Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ať žije ten kdo má rád Romadůr, to nemá s cikány snad nic společného. Tak aby to nakonec nebyl nějaký den Romadůru. To je přeci blbost oslavovat cikány, to je jako oslavovat válku. Někdo to třeba popletl.
  • Navrhuji u příležitosti tohoto svátku přejmenovat letiště Václava Havla, (bývalé Ruzyně) na Rómské letiště nebo Letiště Roma, či snad Letiště Rómů. Případně nouzově najít jiný objekt, který byl hoden této cti - budova parlamentu, nebo z Pražského hradu udělat Rómský hrad. Stane se to jistě projevem naší kulturní vyspělosti a Evropě a světu ukážeme, jaký pozitivní postoj máme k této kulturně zajímavé minoritě v budoucnu majoritě.
    • Taky nápad, dobrý.
  • Já myslel že oslavůjí každý měsíc kdy jim pracovití gádžové pošlou peníze na rozmnožování *16*
    • Snad oslavují každé ráno když v poledne otevřou oči a nemusí do práce, cigoš má hned vydělaný.
    • Dobry! *3*
      Ale oslava cikanskyho svatku je i kdyz se jim podari nekoho bezbrannyho okrast (slaby lidi,nebo duchodce),popripade vyradit drazni zabezpeceni po kradezi medi...
    • tak to jsem se takle už dávno nezasmál.
      trefils to přesně. *2*
  • Pravděpodobně jejich zábava bude pokračovat,pořádným chlastem.Potom pořádnou pranicí a doma bezuzdným sexem.
    • klasi taky jsi to trefil přesně. *2*
    • To víš jo. A zase přibude maličkých romáčků a daňoví poplatníci se budou skládat na dávky pro ně. Přece robic dzeci je lepší než robic u gádžů.
  • Jo chápu, jsi k o k o t.
  • Mezinárodní cikánský den ????? Copak celý svět zešílel? Dofám, že v co nejbližší době bude tento idiotský svátek zrušen. Kriminálníci by neměli být oslavováni, ale trestáni.
  • Cikán- Rom. Jaký je v tom rozdíl. Kdo tedy má svátek ? Když mám důvod se přejmenovat tak jsem hned jiný člověk ?
    • cikán je česky a Rom je mezinárodní...ještě něco nechápeš ?
      • ROM (z anglického Read-Only Memory) je v informatice typ elektronické paměti, jejíž obsah je dán při výrobě, není závislý na napájení (je tzv. nevolatilní) a nelze ji později přepsat.
      • Co to meleš za bludy?Podívej se do slovníků a nebo enciklopedií,všude je cikán a ne rom. *16*
        • cikán je česky , gitano francousky atd. Cikáni se dohodli že mezinárodní název pro jejich etnikum je _ Rom, Romale .
          • "gitano" je to ve španělštině. Francouzsky je to "tsigane" anebo také "bohémien", což ovšem doslova znamená "obyvatel Čech", protože "la Boheme" jsou Čechy. Najdi si to ve slovníku.
            • w, Boheme" = Čechy, jejich obyvatel je "Bohmémien", "Autriche" = Rakousko, obyvatel = "Autrischien", "Italie" = Itálie, obyvatel ´"Italien"... slovo "bohémien" je synonymem pro "tsigane" = cigán, pro slovo Čech mají výraz "Tcheque". Když si s tím dáš trochu práce, tak to ve slovníku najdeš.
            • bohemian není obvytel čech..to máš opravdu špatné slovníky :-))
        • Slyšel jsem, že prý to pochází z věty "me som rom", což prý znamená já jsem člověk. Tedy "rom" by podle toho znamenalo "člověk". Co znamená "gádža" nevím, nemám cikánsko-český slovník. Asi opice.
          Roma je italsky Říma, Romano, Romani je Říman, Římané.
  • Cikán- Rom. Jaký je v tom rozdíl. Kdo tedy má svátek ? Když mám důvod se přejmenovat tak jsem hned jiný člověk ?
  • Koukám, takový národ, s dlouhou historií, jazykem, kulturou (pravda, písemnictvím zrovna ne *3* ),
    proč je musí celý svět znát jen jako zloděje, vyžírky a apriori problémové lidi?
    • A jsou tací všichni ?? Asi ne , ...kdyby jste radši řešili sami sebe , jestli jste dokonalí , a zda tedy máte právo kritizovat ostaní ?!
      • Ne nejsou takoví všichni ---jen 98 % /buď jste jeden z nich ,nebo nejsou
        ve vaší blízkosti / až vás některý z nich vezme po hlavě změníte názor,
        nebo už se tak stalo?????????? *12* *12*
        To co zde většina lidí píše není kritika jen holá fakta -probuďte se už prosím!
        • já ne rozdíl od vás nespím ani jeden z vás tu není bez vady , takže nejdříve pracujte na sobě , aby jste mohli kritizovat ostatní !!!!!
  • ...k dosažení ohleduplné a tolerantní společnosti..
    To aby se mohli nerušně množit a dále nás beztrestně okrádat?
    ....poukázalo na důležitou roli, kterou Romové ve světě mají...
    Jakou? Parazity nemá nikdo v lásce a všichni se jich snaží zbavit.
    ... Romové jsou součástí i české kultury...
    To je jen zbožné přání. Nevybavuji si, že by v nějaké expozici vystavovali cikánská umělecká díla, nezjistil jsem, že by nějaký cikán dosáhl úspěchů třeba ve vědě, literatuře atd.
    Co ta Šimůnková užívá?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit