Přejít na výpis diskuzí

Škrty? To nejhorší nás teprve čeká, upozorňuje ekonom

4.3.2012 19:33
Michal Polák 82 příspěvků

Česká republika prochází obdobím ekonomické recese, ze které je jen jediná cesta ven – posílit konkurenceschopnost země a nastartovat růst.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • "Zároveň pokud by se zlepšila efektivita veřejných zakázek, tak by nemusel být v rozpočtu žádný deficit,“ řekl." To by ve zlodějském státě nikdo nedokázal. Obrovská chyba byla, že si lidé neužili od revoluce ani h.o.v. . . jen neustále poslouchají od stejných lidí ať si utahují opasky, v řecku na to házeli bobika a hlady tam nepomřou, když udělají státní insolvenci, tak zaplatí ani ne 10% dluhů, komu ty obrovské peníze budou chybět????
 • Všichni v neděli do kostela, modlením se pokusíme nastartovat ekonomický růst alespoň církve vložením milodarů. Přesvědčíme se, za Bůh existuje.
 • Dokud jsou plný hospody a chlastá se vostošest, tak žádná skutečná krize není. Ona vlastně vůbec žádná není, to je jen takovej kapitalistickej strašák. Ve skutečnosti životní úroveň už od války pořád roste. A když se to najednou zpomalí nebo nedej bože o 2 % zadrhne, hned z toho někdo dělá krízi, poněvadž mu klesnou zisky. *2* *14* *5* *1*
 • Vážený ekonome,já mám druhý návrh-vyházet presidenta a vládu,parlament a senát,zajistit jejich hmotné statky a vše co nakradly a bude vystaráno a navíc to bude recese.
  • Možná by jste se divil, ale nybylo by vystaráno! I kdyby se vám to podařilo, tak po vydělení 10-ti miliony by na každého připadlo tak 15 rohlíků. Leda že by jste jim to všechno ukradl jen pro sebe. *1* *6* *11*
  • Plně souhlasím, ale kdo to udělá ? Oni sami neodejdou od korit, ke kterým jsme je postavili a komunisti už nevládnou aby opakovali tzv. "Sametovou revoluci".
  • Souhlasím
 • Bez práce nejsou koláče. a to se krásně naplnilo. Přesný výsledek práce vlády ČR, parlamentu a senátu. Ovšem neodnesou to oni, ale občané
  • Ale jsou bez práce koláče. Stačí se podívat na opálené spoluobčany *6* *16* *7* *9* *13*
 • Bez zprovoznění dostatečného množství katovských mučíren a jejich osazení co nejkrutějšími katy,se ve stávajícím kapitalistickém svinčíku pořádek neudělá.Potom,aby hodně dlouho jely katovské mučírny na trojsměnný provoz a ještě chudáci kati dělali přesčasy,než tuto zemi ,od všech politických a novinářských lumpů vyčistí.
  • Doufám že jste si už podal umístěnku.
   • Klas je sadistický psychopat z psychiatrické léčebny. *12*
 • Jestliže dvaadvacet roků lumpové poctivě tuto zemi rozkrádají a zadlužují,tak tato šaškárna zemi od státního bankrotu nezachrání.To už chce jedině tvrdou revoluci,po níž by se dostala tvrdá levice k moci.Ta by si musela zopakovat komunistická padesátá léta,v mnohem tvrdším provedení.Provést tvrdé znárodňování,měnovou reformu a lumpy,kteří mají podíl na zbídačení této země tvrdě zavírat.Jedině tak by měla tato země se z bídy dostat a nestat se kolonií Západu,zvanou Česko.
  • I s tímto souhlasím
  • No nevím jestli by to takhle šlo.Dnes je tu spousta zahraničního kapitálu.A majitelé by asi těžko jen tak smutně koukali na to jak jim náhle zmizela část majetku.Stačilo by embargo na dovoz potravin,ropy a plynu a nechci si ani představit jak by to mohlo dopadnout.
 • Tedy nejsem ekonom, ale když slyším tyhle všelijaké analytiky a finanční experty, tak jejich rady postrádají logiku. Pokud se propustí desetitisíce lidí, resp. státních zaměstnanců a dalším se zmrazí nebo sníží příjmy, tak zákonitě přece klesne spotřeba zboží i služeb, tím pádem i výroba zboží, což bude mít za následek další propouštění i ve výrobní sféře a spirála se tak bude dál a dál prohlubovat. Navíc to bude znamenat propad vybraných daní, náklady státu na podporu v nezaměstnanosti, nárůst kriminality a mnoho dalších problémů. A obávám se, že ani maximální daně a maximální škrty stejně státní pokladnu nenaplní, pokud se páni nahoře skutečně neodhodlají proti korupci bojovat a ne jen o ní kecat.
  • Takže nejlepši nedělat nic přidat státním zaměstnancům zvýšit důchody a zkrátit odchod do penze tím vzroste spotřeba a za pár let se bdeme smát těm šetřílkům od vedle. Tak nějak to asi bylo v řecku že anoa ono to taky nějak nepmohlo nebo mátenějaké jiné informace.?
 • Jak jsme se k tomu dostali? Začala s tím Čalfova vláda. Především restituční zákon, který byl připraven pod vedením Schvarzenberga. Dalším na řadě byla tzv. kupónová privatizace. Národohospodářské škody, které tím byly způsobeny, nikdo dosud věrohodně nevyčíslil. (Neoficiálně se uvádějí biliony). Vše se neodpovědně ve spěchu prodávalo, především z velké části do zahraničí. A o ceně, která by odpovídala reálné hodnotě se vůbec nedalo mluvit. (Prý za cenu, stanovenou odhadcem by se to prý nedalo koupit). A tak šla privatizace za kamarádíčkama! Tím byl založen korupční systém, fungující dodnes. ODS doposud nepřiznala jakých chyb se jako vládnoucí strana dopustila. Ty chyby znamenaly: rozprodání národního majetku spojené s rozkradením a zašantročením v masovém měřítku, neuvážené znehodnocení měny spojené i s vážnými sociálními důsledky. To vše pak bylo završeno široce založenou diskriminací občanů z politických důvodů. Bohuže v tom ODS pokračuje dál. Chce dohnat lidi až na samou hranici přežití.
  • ODS je prostě skvělá pdařilo se jí těch mnoho let v koalici zcela odstavit od rozhodování takvé trubv¨ce jako CSSD, ODA, KDU, občas hlasující přeběhlíky i tichý souhlas komunistů .... prostě byli podle vás zcela geniální samovládci a proto nikdo jiný nemá žádnou vinu. ani odboráři sni iný idioti kteří vždy hovořili o tom že rozpočet nemusí být vyrovnaný.
   Jediné co klausovské ODS mohu vytknout že se nepodařilo potlačit zákon o vyrovnaném rozpočtu.tak jsmemohli být z potíží venku. takto se tvářit socialisticky když ani mandatorní náklady nepokryjou přijmy státní kasy svědčí io neprosté vymazanosti pisatelů. fakt na to školství by se mělo přidat v první řadě pak by nebylo těchto komunistických žvatlalů.
 • Až nebude co škratat začne se věšet *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit