Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pavel.Jegl

    Mám za to, dzixy, že bychom měli diskutovat o tématu, článku, o datech, argumentech etc, ne o mém kádrovém profilu. Ale budiž, když vás to baví. Mně ne, proto se z debaty o vašich pocitech a zarudlých očích odpojím.

  • dzixy
    Jistě ne, ale připustíte vůbec, že důvodem brexitu může být migrační politika EU, byrokratické způsoby řízení EU, pochybné směřování EU z ekonomického do politického působení? Nedomnívám se, že vysoké odvody Amgličanů do kasy EU jistě nebyly hlavním důvodem brexitu. A jistě  mi nechcete vyvracet, že Angličané jenom dávali a nic nedostali. Odchod Angličanů budu pokládat za nejlepší rozhodnutí svrchovaného státu a hrdých jeho občanů, kteří již nechtějí být pod "nadvládaou" takových Junckerů, Tusků, vlivu Merkelových, Macronů a pod. 
  • dzixy
    Jegle, u lidi, jako jste vy, kteří mají i oči zarudlé nenávisti vůči "současným vládcům", každý argument je lichovní. Vaše shazování úspěchu této vlády a libování si v ironiích a argumentováním, jak to u nás nefunguje, je až zarážející. Prostě podle vás, co dělá táto vláda je vše špatné. Proto vám něco předkládat je opravdu k ničemu. Pro vaši předpojatost vás nepokládám za tak důvěryhodného, abych s vámi argumentačně polemizoval. Připadáte mi, jako debata s komunistou, když se s nim začnete bavit o holkách, skončíte vždy u některého sjezdu KSČ. Prostě nedůvěryhodný i se svými, již nejednou prokazatelně, účelovými argumenty.
  • reakce přece není na kšiltovka je čínská , a asi jsme se nepochopili ale společnost dohnaná k ekonomické dokonalosti jako třeba Japonsko má do budoucna horší výhled než Afgánistán a dnešní Čína nepřipomíná nic víc než Japonsko po 2 sv.válce a jak rychle půjde jako hegemon nahoru tak taky rychle padne a to ze stejného důvodu jako civilizace okolo Atlantiku.Bohužel v dnešním světě globální ekonomiky říkat něco o místní ekonomice a společnosti jako základu státu a potomků stejné kultury je vnímáno jako asociální jednání rasisty ,s pozdravem MK.

  • Pavel.Jegl

    V mém diskusním příspěvku, pane Martinko, nepadlo o Číně ani slovo. Takže nevím, z čeho vycházíte. V jiném jsem však napsal: Ostatně, i Číňané se dovtípili, že dál nemůžou bohatnout na levné práci, a tak se textilky stěhují do Bangladéše, Pákistánu, afrických států…

    Nikde a nikdy jsem nepsal, co mi podsouváte. Viz: https://zpravy.tiscali.cz/cesi-jako-levna-pracovni-sila-pro-cinany-295403

  • Pavel.Jegl

    Ok Dzixy, ale někteří jsou vůči unijní kasičce v plusu, jiní v mínusu. Někteří prostě víc odvádějí (i mnohonásobně), než berou a jejich příjmy z EU jsou ve státním rozpočtu (na rozdíl od Česka) nepatrné, zanedbatelné. Stručně, ale jasně vám vysvětluje v reakci PavelIN. Aspoň se o to pokouší. On taky "mate"?

    (add: Pro Brity bylo vámi zmíněné "vylepšení rozpočtu" jedním z hlavních důvodů brexitu.)

  • Pavel.Jegl

    Dzixy, na ironii odpovídám ironií.

    Co je v číslech, která překládám, neobjektivní? Čím matou?

    Objektivní a správný není váš názor, že "na dotacích z EU jsou všechny státy EU závislé". Je to prostě nesmysl.

    Reagoval jsem na vaši poznámku, že matu čtenáře.  Čím tedy matu? Když někoho nařknete, tak byste to měl podložit fakty. 

  • Ona není tuzemská "prosperita" založena na levné práci?

    Jinak se sluší podoknout, že textilní a obuvnické dílky jsou v Bangladéši, či Pákistánu opravdu hodně dlouho. Moje první "baťovky" byly popřed více než čtvrt stoletím dle visačky vyrobeny na Filipínách a manželčiny v Malajsii, proto to také byly naše "baťovky" i poslední.

  • Na půlmiliardovém vnitřním trhu...

    Ovšem jako odpadkový koš a zdroj levné pracovní síly či prostoru pro špinavé technologie a prostoru pro skládky odpadků. Průmyslové kapacity nemá Česká republika žádné - vlastníci firem od VW po ArcelorMittal jsou různí, ale žádný z nich se Česká republika nejmenuje a ČEZ to nevytrhne, ani když ho popotáhne sám Budvar.

  • Ano, tenhle odsávací průmysl je na dotace dobře navázán - svého času měla takovou prosperující firmu jistá paní Jourová, statečně za "nás" bojující v "Evropě".

  • Dokážete uvést, jak premiér ČR určuje pravidla přidělování dotací z EU?

  • Vaše tvrzení je zajímavé. Z jakého druhu účetnictví vycházíte? (Respektive on již Agrofert není závislý na provozních úvěrech?)

  • dzixy
    Všichni jsou plátci, ne jenom někteří, a všichni dostávají.
  • dzixy
    Jégle, kdybyste si tu ironickou a povýšeneckou poznámku občas připustil na sebe, měl byste větší důvěryhodnost, než ji máte teď. Chováte se skutečně, jak to sice také ironicky poznamenává prezident Zeman, jako lepšolid, jako ten, co sežral šalomounovo h.vno a který jistě ví, že jedině on má pravdu a ostatní jsou ovce. Matete lidi a to z vás odpadne, až budete psát objektivně a bez ironie, jak správný novinář psát má. A to, bohužel, se vám zatím nedaří.
  • Máme NEJLEPŠÍHO Pana Premiéra v dějinách!

  • Pavel.Jegl

    Blahopřeji, Dzixy, to je na nobelku. Právě jste objevil dotační perpetuum mobile!

    (Příště ale raději přemýšlejte o tom, co píšete.)


  • PavelN
    Se docela divím té Evropské komisi co ty naše dotační podvody prošetřuje a nemluvím tady pouze o Babišových zlodějinách, je jich víc co kradou ve velkém kde se dá. Já být na jejich místě, tak už jen za ty Babišovi urážky a nadávky zastavím dotace úplně všechny a okamžitě požaduji vrácení všeho co jsme za poslední roky dostali.
  • PavelN
    V celkových číslech je někdo plátce a někdo příjemce, takže nemáte pravdu
  • KIMCID

    Neboj nebude on budou jiný. Jen naivní čech si myslí že ne :D 

  • dzixy
    … a jede se dál, až z toho vnikla ODS😇😎

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit