plantáže cukrové třtiny a sem tam velmi jednoduché "podniky" na její zpracování. Většina práce se dělá ručně, počínaje sklizní a konče pracováním. Pro odvážné doporučuji navštívit nějakou místní vesničku a za doslova dolar se nechat pohostit. Kdo má rád dary moře, bude v úžasu, co vše se za tak málo peněz dá dostat. 

  • Příliš velká uhlíková stopa.

  • Z jakého důvodu nebyl příspěvek paní Šírkové označen jako komerční reklamní sdělení?

    Nic, proti Dominice, nějakou chvíli jsem tam i strávil i na sousedním Haiti, o kterém se decentně nemluví. 

  • A proč nezamířit tam, ale někam úplně jinam, třeba na Karlštej?

  • Kdo chce být IN, vydává se za velkou louži právě do Dominikánské republiky.
  • mun.go

    Dominikánská republika ležící v Karibiku je pozoruhodnou zemí. Ostrov,
    který objevil Kryštof Kolumbus, zaujme svou bohatou historií,
    okouzlující přírodou či zemědělskými plodinami...

    Ten ostrov se jmenuje Hispaniola a v současné době jsou na něm dva státy:

    Haiti a Dominikánská republika.

    Hispaniola (en)

    Hispaniola (cz)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit