Přejít na výpis diskuzí

Šéf parlamentu pohrozil, že zablokuje třetí hlasování o dohodě s EU, odkázal na pravidlo z roku 1604

18.3.2019 20:43
vac 8 příspěvků

Britská vláda podle šéfa britské Dolní sněmovny Johna Bercowa nemůže předložit poslancům znovu k hlasování dohodu o odchodu země z EU, kterou už dříve odmítli, může přijít pouze s "podstatně" pozměněným textem. Bercow to v pondělí řekl poslancům. Odvolal se přitom na několik století staré...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Je to Spojeného království Velké Britanie a Severního Irska privátní věc - a zbytku světa zbytečná starost!

 • EU není samozřejmě bez chyb, ale ty chyby je třeba formulovat, navrhnout řešení a to řešení prosazovat. A jak se GB zhostila této své povinnosti člena EU? Chovají se jak puberťačky. Nevědí co chtějí, a když to nedostanou tak prásknou dveřmi a vyhrožují odchodem. A přitom jim nedochází, že zesměšňují sami sebe. A co takhle, kdyby občané Severního Irska řekli, že chtějí "vystoupit" z Velké Britanie?

  • axell1990

   No ono je to spíš o tom, že zatím co lidé se v referendu vyjádřily tak že chtějí z EU vystoupit, tak v podstatě celá vláda by chtěla zůstat a dělá vše proto aby nakonec nevystoupily.

   • To ano. Jenomže ti lidé už nedomysleli k čemu to "vystoupení" povede. Ani to domyslet nemohli, protože jim k tomu chybí znalosti faktů a schopnost analýzy různých řešení.

    • KIMCID

     Ale. Ale podceňuješ vyspělí západ

     • Indiánská babičko, vyspělÝ západ. Holt, ta čeština... 

      • KIMCID

       ano vyspělý přesto západ ne my.dělám chyby no a?

       tak že jsou všude na západě hloupější než my na východě?

       Francie bezhlavé přijímání uprchlíku?Německo to samé?

       Británie se rozhodne dost a je to taky špatně?

  • Oblast na severovýchodě ostrova byla vždy pod vlivem Anglie, což od 16. století posílila silná imigrace anglických, a především skotských presbyteriánů. Tito pozdější Unionisté (tedy stoupenci unie s vlastní Británií) pak odmítali autonomii Irska, resp. jeho nezávislost, o níž usilovala většina Irů, kterých ale byla celkově menšina.

   Tak to chodí, když se původní obyvatelé vlivem imigrace, které se jako obohacujícího faktoru přece netřeba obávat, stanou menšinou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit