Přejít na výpis diskuzí

Rodiny s nejvyšším rizikem chudoby. V Česku má práci jen 44 % žen s malými dětmi

12.12.2018 19:23
red 6 příspěvků

Česká republika zažívá nebývalé období vysoké zaměstnanosti. Důsledkem je mimo jiné úspěšný tlak na růst mezd a platů, ale také strop, na který narazily výrobní kapacity českých podniků. Přesto je v Česku velká skupina těch, kteří mají přístup na trh práce stále obtížný – jsou to matky s malými dětmi,...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Taky mám malé děti a vím, jak je to těžké vše skloubit. Musím pracovat na zkrácený úvazek, abych se mohla o děti postarat. Samozřejmě pak dostanu méně peněz. Kamarádka mi doporučila brigádu. Dostanu peníze za klikání . Je to jednoduché a můžu pracovat v klidu večer, když už dětí spí.

 • dzixy
  Pokud společnost nevytvoří dostatek možnosti, kde bude o předškolní děti postaráno, situace bude pořád stejná. Ne každá rodina má "stařečků", kteří jsou schopni i ochotní hlídat malé děti, aby jejich rodičové, zejména matky, mohly nastoupit do práce dříve, než půjdou děti do školy.
 • Ženy s malými dětmi se mají starat o své malé děti a peníze pro rodinu má zajišťovat muž. Tak to vždycky bylo.

 • Wolfcastle

  Zaměstnavatelé však poptávají hlavně profese, které pro ženy vhodné
  příliš nejsou. "Převažuje poptávka po méně kvalifikovaných pracovnících
  jako jsou montážní dělníci či pomocní pracovníci ve výrobě... Tak chápu ono by chtěla každá bejt hned ředitelka či aspoň managerka! prostě práce je dost jen se jim nechce MAKAT!!!

 • A maminka nedostala ani kačku...

 • tedy v článku je argumentace na mentální úrovni prvoka.

  Na trh práce mají obtížný přístup matky s malými dětmi?? A taky ženy v porodnici a taky muži, kteří zemřeli.....matky s malými dětmi se starají o něco velmi důležitého - o děti a nějaký trh práce je zajímá asi trochu méně.

  Že v takové rodině (kde je malé dítě) pracuje zpravidla jen jeden rodič - to je také objev století. Když jsem byl batole a malé dítě, tak pracoval také jenom tatínek. Co je na tom zvláštního? Pseudo motivy k článkům.


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit