Přejít na výpis diskuzí

Ruský generál dostal za úplatek pět let. Přišel o hodnost a vyznamenání

14.8.2015 15:44
164 příspěvků

Bývalý generál ruských pozemních sil Vladimír Čirkin dostal u moskevského soudu pětiletý trest za to, že přijal úplatek ve výši 20 tisíc dolarů (asi 500 tisíc korun). Měl svému podřízenému sehnat byt. Čirkin zároveň přišel o generálskou hodnost a státní vyznamenání, která za dobu své služby obdržel. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Za úplatek 5 let, kolik by dostal za vraždu žen a dětí na Íráckém tržišti???
 • Skinheads
  Podnikáte v Rusku? Pak Vaši firmu mohou kdykoliv zlikvidovat Putinovi komunističtí kamarádi z KGB nebo místní regionální vládci. To dokazuje i případ, který popsal týdeník Echo v čísle 2. Podnikatelka Jana Jakovlevová dovážela do Ruska dlouhá léta bez problému jisté průmyslové čistidlo. To však bylo z ničeho nic nenápadně překvalifikováno na drogu a ona s mnoha dalšími podnikateli skončila ve vyšetřovací vazbě.

  Důvod byl prostý. Tento byznys se zalíbil Putinovu kamarádovi z KGB Viktoru Čerkesovi a tak se on a jeho klan ho chtěli zmocnit. Scénář by byl jasný, firmy by byly po vykonstruovaném soudu odebrány majitelům, a Čerkesovci by je koupili za pakatel. To jsou běžné ruské způsoby.

  Jenomže v rámci kremelských gangů přecenil své síly, protože zasáhl do sféry vlivu jiného bývalého kágébáka, tehdy šéfa současné KGB zvané FSB Nikolaje Petruševa. Ten zmobilizoval spřízněná média a Jana Jakovlevová byla nakonec osvobozena. Ovšem šílené je, že média začala jednat až na pokyn shora, pokud by ho nedostala, tak měla paní podnikatelka smůlu a skončila by někde na Sibiři v pracovním táboře.
  Celá tato kauza měla ještě dohru u nejvyššího a Putin nakonec zařízl oba kohouty, Čerkese i Petruševa. Nicméně nikoliv proto, že páchali zlo, ale „prali špinavé prádlo na veřejnosti“ a to se přece nedělá, správné mafiánské klany řeší takové problémy „uvnitř rodiny“. Putinovy totiž korupce nevadí a lumpárny svých blízkých toleruje, ale nikdo nesmí ohrozit jeho zájmy, pak se stává nepříčetným. Komunisté zkrátka byli pořád zločinci a zůstali jimi i v současném Rusku, i když pod jinými barvami.
 • Kdepak korupce v Rusku, Rusko nejsou USA, tam korupce kvete!!!
 • Skinheads
  . Vojáci ze státu NATO uspořádali na estonský den nezávislosti vojenskou přehlídku v estonském městě Narva, které leží na hranicích s Ruskem a v němž převažuje ruská menšina. Západ musí dát Rusku důrazně najevo, že v členské zemi Aliance nemají neoznačení zelení ozbrojení mužíci šanci.
 • ale že si ti Rusové dovedou s korupcí poradit...
 • Semjon už má v řiti 39,6 °C nejvyšší čas k návštěvě gay klubu!!!
  • Skinheads
   o těch tu básníš jenom ty Ivane. Zřejmě budeš znalec *15* *15* *15* *15*
 • Skinheads
  V plejádě ruských válečných násilností začneme v Afghánistánu. Ruská komunistická armáda se tam po vpádu v roce 1979 dopustila mnoha válečných zločinů. Bývalí ruští vojáci sami přiznávají, že v Afghánistánu se svými nepřáteli nijak nemazlili. Tak poru­čík Igor Kotov, který v osmdesátých letech válčil ve východním Afghá­nistánu, prohlásil zcela otevřeně: „Za­jatce jsme nelitovali, často jsme je mučili.“ Ten také přiznal, že Rusové běžně zabíjeli zajatce tak, že je shazovali z vrtulníků z velkých výšek. Hodně se o zločinech ruské armády v Afghánistánu píše v Černé knize komunismu.

  Ruští vojáci postupovali vždy stejně. Nejdřív hodili do vesnického domu granát a pak pro jistotu ještě postříleli všechny přítomné muže. To, jestli patřili k protikomunistickým bojovníkům nebo se jednalo o civilisty, samozřejmě nezjišťovali. Asi k nejhoršímu masakru došlo 20. prosince 1980, kdy byla zničena městečko Tarinkot u Kandaháru. Sověti tam během jediného dne povraždili na tři tisíce lidí včetně žen a dětí. To bylo daleko víc obětí než v Američanům tolik předhazovaném vietnamském My – lai. Je jasné, že ruské komunistické běsnění v Afghánistánu bylo hlavní příčinou vzniku fanatického muslimského Talibanu a rovněž radikála Usáma bin Ladina, zakladatele teroristické al-Káidy. Kdyby Rusové nechali Afghánistán na pokoji, Taliban by neexistoval. Rusové jsou tedy v případě Afghánistánu hlavní příčinou islámského terorismu.
 • Amrdólie se topí v dluzích a žádnej generál to nezvrátí!!!
  www.usdebtclock.org
 • Skinheads
  Rusko jde ekonomicky ke dnu jako Titanik

  Fakta jsou neúprosná, ruské hospodářství zrychlilo v dubnu propad na 4,2%. S tak černým scénářem žádný odborník nepočítal. Je to důkaz toho, že kremelská říše je kolos na hliněných nohou a jen tak se to nezmění.

  A bude ještě hůře, experti ze Světové banky předpovídají Rusku vleklou recesi. Kde hledat příčinu? Svoji roli jistě hrají i ekonomické sankce Západu kvůli ruské okupaci Krymu a podněcování konfliktu na východní Ukrajině. Ale hlavním důvodem je pokles cen surovin, na jejichž exportu je Rusko existenčně závislé – ropy a plynu.

  Za to, že černé zlato je levnější než v loni v tuto dobu, může jeden z předních světových hráčů v oboru - Saudská Arábie, které se ovšem povedlo kouzlo nechtěného. Jako v té moravské lidové písni, kde myslivec střelil na lišku, ale trefil Maryšku. V tomto případě myslivec Saud vystřelil levnější cenou ropy na lišku- americké těžaře z břidlic, které chtěl zničit. Jenomže ve skutečnosti trefil Rusa Maryšku, která už téměř leží na bříšku. A Saudové hodlají nadále cenu ropy na světových trzích dále držet na současných kolem 65 dolarů za barel.

  To je ovšem pro Rusko, které by potřebovalo, aby se tato suma vyšplhala nad sto dolarů, zoufale málo. Tato krutá pravda dosvědčuje, že ruská ekonomika je silně závislá na vývozu surovin. Takto ovšem nevypadá hospodářství vyspělých zemí, ale těch rozvojových, ke kterým má Rusko blíž, než si jeho fanklub dokáže připustit. Ovšem nemohou s tím nic dělat.
 • Semjon generál Pride hrdě a se vztyčenou hlavou přivedl svou kohortu gayů do Prahy!!!
  • Skinheads
   Jsi *12*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit