Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pro zajímavost si stačí přečíst včerejší komentář hvězdy Seznamu.cz, pana Dolejšího.

    Jak volá po ideologickém protektorátu nad akademickou půdou. Jak ho děsí to, že by si akademici měli spravovat vysoké školy bez patroly dosazených prorektorů a proděkanů, kteří by odpovídali za ideovou čistotu vzdělání.

    Musel to být zapálený svazák, tenhle pan Dolejší.
    Jeho slovník je jak ze zprávy nacistických okupačních úřadů o důvodech uzavření Českých vysokých škol. 

  • farma

    Tak jsme zase spátky,abychom se báli říci svůj názor že nás vyhodí s práce.

    • A ty běž zpátky do školy...😉

    • Nejlepší je že tam ani nic neřekl a na pódium nevystoupil

  • Asi se na tu příští demonstraci zajedu podívat. Jen tak, ze zvědavosti, abych si udělal svůj obrázek a názor. Být odkázán na prostitutky z médií je bída. Třeba mě za to z práce nevyhodí. To dělali snad jen komáři. Nebo se pletu? 

    • no se mýlís po 89 skončilo přez 70% vedoucích a ředitelů

      • Mám takový vtíravý dojem, že se někdo snaží vyvolat v lidech obavu a strach prezentovat svůj názor. Pod hrozbou ztráty pracovní pozice budou mnozí raději držet pusu. A možná o to tady jde. Aby se lidem zavřela ústa.

        Tohle je ta demokracie? 

        • A do toho se dozvím, že v Praze nastává úplně nový demonstrační level, jaký tu ještě nikdy nebyl a podle mě už snad ani nikdy nebude.Dnes ve středu 15.3.2023 bude prosím úplně první demonstrace pro nic. Studenti Vysoké školy ekonomické dnes budou demonstrovat za odvolání děkana národohospodářské fakulty Ševčíka. Proč? Protože nic neudělal.Já vím, že všichni vědí, o co jde, ale shrnu celou situaci:V sobotu jsme si spořádaně a pokojně demonstrovali proti vládě a proti bídě, o čemž informovala všechna zahraniční média. Jen ta česká, co jsou mnohem pravdomluvnější, z toho udělala proruskou demonstraci. Ale to jsme čekali, pravda a láska to u nás přesně takhle dělá – to je ten jejich optimismus, že co čtenář či divák, to blbec.Po skončení této demonstrace se našlo pár lidí, kteří uspolechli výzvu Slávka Popelky a vyrazili na schodiště před Národním muzeem, kde hulákali na policisty, aby sundali ukrajinskou vlajku z průčelí muzea. Pak se stalo, co se stát muselo, došlo na strkanici, těžkooděnci začali vytlačovat dav, všechno jsme to viděli na bambilionu videí a všichni jsme si udělali vlastní názor, kdo to vyprovokoval a co byla ta jiskřička, která všechno zažehla. Už se k tomu nebudu vracet, je to zbytečné.Někde uprostřed tohodle všeho byl i děkan Ševčík. Policajt ho přitlačil na kamenné zábradlí a tak byl vyfocen nějakým režimním intervjukem.A co bylo dál?Nic.Ševčíka přitlačili k zábradlí. Tečka.Na demonstraci nijak nevystupoval, neříkal žádný projev, neměl žádný podíl na organizaci, prostě tam jen byl. Nezaznamenal jsem, že by vnikl do budovy muzea, nezaznamenal jsem, že by mlátil do policajta, nezaznamenal jsem, že by ho zatkli nebo obvinili. A i kdyby to tak bylo, do dnešního dne nejsou známy žádné podrobnosti.Přesto už stihl vzniknout otevřený dopis požadující děkanovo odstoupení. Je na něm hezkých pár desítek jmen. Všechno samí uvědomělí mladí lidé, kteří už děkana nechtějí. Proč ho nechtějí? Protože nic neřekl, nic neudělal, jen tam byl. První dopis vysokoškolsky vzdělávané mládeže, která chce odvolat děkana, protože je prostě sere. Nic jiného se nestalo.Takhle nějak vypadaly hony na čarodějnice, že? Byla v blbý čas na blbém místě.Znovu opakuji, nezaznamenal jsem, že by Ševčíka z něčeho obvinili, natož aby ho za něco odsoudili před nezávislým soudem. Chtějí ho odvolat za to, že tam byl a protože svými názory narušuje jejich ubohou mileniální rovnováhu.Samozřejmě nestačil jen dopis, oni dneska dokonce budou demonstrovat. Já se tam snad pojedu podívat, protože tohle je nový level protestování. Ty projevy, to bude stát za to. Děkane odstup, ty hajzle jeden, protože jsi nic neudělal, nikde jsi nemluvil, nezpůsobil jsi žádnou škodu, jen ses šmejde nechal přitlačit k zábradlí od policejní gumy a u toho tě vyfotili. Ta fotka konečně ukázala, jaký jsi zmetek a i když jsi před zákonem úplně stejně čistý jako včera, odstup satane!Soudruh rektor Petr Dvořák si také smočil a chce akademickému senátu navrhnout Ševčíkovo odvolání. Doufám, že to udělá písemně a zdůvodnění se dostane na veřejnost. To bude jak z Rudého práva roku 1950. Protože Ševčík byl u muzea, musí být odvolán. Nebo tam fakt napíšou, že jim vadí Ševčíkovy názory? Jako to udělali v tom otevřeném dopise? U milených Jálů to chápu, jsou mladí a blbí až na půdu, ale tohle pánům profesorům přeju. Leckdo z nich ještě předchozí režim zažil. A teď si ho na Ekonomické fakultě zase pěkně obnoví. Vyhodit člověka za to, že někde byl.Páni akademici, přeji vám hluboký a trvalý zážitek, toto rozhodování se vám vpálí hodně hluboko… Bude to na úrovni podpisu Anticharty, za kterou se pak různí Svěráci stydí dodnes a snaží se svou hanbu zahalit do moralizovaného komunistobijectví… Tak hrdinně bojovali proti KSČM, až si na Hrad zvolili komunistického rozvědčíka, který byl v režimních strukturách zaháčkován naprosto dokonale a ještě to po volbách drze přiznal.Až se jednou režim otočí a z vás budou největší bijci dnešní demokratury, tak víme proč. Protože nikdy ze sebe nesmyjete tu hanbu, kterou budete muset brzy podepsat a do konce života ji budete schovávat za horlivé posluhování nové době. Stejně jako vaši předchůdci nejprve pěkně kolaborovali s komunisty a pak, když už to nebylo nebezpečné, byli největší bojovníci proti krotké a neškodné KSČM.Chce se mi blejt, velebnosti.Takže se všichni dívejte. Urválci se dneska sejdou a pěkně na veřejnosti budou demonstrovat za to, že Ševčík byl u muzea a musí za to být příkladně potrestán. Dívejte se, jaké máme rektory a akademiky. Dívejte se, jestli se mezi nimi najde někdo statečný, ale silně o tom pochybuju. Dívejte se na naše elity. Ty nejelitnější ze všech. Dívejte se na naší revoluční mládež. Tohle je budoucnost, kterou nám 







          • připravují.Vy, co nechápete, proti čemu jsme v sobotu protestovali, podívejte se na přímý přenos z dnešní studentské demonstrace proti Ševčíkovi. Nepochybuji o tom, že tam budou štáby všech televizí a hlavní řečníci budou mít možnost se vyjádřit i v České televizi.K tomu nebude vůbec nutné něco dodávat. Oni nám to ve svých projevech řeknou sami. Podívejte se pak na výstupy z jednání akademického senátu a rektora. Všechno se od nich dozvíte. Ta mravní bída z toho přímo stříká.

            A to říkám jako člověk, který by Ševčíkovi do očí vmetl, že tam blbec neměl léz

            • Jestlipak by neměli ti studentíci demonstrovat spíš za to, aby různí političtí šíbři neomezovali akademické svobody.
              Aby se na vysoké školy a univerzity nevrátil ideologický dozor. Pan Dolejší na Seznamu už po tom nepokrytě volá.

              To těm mladým "revolucionářům" nevadí?
              Ševčíka si v klidu odvolá rektor, na to nemusí sehrávat roli užitečných idiotů. 

  • axel123

    Takove potoky slzi od lovcu byvalych komousu, nad jednim proflaknutym postarsim soudruhem?  Velmi zvlastni a podezrele. 🙃😂

    • Tolik jásotu a oslavování nad jedním novým prezidentem komunistou a lampasákem

      • axel123

        Jestli vidis nejakou oslavu a slysis cinkat sklenicky, pohybujes se v nejake virtualni realite.🙃

        • Ale kdepak, jen se neurvale otřel o lidem milovaného prezidenta. 

          • Soudruha

  • . Dnes si dáme onen médii hojně propíraný útok na Národní muzeum.Já tam totiž taky byl…Tedy, nebyl jsem v davu u Muzea, ale stál jsem na druhé straně silnice a s velkým zájmem jsem to pozoroval. A víte, co bylo z druhé strany silnice vidět? Nic. Jen byl slyšet policejní tlampač, ať se lidi rozejdou. A pak trocha neidentifikovatelného hluku a strkání.Naštěstí máme naše pravdomluvné intervjuky, kteří o sto tisíc lidí pod koněm okem ani kamerou nezavadili, ale vynořili se přesně v pravou chvíli, kdy Slávek Popelka zavolal do tlampače, aby sundali hentu ukrajinskou vlajku z muzea. Slávkovi děkujeme a posíláme klíčenku. Líbí se mi, když někdo řeší věc, která je v pořadí důležitosti na sedmistém padesátém šestém místě, zatímco my jsme u položky číslo osm. Ještě jednoho takového disidenta a je s námi konec… Pyrhu, Pyrhu, vždycky si na tebe vzpomenu. Začnu přemýšlet, jestli byl blbej, nebo navedenej, ale fakt nevím, která možnost je pro nás horší.A pak už došlo k tomu obludnému útoku na muzeum, kdy zlí demonstranti zranili dva policisty v kevlarovém brnění a provedli podlý a zákeřný útok na svatou instituci. Hned kolem toho byla celá řada článků, vyjadřovali se experti, jak jsme na náměstí vybičovali nenávist, kterou si pak lidi šli vybít na policajty. Vyjádřil se Vítek Rakušan, že s demonstranty nebude mít slitování a vůbec zazněla celá řada silných prohlášení. Celá řada intervjuků se zaklínala, jak viděli hajlování, jak demonstranti mlátili policajty…A co bylo pak?Pak se ukázalo, že dneska má každý v kapse kameru.Trvalo to jeden den, než se příslušná videa dostala na internet.A ejhle, najednou je to jinak. Najednou se ukázalo, že demonstranti stáli před policajty. Toť vše. To policie strkala do lidí. Ale přišel maskovaný velitel, jehož totožnost už je dneska také známá, vydal rozkaz…. a není to obr Koloděj, je to princ Jasoň. Byla to policie, která zaútočila. Jindra Rajchl má příslušná videa na profilu… a sdílely je tisíce a tisíce lidí, leckdo si je kopíroval, takže jsou k mání na tolika místech, že to už nelze ani vymlčet, ani vycemperovat. Lež v přímém přenosu…Policie se to sice snažila torpédovat svými záběry, ale moc si nepomohli. Na vzdálených záběrech není nic vidět a na blízkých strkají do lidí oni. Navíc přišlo kouzlo nechtěného – policejní kamery míří demonstrantům do tváří, takže vidíte ty brutální proruské staroušky, třímající v ruce strašlivé zbraně – plastové tyčky s vlajkami a to je dneska největší nebezpečí pro vládní demokraturu a je zapotřebí obrněných bouchačů, aby je rozehnali.Moc se mi taky líbilo, jak dva ozbrojenci vedli třetího, který si nejspíš vymknul kotník na schodech… Dost by mě zajímalo, jaká zranění si policajti odnesli. Kouknul jsem se na všechna videa a za nejpravděpodobnější bych viděl tenisový loket od důkladného leštění pendreků.Záběry ukázaly další zajímavé věci… ukrajinskou vlajku s nápisem C 14, což odkazuje k pluku Karpatská Sič, což samozřejmě žádného orgána nezajímalo. A pak se také ukázali dva muži, kteří se procházeli ve stejných mikinách a stejných botách se zbrusu novými ruskými nášivkami, které museli koupit ještě ten samý den. Což je u nás samozřejmě strašně snadné koupit, každý e-shop s chutí riskuje popotahování za ruské symboly. Samozřejmě na suchý zip. To asi, aby přehazovali znaky podle toho, co je zrovna v kurzu a co je třeba zdiskreditovat.A to nemluvím o tom, že postižených z policejního zásahu se ujali právníci, kteří se jen tak z něčeho neposerou. Myslím, že soudruh velitel brzy zjistí, že je od svých šéfů opuštěn, protože jak se začíná otřásat teplé křesílko, tak ať si Vašek pěkně zláme nohu sám.Stačil jeden den a celá ta mediální konstrukce se sesypala jak domeček z karet. Proč? Protože každý má mobil. Protože každý natáčí videa. Protože každý je reportérem přímo na místě. A naopak… velká média sice mají své profi kameramany s hromadou techniky, ale jejich záběry jsou čím dál kratší a sestříhanější. Sice to mohou pustit ve zprávách, ale smůla, zjistit, jak to bylo doopravdy, je otázka hodin. Než lidi dojedou domů a dají to na internet. Technika za miliony, placení reportéři, koordinovaná provokace… a tohle všechno je v hajzlu během chvíle. Proč? Protože mobil a sociální sítě.Takže Vítku Rakušane… děkujeme za tvůj pravdivý rozbor situace, děkujeme za tvou horlivost a přejeme příjemné křeče, až budeš vysvětlovat, jak to bylo. Ten výrok o tom, jak nebudeš mít slitování, ten se ti vrátí. Nabito jste měli jen do sobotního večera. V neděli se vaše konstrukce začala rozpadat a během pondělka už bylo k dispozici dost důkazů, že se u moci musíte držet stále okatějším lhaním. Přeju příjemné křeče také vyšetřovatelům, na které bude tlak, aby to nějak zamázli a Vítka z toho vysekali.Já vím… lidi ještě pořád věří České televizi… Ale ubývá jich, ubývá. Sobotní záběry zase přesvědčí řadu z nich, aby přešli na naší stranu. Ještě pár takových pěkných článků o zlých demonstrantech, které budou vzápětí rozšmelcovány kamerou v mobilu za tři tácy.

    • zničíte se sami. Nejlepším spojencem je hloupost protistrany, jak říká Klára Samková.Přitom stačilo mlčet. Nechat demonstranty a mluvit o pár tisících lidech. Bagatelizovat. Ale vy ne, vy jste potřebovali odstrašující příklad… Akorát vám to dělají amatéři, kteří zapomínají, že dneska je všechno a všude v záběru a všechno bude vzápětí odhaleno. Ostatně… kdo by taky chtěl pracovat pro našeho Vítka, že? Všechno, čeho se dotkne, to zavání průserem. Jaký šéf, takoví podřízení.Vidíte, jak se nás bojí? Ne, nemávají nad námi rukou. Koušou si nehty a polívka ve sněmovní kantýně jim moc nechutná. Oni dobře vědí, že za pár týdnů bude hůř a budou muset přijít s dalšími jobovkami. Oni dobře vědí, že každý den ztrácejí voliče i důvěru. Ne, ještě nebylo plné náměstí, ale ti dezoláti se organizují čím dál lépe. Lídr zavelí, že na Václaváku budou jen české vlajky a musíte si přivést dva čučkaře přímo před reportéry, abyste vyrobili důkaz o ruské páté koloně. A ještě to moc dlouho nevydrželo.A na závěr mi dovolte pár dobře míněných slov našim libtardům:Já vím, že vaší víru to nezviklá, ale pravda nakonec vyjde najevo. Nejste na straně dobra. Jste na straně lží. Jste na straně těch, kteří si musejí pomáhat provokacemi a musejí posílat chlapy v brnění na své vlastní občany. Jste na straně těch, kteří se bojí pokojné demonstrace, na které nebyla převržena ani jedna popelnice a nerozbilo se jediné okno. Jste na straně těch, kteří na hubě nemají slitování, ale musejí posílat policii, aby dělala špinavou práci. Jste na straně těch, kteří potřebují agenty a fízly, aby ještě oddálili odhalení své neschopnosti. Jste na straně zvůle, nikoliv zákona.Jestliže Vítek Rakušan může použít policajty proti nám, jednou je použije i proti vám. Jestliže reportéři Seznamu a České televize mohou lhát o nás a projde jim to, tak budou jednou lhát i o vás. Jestliže se nám premiér Fiala směje do očí a nálepkuje nás, jednou se bude smát i vám a udělá vám to samé. Jestliže je dovoleno bagatelizovat hlas z vesnice, tak jednou budou bagatelizovat i Prahu a lásku. Jestliže Rakušan nemá slitování s námi, nebude ho jednou mít ani s vámi.

  • Rezignovat by měl rektor. Pošlapává akademické svobody, porušuje etický kodex školy a špiní akademickou půdu politickými rejdy. Chová se jako bolševický kádrovák. 

    • Dovoluji si jen podotknout, že pana Ševčíka osobně v oblibě nemám, připadá mi jako zbytečný exhibicionista a člověk s nadměrným egem, ale teď se nejedná ani tak o jednotlivce, ale o princip.

      Kdo neskáče jako my, musí z kola ven? Na akademické půdě? Právě studenti by měli autonomii univerzit podporovat a prosazovat nejvíc a razantně. 

      Co je to za šaškovský senát? Nejdřív jej zvolí a potom odvolávají? Tlačí na ně někdo? Nebo bude z VŠE VUML. To chtějí? 

  • Jak za bolševika. Máš jiny názor než MY strana tak alou do dolů. Na vraždu Horákové taky sbírali podpisy. Pochopil bych to jen v případě, že svoje politické názory přednášel na akademické půdě. 

  • Hon zacal, ale samozrejme demokraticky.... Ale staci byt ve spravne strane, pak lze volat po zabijeni, urazet, napadat, prat verejne zlo. No ovsem, jedna se prece o jisty druh recese, umelecke vyjadreni, proste humor.... 

    • Už asi mnozí zapomněli na plamenné projevy jiných rektorů proti tehdejší vládě na demonstracích. A nikdo nikoho neodvolával.

      Prostě totalita, cenzura a politické kádrování se plíží na akademickou půdu. A to pana Ševčíka právě "nemusím." 

      • Svou účastí na demonstraci - údajně jen zrovna tudy procházel 🤭- dal poslední důvod ke svému odvolání...

        Myslím si, že tím rektorovi jeho odvolání usnadnil...

        Když jsem v TV slyšela názory studentů na Ševčíka - žádná chvála tam nezazněla...

        Dlouhodobá nespokojenost...

        • KAŽDÝ občan tohoto státu má plné právo zúčastnit se jakékoli demonstrace a svobodně projevit svůj názor. I mě nesympatický občan Ševčík. Ani Vy, paní Koloběžko mu ho nemůžete upřít. Nebo vyházíte z práce cca 80 000 přítomných? A vybraní studenti na připravené téma? Úsměvné. Nová doba. 

          • Jindřichu - nikde napíšu, že Ševčík nemá právo se nějaké demonstrace zúčastnit...

            Nic takového mu neupírám...

            Za odstoupení Ševčíka se již podepsalo 2166 "vybraných" studentů...

            To vám přijde úsměvné...?

            • "Vybraný" byl třeba úplně náhodou student Kuneš, kterému Ševčík neudělil zkoušku z nějakého předmětu a tento student už dva roky nedělá nic jiného, než štve proti tomuto opovážlivému pedagogovi. 

              Kdyby tam tehnhle týpek nebyl, tak budu věřit tomu, že to nebylo zinscenované. 

            • Nikde nepíšete? "Svou účastí na demonstraci - údajně jen zrovna tudy procházel 🤭- dal poslední důvod ke svému odvolání..." 

              Těším se až budou studenti podepisovat nějaký dokument za něco ne proti někomu nebo něčemu. Asi z toho mají srandu nebo se cítí být součástí zajímavého honu na akademického funkcionáře. 

              Ne, nepřijde mi to úsměvné. Je to smutné. Inkvizice nepohodlných. 

              I akademický funkcionář má právo na svůj postoj. Že to nikomu nepřekáželo, když rektoři napadali osoby z minulého establishmentu. To bylo O.K.

              Akademické svobody nejsou hadr na boty.

              Pan rektor řekl, že když Ševčíka neodvolá senát, udělá to sám. Arogance moci nad akademickými privilegii. 

              • Reakce na příspěvek:

                Nikde nepíšu, že nemá právo se nějaké demonstrace zúčastnit...

                Píšu, že se zúčastnil...

                Nepřekrucujte můj text - to dělá všem KIMCID ve všech svých přezdívkách...

                Studenti mají zřejmě jiný důvod k jeho odvolání, než jeho "procházka" u Muzea...


        • Tak ČT je jistotu jednoho. Natočíte třba dvacet reakcí lidí a je jedno, jetli to jsou názory na Ševčíka, demonstraci, Trumpa, Zemana, Babiše atd. Ale do éteru pustíte třeba jen pět, pečlivě a účelově vybraných reakcí. Nikdo vám samozřejmě nemůže říct, že lžete. problém není v tom, co vysílají, problém je v tom co nevysílají.

          • Já nepíšu o ČT, ale o TV...

            Ostatně - studenti sami napsali petici za odvolání Ševčíka a to kvůli jeho - "opakovanému porušování  etického kodexu na akademické půdě"...

            • Četla jste prosím dotyčný kodex? Udělejte to. 

              • Reakce na příspěvek:

                Etický kodex učitele jsem četla...

                A vy...?

                • Reakce na příspěvek:

                  Samozřejmě, jinak bych se o tom nebavil. Samozřejmě nejen část "Obecné zásady."  

                  Nepřipadá Vám, že ho nepošlapává jenom pan Ševčík? Skoro bych řekl, že platí pro všechny. 

  • "Oslav 100 let od vzniku Československa se na Pražském hradě letos nebude
    účastnit ani rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze Hana Machková."

    Stalo se před pár lety. Vzdor Pražskému hradu. Hrdinka s.r.o. Pokud mne financuje stát /veřejná vysoká škola/ tak nemohu dělat vlny. Bylo ovšem třeba ukázat že náš "úďa" už má vlastní názor. Aktuálně se rektor VŠE svým komediantstvím přibližuje tomu v Kyjevě. Kdo dělá u nás  větší veřejnou ostudu? Ten kdo všechno vysvětlil, nebo ten kdo se chce zavděčit do Strakovky? Když revoltovala škola - všechno dobrý? A nyní se bude otírat botka o slušné lidi? Zas je na čase vysokým školám finančně přitnout. A rektorského pozvat před výchovnou komisi. I s rodiči .Jak na základní škole. A věří se, že ten aktuální mravní kotrmelec je zapsaný v žákovské knížce!

  • dzixy

    Ukázka, že už i na akademické půdě, kde naopak různé názory se mají třídit, tříbit, je všechno jinak, než má být. Rektor má obavy o své jmenování a tak vyzývá k rezignaci. Smutné, když bezbřehá moc vlády tak hrubě zasahuje do prvků demokracie, kterou chce sama vytvářet, ale také ovládat a "usměrňovat". Ještě několik vládních lží a banánová republika bude na obzoru. Nebo nová bezbarvá totalita.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit