Přejít na výpis diskuzí

Sexy Marx učí mladé, jak být správnými komunisty

24.3.2019 6:09
24 příspěvků

Vousy a zádumčivý pohled starého bělocha netvoří zrovna "sexy" reklamu myšlenkám, které by čínská vláda ráda vnutila svým občanům. A tak si německého filozofa Karla Marxe upravila k obrazu svému. Mladým divákům své ideály v propagandistickém seriálu Vůdce přednáší mladá, bezvousá a štíhlá...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Chytrej pán, jeho otec luterán ho vedl správným směrem!

  • Židovská rabínská rodina, otec K. Marxe však konvertoval k luteránství, aby mohl pracovat jako advokát. 😉

 • marxův a engelsův Kapitál je povinná četba na amerických ekonomických univerzitách, a osnovy ekonomie čerpají z jejich závěrů, takže jenom hlupák by si myslel že se v něčem mýlili

  • Poznat se má všechno. Také jsem se jednu dobu snažil toto číst. abych poznal o čem je vlastně řeč. Zlé je, pokud si z něčeho nějaká skupina nebo skupiny udělají svou ideologii. Stejně jako katolická církev vzala myšlenky Ježíše a zpitvořila je k obrazu svému a svým výhodám, Ježíšovi k nepoznání.

  • například naše ekonomické školy učí podle nevím čeho a podle toho to vypadá.

   nemáme jedinou myslící hlavu která by zvládala dnešní ekonomický kapitalismus a jsme jen potravou pro okolní státy

   • No dnešní rádobyekonomické vzdělání je skutečně parodie na druhou. Má neteř studovala obchodní akademii, ekonomiku a když jsem zjišťoval co je učili a že vůbec netuší jak současná virtuální pseudoekonomika na úroku a dluhu tlačená zločinným konsorciem soukromých bank zvaných  FED dusí svět systémem "Letadlo" alias Ponziho schéma, a jak to vlastně doopravdy funguje,vstávaly mi vlasy hrůzou na hlavě. Ty děcka mají ve školách úplně vygumované mozky.  

    • Dovolím si jen se připojit do diskuse.

     Poprvé jsem se v originále seznámil s dílem "Kapitál" až při svých studiích ve Frankfurtu. 

     Dost jsem se divil, co se za toto dílo vydávalo u nás a v hodinách, kde se toto na vysokých školách učilo. Tehdejší vyučující ani náhodou tohle dílo nemohli číst. Jen papouškovali nějaké podivnosti, co jim mateřská strana povolila.

     Dost pochybuji, že toto dílo někdy četli i ideologové komunistické strany. Asi to na ně bylo složité čtení. 

     Samozřejmě, že obsah tohoto díla je třeba chápat v dobových souvislostech, kdy vznikalo. 

     • Haben Sie in Frankfurt a. M. studiert? Das ist wunderbar, ich gratuliere. 🙂

      • Děkuji. Prostě škola. Ale rád na ní vzpomínám. 

 • K. Marx jistě nebyl hlupák, vždyť pocházel ze židovské rabínské rodiny. Viděl kolem sebe problémy a snažil se hledat řešení. Uvědomme si ale, ve které době žil.

  Tenkrát V té době byl vrcholem techniky parní stroj, ve kterém mnozí hledali ďábla: byl tam oheň, prskalo to, syčelo a vydávalo to kouř.

  Marx hlásal na základě tehdy "moderního" evolucionismu představy o vývoji lidského společenství od prý "prvobytně pospolné společnosti" až po "vrchol", jímž měl být jakýsi "komunismus". Vůbec mu nevadilo, že od starověku existovaly civilisace, které do toho schematu nezapadají.

  Hlásal představu jakési hmotné "základny", ze které má vznikat jakási "nadstavba". Netušil, že je tomu spíš naopak, jak dokázal Einstein a další učenci, že hmota je vlastně koncentrovaná energie (E = m.c2); a dnes dokonce z kvantové mechaniky a dalších vědních oborů vyplývá, že energie je vlastně koncentrovaná informace.

  Takže kdyby dnes Marx vstal z mrtvých, tak by se jistě zděsil jak se mýlil.

  Nehledě na to co z jeho představ udělali jejich "vykladači".

 • Není třeba pochybovat o tom, že K. Marx byl myslitel a není třeba zpochybňovat jeho myšlenkový odkaz, např. zpochybňovat v rámci současné propagandy mádlovsko-issovského typu. Marxovy myšlenky jsou poplatné době, ve které žil. Nadčasovost Marxových idejí se odehrává již povětšinou v rovině inspirace. Převratnost a originalita některých Marxových myšlenek jsou i pro současné filosofy inspirující. Marx je součástí historie lidstva. Marx-leninské učení je již v propadlišti historie a přesto anebo právě proto zůstává pro nás varujícím mementem. Módní vlna vyznačující se odmítáním znalosti naší historie a světové historie opanovala část naší veřejné sféry. Zejména mladí lidé nechtějí znát historické mezníky, nechtějí se zatěžovat historií, chtějí prý jen hledět dopředu a chtějí mít co nejlepší budoucnost při minimalizaci pracovního nasazení a při absenci snahy ve zjednání nápravných opatření tak, abychom se měli skutečně lépe. Mádlovsko-issovská mládež se chce oddávat jen bláznivým radovánkám, na které se jim my ostatní složíme. Derivátem mádlovsko-issovského "snažení" je snažení bruselských eurohujerů.
  • Ještě jsem se od autora nedověděl kdo to mají být ti tzv. "eurohujeři". 😯

 • josef.chmela

  Každý režim má tu svou propagandu. I u nás je každý den člověk masírovaný od rána do večera politickou a ideologickou propagandou pomocí tisku, internetu, rádia, televize, různých náboženství, kultúry, a filmového umění. Denně jsme účelově masírováni sdílenými polopravdami a účelově vytvořenými těmi správnými a jedině pravdivými dokumenty a správami. Dnešní generace už nemá šanci rozlišit co je fixe a co realita. Ona se o to ani nesnaží, protože již od mateřské školy je vychovávána k tomu, že pouze dnešní realita je to nejlepší, co je mohlo potkat.

  To jsme od socialismu moc dále v tomto nedospěli, spíše naopak. Propaganda a masírování je ještě větší, agresivnější a propracovanější. Komunisti byli v propagandě a překrucování pouze ubozí začátečníci.

  • Dnes si člověk může informace snadno opatřit a může je svobodně šířit stejně tak jako své souhlasné či nesouhlasné názory. Za komunismu za to býval vyhazov z práce a často nebo dokonce i kriminál.

   • josef.chmela

    Poloviční souhlas. Osobně jsem také nemohl vykonávat svou práci po roce 1990, v té vaší "demokracii", protože jsem nebyl v té správné pol. straně a na té správné straně. Takže, skoro žádný rozdíl. Demokracie je dnes prázdný bezvýznamný pojem propagandy.

    • Nemohu soudit proč jste nemoh pracovat,ale demokracie u nás je a je to možnost volby ,pokud chcete můžete odejít a nikdo Vám nedává posudek ,je jen na Vás co uděláte a to včetně možnosti podnikání či odchodu do zahraničí či práce pro zahraniční firmy takže demokracie není řádná cochcárna a to že si ji většina tupounů představuje jako plnej košík v supermarketu bohužel demokracií není a nikdy nebude - to je spotřební totalita huštěná do hlavy opakovaným klamem tedy reklamou.

    • Demokracie je u nás zemi opravdu pro mnohé stále pouhý pojem.  To je dáno tím, že ti "bývalí" pouze vyměnili rudé kabáty za jinou barvu, ale své chování příliš nezměnili. A pak je spousta těch, jimž stačí dát koblihu a pár keců, že "bude líp" a jdou se souhlasným bekotem za nimi. Morálka, kterou komunisti zdevastovali nám stále chybí.

     • to není o kabátech,vždy bude více hloupých než chytrých,stejně jako více chudých než bohatých,jde o to aby elita nebyla jen jelita v jednání a hamižnosti.

      • Ano, proto existuje něco jako morálka, která byla např. sdělována lidem jako křesťanské Desatero. Někomu se ovšem muselo hrozit peklem, pokud ty morální zásady nebude dodržovat.

  • Marcelskrc
   https://blog.wedos.cz/prvni-web-vymazan-z-internetu-na-zaklade-noveho-paragrafu-%C2%A77b-trestniho-radu-
 • Zrovna včera jsem si po dlouhé době pustil televizi a díval se na "Behemot, stvůra z podzemí". Myslel jsem že to bude něco inteligentního. Když se tam objevily informace, že se probudí jakási mystická síla která zhruba v cyklech 14000 let ničí svět v rámci zachování rovnováhy, tudíž narážka na období blízké Atlantidě, zbystřil jsem. Ovšem z mystické síly se vyklubala nějaká obyčejná přerostlá ještěrka, která vylezla z podzemí, co tam 14000 let žrala a dýchala, netuším, možná spala jako medvěd v zimě. Jak by zničila celý svět, také nevím. Pokročilí Atlanťané si prý s ní nedokázali poradit, ale americká vláda měla k dispozici prý "jedinou zbraň schopnou ji zastavit" z toho se ovšem vyklubala obyčejná bazuka, jakou za pár desítek tisíc sežene na černém trhu. (kdyby to aspoň byla vodíková bomba nebo nějaký frekvenční zářič). Zamontovali do toho legendu o planetách Tiamat a Marduk, smíchali hrušky a pušky, vše jedno dokupy. Prostě totální fantasmagorie a ztráta času.....na tisíc filmů které mají cenu jen jako celuloidové palivo do krbu se objeví občas jeden film který opravdu stojí zato, například "Na hraně zítřka". Jinak ty americké filmové splašky jsou stejná informační úroveň jako výše uvedená ČínskoMarxovská agitka. Takže člověk opravdu informační kvalitu musí hledat s baterkou v ruce......


  To měla být reakce k Vám Jindřichu, nějak jsem se překlikl....

  • Přeji příjemný den. Děkuji za reakci. 

   Hlásání něčeho, čemu moc nerozumíme je pomalu pravidlem. Často jsem se setkával s tím, že někteří lidé "citovali" např. Adama Smithe - parodovali části jeho díla. Když jsem se ptal pánů docentů na podrobnosti a souvislosti, tak z nich vylezlo, že použili jen citát, ale dílo samotné (Pojednání o podstatě a původu bohatství národů - 1776) ani nečetli. Že je toho prý moc. 

   Stejně tak parodie na výklad pozic J.M. Keynese - prý zastánce státních zásahů do ekonomiky. Kde to v jeho knihách najdete, že je zastáncem státních zásahů? Připouštět je za určitých okolností - to je přeci rozdíl. Ale pořád se mele a opisuje jeden od druhého.

   Na vysokých školách by totiž museli studenti vzít do ruky knihu a studovat text, nejen CTRL+C a CTRL+V. Chtít dnes po studentech, aby studovali knihy je přeci buzerace, oni mají být kreativní a ne se biflovat.

   Potom je ale úroveň jejich znalostí jaká je. Z novin a nepřesně realizovaných citací. Začíná to u profesorů. 

   Omlouvám se za dlouhý příspěvek. 

  • Záleží na tom, co si člověk vybere, v tom má svobodu. Někdo si zvolí hodnotnou četbu a přemýšlí o přečteném, jinému stačí "fantasmagorie" k ukrácení dlouhé chvíle.

 • Žijeme prostě ve světě virtuální reality, virtuálních hodnot a komiksů (protože mladým se nechce číst).

  Svět zaplavují tisíce amerických hrdinů-zachránců světa.

  Není snad jediný večer, kdy by se to v televizi alespoň jednomu nepodařilo a nesalutoval se složenou vlajkou do zapadajícího slunce. Tím jsme masírovaní denně.

  No tak si v Číně vytvořili další směšně propagandistickou figurku. Není první jistě ne ani poslední. 

  My už snad vydržíme všechno.😛

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit