Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • goyim

    Hlavně západ nesmí zapomenout na to, že měl na té válce velký podíl viny, hlavně Německo a Francie, kteří se nepostarali o ukončení civilní války na Ukrajině a implementaci Minsk dohod, kterou sami iniciovali. USA si holt protlačilo svoje zájmy jako vždy = expanzi NATO na Ukrajinu, přesto, že Německo a Francie byli proti. Doporučuji přednášky Johna Mearsheimera.

  • Nejsem žádný rusofob. Dokonce mě někteří inteligenti nazývají bolševikem.
    Ale Rusko asi nebude typickou evropskou zemí. Jestli je to správně nebo dobře, to se uvidí. Má svoje specifika. 

    • mun.go

      Rusko je geograficky v Evropě pouze po Ural.

      Na druhé straně každá země v Evropě má svoje specifika - proto taky ty země vznikly, že obyvatele něco spojuje - něco odlišného od zemí ostatních.

  • josef.chmela

    Rusko pouze dělá všechno pro to, aby se nestalo protektorátem USA a EU a ochránilo své území a své nerostné bohatství, které je neustále trnem v oku USA teroristů a imperialistů.

    • Lžete. Rusko je normální fašistická diktatura, a proto je sympatické jedincům podobného ideového zaměření. Rusko má sice největší nerostné bohatství na světě, ale nikdy ho neumělo smysluplně využít. Do několika let tak z něj bude jen čínská kolonie. 

  • Krásně překroucená skutečnost. .....Teď už jenom čekám, že bude odhalen některým z našich ministrů nebo premiérem, či snad prezidentem ČR pomník bojovníku za rovnoprávnost Sudetských Němců soukmenovci Konrádovi. Našlápnuto k tomu je!

  • mun.go

    Tiscali se poněkud překleplo v uvedení zdroje. Uvedený překlad je opravdu z The Conversation, ale nikoliv z článku o nových nákladních lodích snižujících emise (Wind-powered cargo ships are the future: debunking 4 myths that stand in the way of cutting emissions) - který máte uveden v odkazu, ale z článku Despite the war, Russia is still part of Europe – for a lasting peace both sides need to remember that.

    Autorka Anna Matvejeva z King's College Londýn přisuzuje ruským občanům "kolektivní odpovědnost za válku na Ukrajině, kterou nezavinili, bez ohledu na své postavení.Ovšem stejně tak mají odpovědnost občané kolektivního západu, kteří neprotestovali proti tažení NATO na východ a krvavému masakru v Oděse roku 2014, kdy oficiální vyšetřování dospělo k závěru, že na vzniku požáru nemá nikdo vinu a oběti se upálily nějakou náhodu vlastně samy.

    Dále autorka píše: "Kreml totiž nenabídl veřejnosti žádné zdůvodnění invaze do sousedního státu, s nímž by mohla souznít". To samozřejmě není pravda. Oficiálním zdůvodněním byl požadavek Doněcké a Luhanské republiky (které Rusko uznalo) o ochranu území a životů jejich občanů. 

    Zcela správně poukazuje Václav Umlauf v článku "Masakr v Oděse 2014 a zapálení Říšského sněmu 1933" na podobnost nástupu fašismu a následujícího konfliktu. Článek je z roku 2015 a v závěru  konstatuje: 

    Hitler vojensky plánoval nejprve dobytí Západu, ale jeho oficiálním nepřítelem bylo bolševické Rusko v čele se Stalinem. Nyní je oficiálním nepřítelem v nové studené válce opět Rusko v čele s Putinem. Zábor západní Evropy běží jinak: přes připravovanou smlouvu TTIP, bankstery a anonymní korporátní fašismus. Tyto nadnárodní globální síly v roce 1933 nebyly tak silné, aby se obešly bez národního, či spíše nacionálního státu. Dnes už tento typ státu nepotřebují, a chtějí jej aktivně zničit.

    Skutečně si nyslíte, že pasivní občané Evropy nenesou ani kriminální, ani politickou, a dokonce ani morální vinu na probíhajícím konfliktu a na nástupu fašismu ve třetím tisíciletí v Evropě?

    • Vaše komentáře mají vždy hlavu i patu a na úrovni. Palec nahoru! 😐

      • To ano, super, ale někdy docela dlouhá pojednání. 

  • A teď si ten článek přečtěte znovu a místo Rusko a ruské si tam dejte USA a americké. A uvidíte, jak to překvapivě sedí v mnoha věcech 😀

  • Vzpomeňte jak to dopadlo, když bylo poraženo a vydrancováno německo po první světové válce. Rohodně to nemělo za následek demokratizaci německa a pak se všichni chytali za hlavu. Ten kdo není schopen se poučit z minulosti, je odsouzen ji opakovat.

    • Především se domnívám, že Rusko nebude nikdy demokratické  v typickém západním střihu a jsem přesvědčen, že to nebude k jeho škodě. Stejně tak i Čína. A na tzv. západě je podle mého mínění termín demokracie již značně zdiskreditován. 

    • Přesně tak. Proto přístup k Německu po druhé světové byl úplně jiný  a to hlavně díky Marshallovu plánu.

      • josef.chmela

        Německo, když přijímalo Marshallův plán, muselo souhlasit s podmínkou, že na jeho území budou vybudovány americké vojenské základny. A vovovotom to je.

      • mun.go

        Odlišný přístup spočíval hlavně v tom, že USA zůstaly (a zůstávají) v Německu pevně zakotveny na svých základnách.

      • mun.go

        .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit