Přejít na výpis diskuzí

Revoluce válečnictví: Nahradí vojáky roboti zabijáci?

3.9.2017 11:25
red 12 příspěvků

Válčit lidstvo zřejmě jen tak nepřestane, takže by bylo fajn alespoň co nejvíce snížit počet obětí a to včetně padlých vojáků. Válčení bychom mohli nechat na robotech, které bychom dokonce ani nemuseli ovládat. To je sice na jednu stranu osvobozující, na druhou stranu také velmi nebezpečné. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • V KLDR je pro nás - demokracií infikované lidi - naprosto nepředstavitelně zrůdný režim, který má 3 odpovědi NA VŠECHNO: "Je válka","To je vojenské tajemství" a "Musíme se uskromnit, než vyhraje socialismus": Ve 3 letech jde dítě do armády = nepamatuje si rodiče, jen "děcák". Neví, kolik má sourozenců, nezná vůbec pojem "soukromí", "náš byt", "majetek", za který považuje jen přidělenou zbraň a ošacení. Je indoktrinováno celé dětství, dospívání i vojenskou (asi 7-letou) službu. Tu mají prokládanou robotou na rýžovištích a oslavami (kdy jedině dostanou víc najíst). Naprosté informační embargo (i tuzemské) je devastující. A to si představte už asi 10 generaci takových duševně zmrzačených fanatiků... Ti opravdu nemají co ztratit a hlavně, poslechnou na slovo. Kdo z KLDR emigruje, do roka spáchá sebevraždu z důvodu "poznání" (pokud ovšem nejde o práci jejich agentů). Embargo je směšné - na mocenské struktury ani procesy vůbec nemá vliv. Lidé tam denně válčí o přežití na úrovni základních potřeb: Voda, jídlo, ustavičné nebezpečí "exkomunikace" ze strany, nejistota, bezpráví, práskači potenciálně všichni kolem (v mučení a šmírování jsou to mistři). Tam změna režimu nehrozí, nanejvýš převrat (náhrada jednoho vůdce jiným). A co teda navrhujeme jako "konečné řešení"? Smrt všech obyvatel KLDR hladem?
 • Článek pomíjí fakt, že technologie se nezastaví. Válka bez pěšáka s flintou na zabraném území, není prostě vyhraná. Podle mě nebudou boti primárně útočit ale "čistit" a "držet" ovládnuté území po nukleárním útoku. Jde o to, kdo na ten první útok bude mít koule = fanatičtější doktrínu. Představme si fanatiky IS s prostředky KLDR... na gauči ani na schůzích to prostě nevyhrajeme.
 • * Před dvaašedesáti lety, v září 1955, startovala poprvé na světě z paluby sovětské ponorky B-67 v Bílém moři balistická střela R-11FM, která zasáhla terče na polygonu.
 • Inu bohatí "sponzoři armád" tohoto světa jsou schopni pro svou moc obětovat cokoli, i zeměkouli. A chudáci si vůbec neuvědomují, že si podřezávají větev sami pod sebou. Kdo sleduje dějiny pochopí.
 • Krymský most je vidět i z Vesmíru:
  https://twitter.com/SergeyISS/status/903900948896079872/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fcz.sputniknews.com%2Fsvet%2F201709035907820-kosmonaut-fotografie-krymsky-most-iss%2F
 • jaké lidstvo, chcete říct prašivý američan jen tak válčit nepřestane
  • No jo, už je skoro jak ten prašivý rus co z malého moskevského knížectví během několika staletí zabral šestinu světa.
   A ještě měl málo. A tak zabral Krym, válčí na východě Ukrajiny, válčí na Středním východě a podporuje bojůvky na celém světě. Inu "je třeba zapalovat po celém světě revoluční ohníčky až celý svět zachvátí požár socialistická revoluce" (žhář a vrah carských dětí Uljanov co nakonec zašel na syfilis a jeho zbytky teď tlejí v myším oleji).
  • aby se mohl roztahovat po Evropě a po světě vymyslel NATO - North Atlantic Terrorist Organization
 • Živočišný druh homo (člověk), prý "sapiens" (moudrý) se přemnožil a chtěl by poroučet větru, dešti. A těch 7,5 miliardy na zemi je moc a proto Příroda použije jeho vlastní prostředky ke snížení jeho počtů na přijatelnou mez, aby byla opět dosažena rovnováha. Možná se to už stalo a pak pár jedinců přeživších někde v jeskyni si u ohně vyprávěli legendy, že lidé chtěli poroučet bohům a ti je za to potrestali.
  • Sapiens je spíše člověk rozumný (obdařený rozumem). Moudrý bude, až se naučí ten mozek správně používat.
   • Jistě, s tím nelze než souhlasit. Možná bychom to "sapiens" měli chápat spíš jako "vědoucí", "mající k disposici informace". Jak a zda vůbec těm informacím porozumí a jak s nimi naloží, to je jiná otázka.
    • možný, že jsi až tak veliký pitomec Sajmone?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit