Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mun.go

    Upíři rozhodně nejsou sci-fi. To je fantasy pohádka. Pravé jádro sci - fi, které klade důraz na pozitivní rozvoj technologií (tedy nikoliv zbraně, války, epidemie, zkáza a strach, ale rozvoj ve prospěch lidí a lidstva) bylo potlačeno těmito pohádkami pro staší mládež.

    Nynější sci-fi odráží nedobré výhledy příjmově rozdělené společnosti s globální nadvládou oligarchů tak, že zpracovává post-katastrofická témata.

    • Wolfcastle

      Dnes už se ani pořádné sci-fi netočí to je jen samej superhrdina z kresleného komixu pro děti a mentálně retardované dospělé....

  • Skutečnost opět překonala nejdivočejší představy nejodvážnějších futurologů a proroků. V Evropě je nyní eurohujery budován supertotalitní nadstátní útvar, proti kterému bude bývalý Sovětský svaz baštou demokracie. Spojené síly merkelovských aktivistů, ordnerů z Antify, islamistů a eurohujerů polymorfním způsobem potlačují vše, co jen trochu zavání demokracií, a tak je vážně ohrožena existence naší evropské civilizace.
  • KIMCID

    Stačí juknout na současný Detroit a budete vědět.

  • wolfcastIe

    V té době jsem ještě nebyla na světě, tedy nemohu posoudit!

    Pa Simča, už sem vůbec nechodím!

  • Wolfcastle

    Nikdy jsem nepochopil tu obdivovanou "kultovnost" Blade Runner vždycky mi to přišlo jako naprosto dementní nereálná 3,14čovina a to mám sci-fi rád... A vida 2019 je tu a měl jsem pravdu z té fantasmagorie není nic... Oproti tomu takovej Orwel ten budoucnost předpověděl skvěle jen stím rozdílem že lidi žádná vláda nenutí pod trestem smrti mít doma a všude kamery co je sledují oni si to kupují sami a na FB toho o soběpostnou mnohem víc než byla jeho fantasie :D Ale chápu ho napsat tenkrát že lidi se nechaj sledovat a dobrovolně budou sdílet svoje soukromí tak by se mu tenkrát všichni vysmáli jakej je to pomatenej fantasta že lidi nejsou přeci tak blbý 😀😂

  • "Bída lidí, kteří žijí v chaotických přeplněných uličkách L.A. Obraz zbídačené lidské společnosti, jež si prošla řadou krizí, jejichž následkem se v USA dostala k moci tvrdá diktatura."

    Ano obraz, obraz dnešních SS.

  • No ony se ty filmy zas tak moc neodchýlily od skutečnosti (alespoň některé). Je ovšem třeba mít otevřené oči a dívat se pod povrch a ne jen hltat propagandistické fikce kterými veřejnost krmí oficiální režim. Někdo ovšem, než by přiznal že žijeme v potěmkinovské Iluzi, raději zemře. To už říkal Morfeus......tito lidé, Neo, jsou na Matrix napojeni a budou ten manipulativní režim bránit i za cenu svého života.

    Naštěstí jsou ve hře i jiné pozitivnější síly, které mocenským gaunerům brání v plné realizaci jejich zrůdných představ.... 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit