Přejít na výpis diskuzí

Smíme si dělat legraci z Židů?

23.5.2018 9:50
Lukáš Strašík 21 příspěvků

Karikaturista a československý rodák Dieter Hanitzsch už si v předním německém deníku neškrtne. Zásluhy sem, zásluhy tam: kvůli své údajně antisemitské karikatuře si pětaosmdesátiletý kreslíř musel sbalit fidlátka a německý mediální svět má zase jednou pořádný skandál. Kam až může karikaturista zajít?...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • V našem útvaru Légion étrangére francaisse v severní Libyi/jižním Čadu "frčely" nejvíce právě židovské vtipy - jediný, kdo je uměl pořádně vyprávět, byl pan doktor na ošetřovně.

  Zajímavé na tom ovšem je, že byl ortodoxní Žid!

  A žádné "ačkoliv..."
 • to když po každém pumovem útoku hadráka srovnáte jeho rodnou chalupu se zemí. Se vším všudy. Je to pedagogické a promyšlené. Krásně by to fungovalo i v Africe. Bohužel tady v EU útočí tam od nich bezejmenní a bezcenní psi.
 • Nalimst
  Téměř každý den mě Němci přesvědčují, že už nadobro ztratili rozum. Ač mám stát Izrael i jeho obyvatele rád a naprosto schvaluji jeho drsný postup proti Palestinským radikálům, ani tak si nemyslím, že by měl někdo právo určovat hranice karikatury a legrace - jen muslimové kvůli karikaturám vraždí a je zjevné, v jaké kultuře se Němci inspirují... Příště karikaturistu možná rovnou zavřou do vězení nebo zastřelí....
 • Je vidět ta svoboda slova. A rovný přístup? To kdyby se hanobil Putin nebo Rusko nebo když vidíme občas hanobení a přímo urážení prezidenta Zemana, to je asi OK. Ovšem do našich "idolů" si nikdy nesmí ani šťouchnout. To je mi panečku rovnost.
 • Tak už mi v rámci demokracie a svobodného slova vymazali celkem tři komentáře. Vůbec nevím proč. Nepoužil jsem žádné vulgární ani nekorektní slovo. Zřejmě jsem se dostatečně patolízalsky nevyjadřoval o soudruzích z USA.
  • Takže tak nějak demokraticky, abychom si nezvykaly.
   • Vy holky si nezvyknete nikdy.
 • V rámci demokracie a svobodného slova mi zde vymazali dva příspěvky. Demokracie se stále prohlubuje a již se přibližujeme k Německu. Já žil celý život v bludu, myslel jsem si, že demokracie je úplně něco jiného. Cenzura zde byla přeci za komunistů, tak jaký je v tom vlastně rozdíl?
 • Legraci si kdokoli může dělat třeba ze mě, z židů, negrů, muslimů, cigošů nebo taky z Tebe. Je snad zatím ještě pořád svoboda slova ? Článek ukazuje, že v Německu už je totalita a strach projevit vlastní názor větší, než u nás za komunistů. Chudáci skopčáci. Ale nic netrvá věčně.
 • "Tomia Okamury, který se zase soudil kvůli použití žertovnému označení Pitomio v časopise Reflex v roce 2013. Podle rozhodnutí soudu je na zkomolení jména třeba pohlížet podobně jako na kreslenou karikaturu, která zveličuje, přehání a ironizuje, jen místo jména pracuje s podobou. Politici navíc musí projevit vyšší stupeň tolerance než lidé mimo veřejný prostor, konstatoval soud."
  .
  Stál by si soud za svým názorem, kdybyste při jiném soudním projednávání žertovně oslovili soudce slovem Pitomio? Nebo by se jasně prokázalo pokrytectví konkrétního soudce?
  Slyšeli jste někdy o rozhodnutí soudu v civilizovaných zemích, který by schválil možnost používání nadávky vůči některému politikovi? Pokud ano, prosím o odkaz.
  • Politik by se měl chovat tak, aby lidé jeho jméno vyslovovali s úctou. T. G. M. se nazýval "tatíček Masaryk".
   • "Tatíček Masaryk" se mu říká teď, tehdy mu studenti i mnoho jiných "elit a demokratů" nadávali. Pražské děti v té době poznaly novou nadávku, když na sebe začaly křičet ‚Ty Masaříku‘. V té době začali po rodičích papouškovat, že ‚Masaryk má raději Židy než vlastní národ.
 • Stačí si pustit knihy od Benjamina Kurase. Namluvené na svobodném rádiu .
  Youtube - Kuras soumrak bílého muže, Kuras - pohřbívání svobody, Kuras - jak zabít
  civilizaci. Kuras - poslední naděje civilizace. Má to vždy několik dílů.
  Stojí za poslech. Kořeny multikulti marxismu na západě. Hrozba islámu Pro muslimská a pro teroristická Obamova politika. Byrokracie EU a mnoho dalšího.

  Není to žádný rusofil Před komunisty odešel za socíku do Británie. Nyní však s hrůzou
  zjistil že marxismus v multikulturním balení ovládl Británii. Zbytek západu je na tom bohužel
  stejně. Ameriku začala takto ničit pomatená dvojka Obama Clintonová.
  • Je fakt dobrej, jeho knihy stojí za přečtení.
 • Tohle je už fanaticky pokrytecká hysterie a schizofrenie "kritiků" ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit