Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pan prezident říká, že se každý má postarat o sebe sám. Tak se starám a kašlu ma staré, invalidy, matky z děckama. Když to nepůjde tak přitvrdím. Doba to chce, vidím to všude kolem sebe.
  • keksicekkolacek
    Nemohl jsem věřit vlastním uším, ale opravdu zrovna nedávno o tom dávali dokument.Doporučuji koupit televizor třeba CRT,mimo jiné kolaboroval Bilak,Husák a jiní zmetci.Ono se špatně rozhoduje se samopalem v zátylku. *12* *7* *9* *13*
    • Blbe, viděl jsem i dokument o mašínech, jaký to byli hodný kluci. Jestli věříš tendenčním blábolům, jsi blb. Jako o tom, jak tam byli na letné studenti a dělníci se potili ve fabrikách v roce 89. Buď si tak blbej, nebo jsi provokatér
  • nevím jestli program TOP09 a KSČ byly shodné,ale jedno je jisté.Mladí chtějí nezávislost a hodnotný život již v mladém věku.A zároveň jistotu rodičů ve stáří.Také jim vyhovuje zdravotnictví zdarma.Dokonce bych řekl že masírování ega via nadstandart budí v mladých nové nepoznané emoce vlastní důležitosti.Ano mohu být mladý,důležitý,a nepostradatelný=jsem ten tahoun státního aparátu.Na mě závisí prosperita země.A abych neriskoval tak radši zůstanu single.Jsem jen já a kdo je víc?.Tak mladí dravci tady je vzkaz pro Vaše samolibé osobnosti:Až budete bez práce-bez prostředků chlácholících Vaše ega-bez jistoty důstojného stáří-bez jistoty adekvátního zaměstnání-s kapsou plnou neuskutečnitelných snů,tak se sejdeme na poli.Jen s tím rozdílem,že budete rádi za nakopané brambory.Mrzí mě že Vám ježíšek nepřinese budoucnost.To nikomu z nás.
  • keksicekkolacek
    No,po této vládě si naši studenti dobře rozmyslí,komu dají hlas.Již samo zvednutí hranice pro odchod do duchodu,(jen tak pro zajímavost u dětí narozených letos),to je 73 let.Ono zavedení školného je také podpásovka a že za každé narozené dítě bude žena dělat o čtyři měsíce déle,to je svinstvo.Také je humus to,co se děje s našimi kulturními památkami,možná si to těch zbylých 39 procent pravicových voliču neuvědomuje,ale bourání kulturních památek tu u nás bylo za prezidenta Novotného,tedy za éry KSČ,protože i oni měli v plánu zbourat KARLŠTEJN a již byl vydán demoliční výměr,ale příchod Alexandra Dubčeka a Pražské jaro tento náš skvost zachránilo.Pana Bessla nezastaví nic a ještě ministr zahraničí prodává naše památky NĚMCUM.Inu,co nám mladí nadrobili,to si celý národ musí sníst. *6* *9* *8* *7* *10*
    • Co to blábolíte o karštejnu, jste zřejmě mimozemšťan. Natáhnout vám hubu za to lhaní na kopyto a roztrhnout. Mimo to dubček? Pan kolaborant myslíte? Co se sra**** do politiky v 89? i když byl politická mrtvola už v roce 68? Co to tady blábolíte?
      Pokud budou všichni jako vy tak se těch prasat v politice nezbavíme.
      Jaký mladí - další lež, tam nebyli jen mladí jak píšete. Za tohle by vám ve středověku vyřízli jazyk, Buďte rád, že žijete v týhle době. Době kolaborantů, lhářů zlodějů a ku*ev *16* *16* *16* *16*
  • VŠ dělají podřadnou práci ...
    Mě by zajímalo jak je to v ČR s rozložením profesí. Mám na mysli kolik je na trhu práce opravdu potřeba VŠ a kolik SŠ. Vzato zcela prakticky od manuálně pracujicích až po úroveň mistr není VŠ potřeba a nevidím na těchto pozicích ani smysl mít VŠ. U běžné normální firmy je tedy potřeba od 70% do 80% zaměstnanců se SŠ vzděláním. OSVČ v oblasti řemesel také nemusejí být VŠ.
    Tedy otázka je kolik % populace je potřeba vzdělat na VŠ aby jich nechybělo a aby jich nebylo nadbytek. Rovněž by mohlo být řečeno kolik % VŠ má mít takové či onaké vzdělání a v jakém oboru. Jistě uznáte že není třeba 100 000 právníků v jednom ročníku.
    Mám za to že takové info by měl dávat Statistický úřad jako doporučení pro školy, aby se předešlo právě těm nemilým případům že VŠ dělá "podřadnou" práci.
  • Vláda modrých ptáků tím, jak peníze a osobní prospěch za jakoukoliv cenu ( třeba na úkor kohokoliv) povýšila nad všechny ostatní hodnoty, vnesla do hlav mladých neskutečný zmatek a chaos. Mylná představa dnešních nových vysokoškoláků, že nad ně není a všichni ostatní, zejména ti starší jsou jen přítěží, se brzy obrátí proti nim samotným. Mám 2 vysoké školy a 30 let praxe a s mladými VŠ se v zaměstnání setkávám denně. Jejich arogance a zbytnělé ego, naprostá nekritičnost ke skutečným vlastním schopnostem je až zarážející. Nejhorší ale je, že převážná většina z nich zcela postrádá opravdový zájem o zvolenou práci. Jediným fetišem je jim výše platu a pokud je možnost přijít k penězům jakkoliv jinak, je to pro ně to nejlepší. Ostatně společnost to tak dnes i preferuje. Profesor Keller to napsal výstižně.
  • V Česku není problém zízkat jakýkoliv titul když jsou konexe a prachy .Své by o tom mohli vyprávět třeba Judříček Marek Benda či lady Řápková a dalši.Takoví to "vzdělanci "se musí logicky zašít v politice či ve státní správě, jinde by se uplatnili akorát tak na zbírání psích hovínek. Neměl by se proto klást takový důraz na titul, je spousta samouků bez maturit kteří dají titulářům ve vědomostech a schopnostech na frak.A proto je třeba více výběrových řizení na určitou pozici bez ohledu na nějaké tituly často protečně a korupčně zizkané. *12*
  • Sou teda pěkné prognozy.se máme na co těšit,jestli to tak bude.
    to vypádá že budem žrát hlínu.
  • Domnívám se , mladí narazí mnohem dřív a tvrdě.Díky sprostotě lékařů,kteří přišli s heslem :"Děkujeme.Odcházíme." A vůbec se nezatěžovali tím,že jejich pacienti,které by takto opustili,jsou tím,kdo musel na jejich studia vydělat.Prostě předvedli národu svoji sprostotu.Proto bude tlak na to,aby byla veškerá vysokoškolská studia zpoplatněna v plné výši.Akdo si na uvedené vydluží,tak aby splácel úroky o inflaci,o kolik se do splacení dluhů , měna znehodnotí.Když bude nedostatek práce pro obyčejné lidi,tak nebude třeba tolik lidí s titulem.Už nyní je napříklat jasné,že příští rok nabude hodně nezaměstnaných ve stavebnictví.Velké stavby nejsou.Stavební profese letos drželo zateplování domů.Když lidem porostou ,příští rok ,životní náklady,tak ten kdo na zateplování nenašetřil,tak už nenašetří.A brát si na uvedené půjčku je nejrychlejší cesta,jak se stát bezdomovcem.Proto bude trend ,v nezateplených bytech co nejméně topit a co nejtepleji se doma oblékat.
    • Někde jsem četl, že vzniklo hodně nových (zvláště soukromých) vysokých škol, z nichž mnohé produkují nepříliš vzdělané a kvalitní absolventy, navíc ve velkém počtu. Údajně kvalita řady VŠ klesla na úroveň SŠ. To neumím posoudit, ale je to zajímavé nebo spíš alarmující. Já pracuji 25 let ve stavebnictví a mnohdy se bohužel setkávám s mladými kolegy, kteří po VŠ a ještě po pár letech praxe nezvládli nebo nepochopili (asi to není nutné ?) význam některých odborných termínů, neznají technologii stavby, projektují ve stylu "omalovánky" apod. Hlavně, že "umí" anglicky, dělají důležité a chtěli by hned nástupní plat např. na mojí úrovni. Mne od průmyslovky po konec VŠ cepovali v tom, že základem je "řemeslo" (tzn. v mém případě pozemní stavitelství), které musím bezchybně ovládat již jako absolvent zejména teoreticky, zbytek se musím již sám naučit praxí v oboru. A tak jsem od začátku jako "zelenáč" kmital, "stříhal ušima" a pozorně s respektem naslouchal starším zkušenějším kolegům, jak se věci mají. To není hned ani tzv. zadarmo, jak si to mnozí dnešní mladí naivně představují, že jako např. něco "obšlehnou" na internetu a někoho tím ohromím, jako dříve ve škole. A mnohde v praxi po nich navíc ani nevyžadují nějakou hloubku znalostí a skutečnou odbornou preciznost. jen tak to nějak rychle, povrchně zrealizovat, vyfakturovat a pryč. Taky respekt až úcta ke staršímu (kolegovi) se nějak vytratily. jak říká jeden můj kolega "jiná doba" ... Ale kam to spěje ?
  • Přímo jste mi vzal svoje věty z "huby".Patrně jsme zhruba stejného stáří a máme stejné a bohužel špatné zkušenosti.Pouze se mi snad povedlo,že moji synové nepreferují uvedenou stranu,tedy o politiku se moc nestarají,ale oba dělají a vždy se snažili práci najít a také pracovat.To se ovšem o valné většině mladých říci nedá.Vidíme to všude,každý chce být pouze "manažér"nic nedělat a brát velký plat.případně nikde nedělat a brát velkou podporu.Staří dělejte a vydělávejte na naše požitky.
    Problém je ovšem v tom,že tito po určité době už dělat chtít nebudou a nikdo je k tomu nedonutí.
    Celkem je jim jedno až my umřem,kdo je bude živit.Pokud staří nebudou dělat do "devadesáti"o čemž obrazně vláda uvažuje,tak "chcípnou"hlady. *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit